Kuo skiriasi nuomojami automobiliai ir kaip pasirinkti tinkamą?

auto nuoma

Jei galvojate nuomotis automobilį, pirmiausia turite išsirinkti patikimą nuomos bendrovę, pvz., „RentCar“, kuri siūlo plačią naujų ir techniškai tvarkingų automobilių pasiūlą, garantuoja lanksčias ir patogias nuomos sąlygas. Kitas žingsnis – išsirinkti konkrečiai jūsų tikslams ir vairavimo įpročiams tinkantį automobilį. Praėjo tie laikai, kai pasirinkimas buvo toks mažas, kad klientui tekdavo prisitaikyti prie nuomos bendrovių sąlygų. Šiandien platus automobilių asortimentas garantuoja, kad lengvai rasite automobilį, su kuriuo jausitės patogiai, saugiai ir komfortiškai.

Kodėl jus domina automobilių nuoma?

Pirmas ir svarbiausias klausimas, į kurį turite atsakyti, – kokiu tikslu nuomojatės automobilį. Pvz., jei jūsų transporto priemonė sugedo ir jūs ieškote pakaitinio automobilio kasdieniams darbams, t. y. kelionei į darbą, vaikų vežimui į mokyklą ir pan., greičiausiai jums reikės patogaus miesto automobilio, kuris savo marke ir modeliu būtų panašus į jūsų turimą transporto priemonę ir garantuos kelionės patogumą. Jei automobilis jums reikalingas kitiems darbams, pvz., galvojate apie atostogas arba planuojate ilgesnės trukmės išvyką į užsienio šalis, jei norite pervežti darbo įrangą, didesnių gabaritų aparatūrą ar tiesiog jums reikia talpios transporto priemonės išvykai, rinkitės didesnį automobilį arba mikroautobusą. Automobilių nuoma gali būti reikalinga ir tuomet, jei norite išbandyti naują automobilį, pvz., turite kompaktišką transporto priemonę, tačiau norite pirkti limuzininės klasės automobilį, puikus sprendimas – visų pirma išsinuomoti panašią priemonę, kad suprastumėte, ar ji iš tiesų atitinka jūsų lūkesčius. Jei automobilio nuoma jums reikalinga svečių, verslo partnerių priėmimui, žinoma, kad tuomet rinksitės brangesnį, dailiai atrodantį automobilį, kuris padės formuoti jūsų įvaizdį ir užtikrins maksimalias komforto sąlygas.

Įvertinkite savo vairavimo įpročius

Patogi auto nuoma Vilniuje ar kitame didesniame Lietuvos mieste siekia prisitaikyti prie konkrečių vairavimo įpročių, todėl galite rinktis tiek mažesnius, tiek didesnius, galingesnius ir mažiau galingus automobilius, taip pat, transporto priemones su mechanine ir automatine pavarų dėže. Priklausomai nuo jūsų poreikių, galima nuomoti automobilius, varomus benzinu ar dyzeliu. Jei esate įpratę vairuoti su navigacija, nuomos bendrovės ją taip pat pasiūlys. Kad pasirinktumėte tinkamą automobilį, apsilankykite nuomos bendrovės svetainėje ir susipažinkite su automobilių asortimentu. Jei turite klausimų, kreipkitės į bendrovės konsultantus, kurie padės išsklaidyti visas abejones.

 

Padangos pigiau internetu – ne mitas

padangos pigiauSunku būtų rasti žmogų, kuris nenorėtų pigiau ir greičiau įsigyti kokybiškų puikios būklės padangų. Tai vienos būtiniausių prekių automobiliams, apie kurių įsigijimo principus aktualu susipažinti kiekvienam save gerbiančiam vairuotojui. Padangos pigiau gali būti parduodamos daugelyje vietų, tačiau internetu visa tai atlikti ne tik greičiau, bet ir ekonomiškiau. Tokios padangos tarnaus ilgiau ir kur kas efektyviau.

Daugelis gyventojų visame pasaulyje kiekvieną dieną perka įvairaus pobūdžio prekes internetu. Šiandien visa tai įprasta, tad nenuostabu, jog padangos pigiausiai parduodamos ir šioje erdvėje. Virtualiose prekybos vietose galima rasti nepaprastai daug automobiliui būtinų prekių iš visos Lietuvos. Padangos pigiau Kaune ir padangos pigiau Klaipedoje lygiai taip pat gali būti surastos vos vienos internetinės užklausos pagalba. Tam paprastai pasitelkiama Google paieškos sistema arba specializuota internetinė svetainė, pavyzdžiui padangos pigiau melga internetiniame puslapyje gali būti surastos kur kas greičiau ir efektyviau.

Kad naujų padangų paieška neužtruktų ilgai, svarbu šį procesą atlikti taisyklingai. Viskas, ką reikia žinoti, yra tinkamas raktinių žodžių junginys, pagal kurį ieškoma tam tikra prekė ar paslauga. Pavyzdžiui „padangos pigiau Vilnius“ – tokio pobūdžio užklausa parodys tinkamiausius padangų pasiūlymus Vilniaus mieste, o „padangos pigiau Panevezys“ – Panevėžyje. Tokiu pačiu principu atlikta naudotų padangų paieška atrodytų taip: „padangos pigiau naudotos“. Visa tai leidžia kur kas detaliau ieškoti tokių prekių ir paslaugų, kurios yra aktualiausios ir prieinamiausios bet kuriam vairuotojui, tad tokiu būdu įsigytos padangos pigiau bus tinkamiausios ir kokybiškiausios.

Ne visos padangos yra vienodos kainos, kokybės, būklės ir specifikacijų. Visa tai ženkliai įtakoja jų pasirinkimą, tačiau iš neapsakomai gausios prekių pasiūlos galima lengvai ir gana nesudėtingai atsirinkti sau geriausiai tinkančias padangas, ir visa tai galima padaryti kur kas pigiau. Kad tokių padangų paieška būtų sėkminga, aktualu ir būtina ieškoti protingai. Neverta apsiriboti pirmiausiai surastu pasiūlymu, mat padangos pigiau parduodamos ne vienoje prekybos vietoje, jų gali tekti paieškoti ir kitur.

Kaip ir bet kuri kita prekė, taip ir padangos pigiau gali būti įsigyjamos visai nesudėtingai. Tai procesas, kurio metu be jokių pastangų galima rasti ekonomiškai naudingą naujų padangų pasirinkimą savo automobiliui. Tam tikros padangos pigiausios kainos pasiūlymą rasti nesunku internete, kur ne vienas prekybininkas talpina tokio pobūdžio skelbimus naujų klientų ratui.

Kodėl automobilių stiklai turi būti prižiūrimi dažniau

automobilių stiklaiAutomobiliu rūpintis reikia itin kruopščiai. Turbūt kruopščiau, nei kitais prietaisais. Juk ant viryklės ar žoliapjovės nevažiuojate 130 km/h greičiu su visa šeima atostogauti prie jūros… Norėtume dar kartą priminti pagrindines priežastis, kodėl būtina rūpintis automobilių stiklais.

Saugumas

Automobilių stiklai tiesiogiai atsakingi už gerą matomumą. Jei stiklas subraižytas, įskilęs ar purvinas, matomumas suprastėja iki 30 proc. Įsivaizduokite, kad skaitote knygą, tačiau nematote trečdalio raidžių. Tai mažų mažiausiai nervina, nes sunku suvokti apie ką rašoma. O čia automobilis, kuriuo važiuojate dideliu greičiu. Jei nepamatysite kliūties arba uždelsite bent sekundės dalimi atlikti tam tikrus manevrus, pasekmės gali būti pražūtingos. Pasiteisinimas „Atleiskit, kad suvažinėjau jūsų vaiką – stiklas buvo neskaidrus“ tikrai nepadės…

Aerodinamika

Priekinis stiklas buvo sukurtas gaubtas dėl kelių priežasčių. Svarbiausia jų – pasipriešinimas oro srovei ir šoniniams vėjams. Jei stiklas bent truputį įskyla, rizikuojate jį sugadinti visiškai. Priekiniai automobilių stiklai yra ypač jautrūs išorės poveikiui, nors jie pakankamai tvirti. Paprastai ranka jo neišdaušite, kaip rodo kino filmuose, tačiau aerodinaminėms savybėms visi įskilimai tikrai kenkia. Nelaukite, kol reikės keisti visą stiklą, pasirūpinkite jo taisymu.

Valytuvai

Daugiausiai problemų stiklams sukelia valytuvai. Jei ant jų papuola purvo, lapų, akmenukų, tai su pirmais mostais stiklas yra braižomas. Valytuvus reiktų prižiūrėti ne ką mažiau, nei stiklus. Juos iš viso rekomenduojama keisti kas metai po žiemos sezono. Kodėl po žiemos? Todėl, kad guma nėra visiškai atspari šalčiui ir temperatūrų skirtumams. Kai ji atšyla ir vėl užšąla keletą kartų per dieną, valytuvo gumos pradeda natūraliai trūkinėti, o nuo to irgi atsiranda įbrėžimų. Valytuvų mechanizmas – svarbi detalė, kurios negalima ignoruoti.

Sutaupomi pinigai

Priekinio stiklo pakeitimas jums kainuos nuo 200 eurų. Įdaužos užtaisymas – nuo 20 eurų. Ar jaučiate skirtumą? Priekinio stiklo ieškosite ilgai ir nuobodžiai, galbūt teks laukti, kol detalių parduotuvė jį užsakys ir atveš iš tiekėjo. Tuo metu negalėsite naudotis savo automobiliu, greičiausiai teks nuomotis. Nuoma – apie 30 eurų parai, tad jei teks laukti savaitę, išlaidos padidės dar 200 eurų. Stiklų specialistai įdaužas sutaiso per keliolika minučių ir dažniausiai atvažiuoja į vietą, kad jums nereiktų gaišti. Laikas – pinigai, o šioje situacijoje gana tiksliai pajausite, kiek laikas jums kainuos. Ir viskas dėl suskaldyto stiklo, kurio laiku neužtaisėte? Tikrai neverta taupyti lašeliui specialios stiklo dervos…

Ekologija

Automobilio stiklai suyra per 1000 metų. Jei įdaužtą stiklą išmesite į patvorį, jis užterš gamtą. Kuo ilgiau stiklas tarnauja, tuo mažiau gamtos teršiate. Kad stiklas tarnautų ilgai, reikia jį tinkamai prižiūrėti. Sakote, kad stiklas nekenkia gamtai, juk tai silicio kristalai?.. Pats stiklas ne, tačiau atminkite, kad automobilių stiklai yra gaminami su specialiomis plėvelėmis, jie yra grūdinami fabrikuose, kurie į aplinką išmeta daug CO2. Perdirbimas pareikalauja dar papildomų resursų ir taip vienas įdaužtas stiklas naikina mūsų planetą. Ar tikrai norite prie to prisidėti?

Išvardinime pakankamai priežasčių, dėl kurių būtina savo automobilių stiklais rūpintis nuolatos.