Kaip išsirinkti medinius biuro baldus?

Kiekvienas biuro darbuotojas savo kabinete praleidžia 8–9 valandas. Norėdami užtikrinti našius darbo rezultatus, privalote pasirūpinti patogiais ir kokybiškais biuro baldais. Netinkamai parinkti, nepatogūs ir veiksmų laisvei trukdantys baldai ne tik slopina darbuotojų motyvaciją, bet ir kelia rimtą pavojų sveikatai. Tai reiškia, kad efektyvūs darbo rezultatai prastomis sąlygomis yra neįmanomi. Mokslo tyrimais buvo įrodyta, kad nepatogūs baldai biure darbo produktyvumą sumažina daugiau nei 30 proc. Dėl šios priežasties baldai turi būti renkami atsakingai, įvertinus individualius darbuotojų poreikius.

Svarbiausias biuro patalpų įrengimo uždavinys – padėti darbuotojui jaustis patogiai ir pasirūpinti tinkama biuro atmosfera, t. y. būtina įvertinti užsakytus baldus (palankiausiai vertinami medienos gaminiai, atitinkantys darbuotojų kūno sudėjimą ir komfortabilumo poreikius), apšvietimo sistemą (darbuotojai turi dirbti gerai apšviestoje, tačiau ne erzinančiai ryškioje šviesoje), oro srautų cirkuliaciją, t. y. būtina atsižvelgti į temperatūros, drėgmės lygio ir ventiliacijos rodiklius. Žinoma, negalima pamiršti ir estetikos. Vienas dažniausių pasirinkimų – aukštos kokybės medienos gaminiai, žavintys natūralia elegancija.

Vienas svarbiausių niuansų, renkantis biuro baldus, yra gamybos medžiaga. Minėtieji baldai gaminami iš įvairiausių medžiagų: plastiko, natūralios medienos, faneros, metalo, stiklo ir t. t. Nors pati pigiausia medžiaga yra plastikas, metaliniai baldai siejasi su modernumu, o stiklas žavi išskirtinai lengva priežiūra, vis dėlto didžiausio pirkėjo dėmesio sulaukia medienos gaminiai – iš natūralaus medžio sukurti baldai kiekvienai patalpai suteikia jaukumo. Be to, mediniai baldai yra lengvai apdirbami, jie neišskiria kenksmingų medžiagų, yra tvirti ir ilgaamžiai.

Kiekvienas darbdavys, siekdamas generuoti geriausius darbo rezultatus, turi negailėti investicijų, skirtų biuro baldams – šie turi būti funkcionalūs, patogūs ir ergonomiški. Svarbiausi darbo baldai yra stalas ir kėdė. Ieškodami patikimiausios produkcijos, darbdavys privalo įvertinti ir darbuotojų lytį bei ūgį. Efektyviausias sprendimas – įsigyti reguliuojamo aukščio biuro baldus, kurie atitiks individualius darbuotojų poreikius. Efektyvi darbo aplinka privalo būti tvarkinga – darbuotojas, pasimetęs tarp popierių ir dokumentų, nesugebės susidaryti aiškaus darbo plano ir kryptingai veikti. Rekomenduojama kiekvienam darbuotojui skirti po atskirą lentyną daiktams susidėti. Geriausias sprendimas – įsigyti patogias spinteles ir pakabinamas lentynėles, kurios padės išlaikyti tvarką darbo kabinete.

Kitas svarbus niuansas – darbo erdvės planavimas. Siekdami aukščiausių rezultatų, turite užtikrinti darbuotojų patogumą ir jų asmeninės erdvės ribas. Vienas svarbiausių patarimų – neleiskite darbuotojams sėdėti atsisukus veidu vienas į kitą – žmogus jausis stebimas ir bus įsitempęs, o tai gali sukelti daugiau barnių ar net rimtesnių konfliktų. Negalima darbuotojo sodinti į kampą – taip bus sumažinta jo motyvacija, žmogus jausis atstumtas ir nereikalingas. Planuodami darbo vietas, įsitikinkite, kad dirbantysis turės pakankamai laisvos erdvės prieš save. Darbuotojas negali jaustis suvaržytas, todėl planuodami biuro patalpas privalote galvoti apie kompaktišką ir funkcionalų baldų išdėstymą. Tai ypač aktualu tuo atveju, jei biuro patalpos yra mažos. Jei biuras didesnis, o jame dirba daug žmonių, būtina pagalvoti apie pertvaras, kurios padės sumažinti triukšmą – nuolatinis triukšmas mažina darbo produktyvumą ir kelia nuovargį. Siekiant efektyviausių rezultatų, rekomenduojama įrengti poilsiui skirtą kambarį – reguliarios pertraukos yra būtinos tiek protinį, tiek fizinį darbą dirbantiems žmonėms.

Leave a Comment