Ar karnizų montavimą patikėti profesionalams?

Vienus darbus esame įpratę daryti patys, o kitus patikime tam tikros srities specialistams. Kai kuriems žmonėms malonu tvarkyti namus, jausti harmoniją ir švarą. O štai kiti verčiau pasisamdytų asmenis, teikiančius tvarkymo paslaugas. Panašiai galima kalbėti ir apie būsto remontą. Ši sritis reikalauja ne tik įgūdžių ar įrankių, bet ir pasišventimo. Nestokojant pastarojo, patys namų šeimininkai atlieka puikų remontą. Na, bet abejojant savo jėgomis, neturint pakankamai laiko ar tiesiog norint gero rezultato iš pirmo karto, verčiau pasikliauti meistrais. Vienas tokių darbų – karnizai ir jų montavimas.

Pirmiausia reikėtų atsižvelgti į sveikatos kriterijų. Karnizai paprastai montuojami gana aukštai, virš lango. Priklausomai nuo lubų aukščio ir langų dydžio, nuo užuolaidų ilgio, karnizų tvirtinimo aukštis įvairuoja. Vis dėlto aišku viena – teks darbuotis ant ko nors palypėjus ir tikriausiai iškėlus rankas. Nors šiuolaikinė medicina gerokai pažengusi į priekį, žmones visgi kamuoja įvairūs negalavimai. Žemas ar aukštas kraujospūdis, galvos sukimasis ir panašios problemos gali būti rodiklis, skatinantis karnizų montavimą patikėti kitiems. Rankos trauma taip pat gali būti nepatogaus darbo priežastis. Nėra reikalo vaidinti didvyrių. Verčiau užsiimti tais darbais, kurie malonūs ir pasiduoda entuziazmui. Jei ateitumėte pas gydytoją dėl galvos svaigimo ir sakytumėte, kad planuojate užsiimti karnizų kabinimu, tikriausiai sulauktumėte ne pačių maloniausių žodžių. Gydytojo barimasis tokiu atveju būtų natūralus ir reiškiantis, kad pasaugoti sveikatą svarbiau, nei pakabinti karnizus.

Kitas atvejis, kai karnizai verčiau būtų patikimi profesionalams, yra menkos žinios apie produktą. Pavyzdžiui, lietuviams labiausiai įprasti strypiniai karnizai. Tad nusprendus įsigyti kitokius, menkiau žinomus, sakykime, bėginius, tikėtinas pasijutimas lyg pirmą kartą atrastoje ir klaidžioje teritorijoje. Sistemos perpratimas pareikalaus laiko ir dėmesio. O kai šalia karnizų montavimo laukia eilė darbų, tai gali virsti ir susierzinimo priežastimi. Šios mintys suponuoja apie pagalbos ranką, kurią ištiestų meistrai. Juk tikrai nemalonu, kai rytdienai reikia paruošti darbinę ataskaitą, tačiau taip pat laukiama ir svečių, o iki jų atvykimo norisi sumontuoti mechanizmą, be kurio nepakabinsi užuolaidų.

Dar vienas aptarimo vertas punktas – pinigai. Kas būtų, jei viską stengtumėmės daryti patys? Ne tik išeikvotume daugybę laiko, bet ir pasmerktume paslaugų teikėjus. Mažesnis jų pelnas susijęs ir su valstybės, kuri sulauktų mažiau mokesčių, gerove. Ir apskritai – jei patys užsiimame kokių nors daiktų prekyba ar teikiame kokias nors paslaugas, viliamės sulaukti kuo daugiau klientų. Tad ir patiems, viską pasvėrus, neretai verčiau kreiptis į profesionalus. Tuo labiau, jei laisvai įsitenkame į konkrečiam produktui nuspręstą paskirti pinigų sumą.

Jei dabar žvilgtelėtume į straipsnio antraštę, pamatytume, kad reikėtų pateikti atsakymą. Tai visgi verta kreiptis į profesionalus? Karnizai jiems „pasiduos“ greičiau ir sklandžiau, todėl atsakymas greičiausiai teigiamas. Tačiau absoliutinti neverta – dabartiniai profesionalai kažkada sumanė ko nors imtis, o laikui bėgant įgavo įgūdžių ir patirties.

Leave a Comment