Kam ta buhalterinė apskaita?

Būtent toks klausimas iškyla daugeliui pradedančių verslininkų, kai reikia ne tik skaičiuoti, kiek uždirbai, bet dar ir susigaudyti, kiek reikia valstybei sumokėti, kodėl atlyginimai atrodo taip brangiai kainuoja ir daug kitų kasdienių reikalų. Buhalterinė apskaita ir kasdienė buhalterijos priežiūra – tikra kankynė, jeigu to tinkamai neišmanai. Buhalteriu per vieną naktį tapti taip pat labai sunku, todėl gyslelės neturint, pravartu kreiptis profesionalų pagalbos. Nes galite nustebti, bet iš tiesų buhalterijoje tiek mėnesio pabaigoje, tiek kasdien gyvenimas tiesiog verda.

  • Sąskaitos faktūros. Viena pagrindinių buhalterių maldų, kurias tenka sukalbėti, matyt kiekvieną dieną, yra sąskaitos faktūros. Įmonėje privalu registruoti visus išleistus pinigus, todėl tai labai reikalingas dokumentas. Geriausia, jei faktūras į programą buhalteris veda kasdieną, nes per mėnesį gali susikaupti tiek, kad neužteks ir paskutinės nakties.
  • Mokesčių skaičiavimas. Verslas privalo mokėti mokesčius, kad ir kaip jis dirbtų ar kokia kryptis jo bebūtų, mokesčius valstybei atseikėja visi. Tačiau jų yra pačių įvairiausių ir kartais net sunku susigaudyti kiek ir už ką čia kam reikia sumokėti. Todėl buhalterio pareiga – žinoti visa tai ir tinkamai atlikti.
  • Apskaita. Daugeliui pradedančių buhalterių buhalterinė apskaita skamba kaip tikras iššūkis. Iš tiesų tai rimtas darbas, kurį privalu atlikti bet kokioje įmonėje. Pagal apsirenkama arba teisės aktais nurodomą laikotarpį buhalterinė apskaitaturi būti vedama ir ji turi atspindėti įmonės finansinę situaciją. Tačiau ji skirta ne tik suinteresuotoms šalims, bet ir vadovybei, mat labai svarbu prieš priimant įvairius sprendimus žinoti, kokioje finansinėje situacijoje yra Jūsų įmonė.
  • Atlyginimų išmokėjimas. Jei manote, kad atlyginimus išmokėti labai paprasta – laikas susipažinti su šiuolaikiškomis buhalterijos paslaugomis. Iš tiesų išmokėti atlyginimus tai nėra tik pervesti pinigus į darbuotojų sąskaitas. Viskas kur kas sudėtingiau. Kiekvienas darbuotojas yra skirtingas, taigi nors esame pripratę, kad mokesčiai visiems vienodi, tai gali būti ne visada tiesa. Galbūt pas Jus yra mažus vaikus auginančių darbuotojų, o gal kai kurie dirba ne visą darbo dieną? Galbūt įdarbinote ką tik studijas baigusį studentą ir už jo atlyginimą dalį pinigų sumoka valstybė? Visi šie dalykai labai svarbūs ir juos privalo žinoti buhalteris tiek skaičiuojant atlyginimą, tiek tuomet, kai vedama buhalterinė apskaita. Akivaizdu, kad visi šie skaičiavimai gali susukti galvą bet kokiam ne profesionaliam buhalteriui. Todėl pradedantiems verslininkams pravartu tokį pasisamdyti, kad galėtų ramiai plėtoti verslą.

Leave a Comment