Antsvorio atsikratymui – skrandžio formos transformacija

nutukimo gydymas

Nesunku įsivaizduoti, kokios mintys daugelį apninka žvelgiant į akivaizdžiai didelį antsvorį turinčius asmenis. Taip, dalis iš jų iš tiesų apsileido ir normalaus svorio neatgauna dėl valios trūkumo, tačiau kitiems antsvoris atsirado ne dėl nuolatinio rijimo (ligos, traumos, medikamentų šalutinis poveikis ir kitos, nuo mūsų nepriklausomos priežastys), o tokios tradicinės priemonės kaip dieta bei sportas nebėra pajėgios sugrąžinti normalaus svorio. Tokiu atveju rekomenduojama kreiptis į medikus ir pasidomėti, kuo padėti pajėgi šiuolaikinė medicina. Skrandžio sulankstymo operacijų – viena iš alternatyvų, rekomenduojamų šioje situacijoje.

Prieš pradedant kalbėti apie chirurginę pagalbą didelį antsvorį turintiems asmenims, būtina aptarti šio sukeliamas problemas. Kai žmogaus KMI gerokai nutolsta nuo normos ribų, žmogus susiduria ne tik su estetinėmis, bet ir rimtomis sveikatos problemomis. Žmogui sunku judėti fiziškai, o medicininė istorija pasipildo visomis įmanomomis diagnozėmis: cukrinis diabetas, sąnarių ligos, sutrikęs kraujospūdis, skundai dėl širdies veiklos problemų, akmenligė ir kita.

Skrandžio sulankstymo operacija – vienas naujausių chirurginio gydymo metodų, rekomenduojamas tiems asmenims, kuriems reikia atsikratyti didelio antsvorio ne tik dėl gyvenimo kokybės užtikrinimo, bet ir būtinybės pagerinti sveikatą ar užkirsti kelią potencialiems susirgimams. Per šią procedūrą, trunkančią nuo 40 minučių iki 2 valandų, mažinamas skrandžio tūris sustumiant sieneles į vidų. Skrandžio sulankstymo operacijos rezultatas – formą pakeitęs (kriaušės formos transformacija į šiaudelį) ir daugiau nei dvigubai sumažėjęs organas, talpinantis gerokai mažiau maisto. Nesunku suprasti, jog mažesnis skrandžio tūris tiesiogiai susijęs su sparčiu svorio kritimu: skrandžio sulankstymo operacija leidžia atsikratyti daugiau nei pusės prieš tai buvusio svorio per du metus.

Faktas, jog šios operacijos metu atliekama skrandžio formos transformacija nėra baigtinė (prireikus skrandžiui gali būti suteikiama pradinė forma), neabejotinai yra vienas iš aspektų, skatinančių ryžtis šiai chirurginei intervencijai. Negana to, į skrandį nėra talpinamas joks svetimkūnis, o ir mityba kontroliuojama proto ribose (tikrai nėra taip, jog asmuo po skrandžio operacijos bus priverstas maitintis vien skystomis tyrėmis). Asmenys, praėjus tam tikrai laikui po operacijos, džiaugiasi ne tik sumažėjusiu kilogramų „bagažu“, bet ir tokiomis stabilizavusiomis ligomis kaip diabetas ar padidėjęs kraujo spaudimas.

Leave a Comment