Kuo skiriasi nuomojami automobiliai ir kaip pasirinkti tinkamą?

auto nuoma

Jei galvojate nuomotis automobilį, pirmiausia turite išsirinkti patikimą nuomos bendrovę, pvz., „RentCar“, kuri siūlo plačią naujų ir techniškai tvarkingų automobilių pasiūlą, garantuoja lanksčias ir patogias nuomos sąlygas. Kitas žingsnis – išsirinkti konkrečiai jūsų tikslams ir vairavimo įpročiams tinkantį automobilį. Praėjo tie laikai, kai pasirinkimas buvo toks mažas, kad klientui tekdavo prisitaikyti prie nuomos bendrovių sąlygų. Šiandien platus automobilių asortimentas garantuoja, kad lengvai rasite automobilį, su kuriuo jausitės patogiai, saugiai ir komfortiškai.

Kodėl jus domina automobilių nuoma?

Pirmas ir svarbiausias klausimas, į kurį turite atsakyti, – kokiu tikslu nuomojatės automobilį. Pvz., jei jūsų transporto priemonė sugedo ir jūs ieškote pakaitinio automobilio kasdieniams darbams, t. y. kelionei į darbą, vaikų vežimui į mokyklą ir pan., greičiausiai jums reikės patogaus miesto automobilio, kuris savo marke ir modeliu būtų panašus į jūsų turimą transporto priemonę ir garantuos kelionės patogumą. Jei automobilis jums reikalingas kitiems darbams, pvz., galvojate apie atostogas arba planuojate ilgesnės trukmės išvyką į užsienio šalis, jei norite pervežti darbo įrangą, didesnių gabaritų aparatūrą ar tiesiog jums reikia talpios transporto priemonės išvykai, rinkitės didesnį automobilį arba mikroautobusą. Automobilių nuoma gali būti reikalinga ir tuomet, jei norite išbandyti naują automobilį, pvz., turite kompaktišką transporto priemonę, tačiau norite pirkti limuzininės klasės automobilį, puikus sprendimas – visų pirma išsinuomoti panašią priemonę, kad suprastumėte, ar ji iš tiesų atitinka jūsų lūkesčius. Jei automobilio nuoma jums reikalinga svečių, verslo partnerių priėmimui, žinoma, kad tuomet rinksitės brangesnį, dailiai atrodantį automobilį, kuris padės formuoti jūsų įvaizdį ir užtikrins maksimalias komforto sąlygas.

Įvertinkite savo vairavimo įpročius

Patogi auto nuoma Vilniuje ar kitame didesniame Lietuvos mieste siekia prisitaikyti prie konkrečių vairavimo įpročių, todėl galite rinktis tiek mažesnius, tiek didesnius, galingesnius ir mažiau galingus automobilius, taip pat, transporto priemones su mechanine ir automatine pavarų dėže. Priklausomai nuo jūsų poreikių, galima nuomoti automobilius, varomus benzinu ar dyzeliu. Jei esate įpratę vairuoti su navigacija, nuomos bendrovės ją taip pat pasiūlys. Kad pasirinktumėte tinkamą automobilį, apsilankykite nuomos bendrovės svetainėje ir susipažinkite su automobilių asortimentu. Jei turite klausimų, kreipkitės į bendrovės konsultantus, kurie padės išsklaidyti visas abejones.

 

Nuo ko pradėti, jei domina auto nuoma

Lietuvoje vis daugiau žmonių imasi savo verslo. Samdoma rinka po truputį tampa ne tokia populiari. Kartais, pamačius, kad kažkam puikiai sekasi vienoje ar kitoje srityje, taip pat užklumpa noras tai išbandyti. Pastaruoju metu rinkoje išpopuliarėjusi auto nuoma taip pat kasdien sulaukia naujų rinkos dalyvių. Gal ir jūs susidomėjote automobilio verslu?

Norint pradėti tokį verslą, pirmiausiai reikės susikurti reikalingą bet kokiam verslui verslo planą. Tai labai konkretus ir aiškus Jūsų planas, kuriame ne tik pelnas ir pinigai, bet ir viskas, ko prireiks idėjai įgyvendinti. Žinoma, greičiausiai pamanysite, kad to Jums nereikia, mat automobiliai yra visiems puikiai suprantama sritis, o nuoma – ne kasdienė paslauga. Tad kaip ir viskas aišku. Tačiau būtent dėl tokio mąstymo daugelis pradininkų versle neišbūna nė pirmųjų metų.

Verslo planas skirtas sistemiškai apmąstyti ir suplanuoti savo idėją. Kurdami jį ne tik pasiruošite tinkamai verslo pradžiai, bet ir pasisemsite žinių apie savo konkurentus ir galimas laukiamas grėsmes. Dažniausiai verslo plane turėtų būti šie punktai:

 • įmonės veiklos aprašas,
 • įmonės dydis ir charakteristika,
 • planuojami darbuotojai ir jų pareigybės,
 • planuojami tiekėjai,
 • tikslinė klientų auditorija,
 • esamos rinkos analizė,
 • kapitalo, investicijų, pelno ir išlaidų skaičiavimai,
 • esamų konkurentų išskyrimas,
 • verslo srities galimybių ir grėsmių analizė.

Turbūt vien perskaičius šiuos punktus tapo gerokai aiškiau, ką reikia žinoti, prieš kuriant savo įmonę. Tad pasiruošus tokį išsamų verslo planą, net ir atrodytų savaime suprantamas verslas, susijęs su auto nuoma bet kuriame mieste, tikrai taps lengviau įgyvendinama idėja.

Kitas svarbus žingsnis, kurį turite atlikti, norėdami nuomoti automobilius, iš anksto pasidomėti automobilių rinkos kainomis ir galimomis perspektyvomis. Ne labai protinga manyti, jog auto nuoma gali užsiimti bet kas. Tam reikia tinkamų tiekėjų ir gerų kainų. Jei tuo pasirūpinsite, galite pereiti prie kito – oficialiausio ir svarbiausio verslo žingsnio – įmonės steigimo.

Įmonės steigimas Lietuvoje nėra labai paprasta procedūra, net jei taip ir gali pasirodyti. Čia daug reikalavimų, dokumentų pildymo ir kitų kriterijų. Todėl dažniausiai žmonės įmonės steigimo popierius patiki profesionalams šios srities specialistams. Viską sutvarkius lieka išsirinkti įmonės veiklos vykdymui skirtas patalpas, įsirengti jas ir pradėti verslo reklamą.

Automobilių nuoma: pinigų švaistymas ar patogi alternatyva?

Automobilis – į darbą. Vaikų nuvežimui į darželį ar mokyklą. Išvykai pas tėvus ar į gamtą. Verslo vizitui į kitą miestą. Tai – universalus įrankis, taupantis mūsų laiką bei suteikiantis komfortą įvairiose situacijose. Ką darytumėte, jei tektų likti be šios transporto priemonės: kardinaliai kuriam laikui keistumėte gyvenimo būdą, o gal tiesiog pasidomėtumėte automobilių nuoma. Esate kategoriškai nusistatę prie pastarąją galimybę, laikydami ją bereikalingu pinigų švaistymu? Tikriausiai dar nesusidūrėte su situacija, kai automobilių nuoma tampa kone vienintele galimybe būtinam mobilumui užtikrinti. O šiandieninės realijos lemia, jog tai nebėra prabangos paslauga.

Auto nuoma į mūsų šalį atėjo tokiu pat būdu kaip ir daugelis kitų paslaugų – sekant užsienio valstybių pavyzdį. Veiklos pradžioje ši paslauga buvo išties gana brangi. Ją dažniausiai naudodavosi iš užsienio atvykę turistai arba verslininkai bei ieškantieji automobilio ypatingos šventės proga. Ir šiandien šios tikslinės grupės yra svarbios, tačiau vis reiškmingesnį vaidmenį atlieka eiliniai, vidutines pajamas gaunantys asmenys, kuriems automobilių nuoma reikalinga kasdienių reiklų tvarkymui arba pramogoms ir laisvalaikio leidimui. Būtent dėl šios priežasties transporto bendrovės plečia savo auto parką, siūlydamos ne tik prabangius naujausius modelius, bet ir praktiškus, ekonomiškus suvartojamų degalų atžvilgiu.

Užsiminėme apie situacijas, kuriose be transporto nuomos apsieiti neįmanoma. Štai keletas iliustracijų:

 • Kai darbas kitame mieste…

…o nuosavas automobilis  mažiausiai savaitei paliktas remonto dirbtuvėse. Jei namų ūkyje yra viena transporto priemonė, o savaitė – per ilgas laikotarpis, jog geras draugas geranoriškai sutiktų paskolinti savąjį, automobilių nuoma tampa tikrai naudinga paslauga.

 • Trumpam sugrįžus iš svetur pasisvečiuoti į tėvynę

Atostogų sugrįžtantys emigrantai dažnai savo automobilius palieka užsienyje. Laiko mažai, o reikalų – daugybė – automobilis tokiu atveju tampa būtinybe.

 • Svetimšaliai, atvykę darbo ar pažintiniais tikslais

Užsienio piliečiams galimybė kelionės metu naudotis išnuomotu automobiliu išties naudinga – per trumpą laiką galima pasiekti visus reikalingus taškus.

Taigi, automobilių nuoma kai kuriais atvejais yra  neišvengiama ir klientas mielai ištartų nuoširdų „ačiū“ tam asmeniui ar bendrovei, kuri padėjo šiai pasalugai prigyti mūsų šalyje. O kai labai reikia, ir kainos faktorius nebeatrodo toks reikšmingas. Negana to, sudaromos palankios galimybės rinktis automobilį pagal savo finansines galimybes.

Automobilių nuoma Vilniuje – puiki keliavimo alternatyva

Keliauti tenka daug ir dažnai, tad svarbu, kad šalia visuomet tarnautų patikimas ir tvarkingas automobilis. Be abejonės, nuosava transporto priemonė reikalauja daug laiko ir išlaidų, o keliaujančiam žmogui aktualus ne asmeninio automobilio priežiūros klausimas, o patikimos transporto priemonės pasirinkimas. Būtent tai ir žada automobilių nuoma Vilniuje – vieta, kurioje išsirinkti automobilį terminuotam laikui gali kiekvienas.

Nuomotis automobilį patogu bet kokiam žmogui, tačiau keliaujančiam asmeniui automobilio nuomos pasiūlymas bene tinka geriausiai. Kai daug keliauji, automobilį kartu su savimi turėti patogu ir dažnai net būtina. Juk tai tampa vienintele tavo keliavimo priemone, leidžiančia užtikrinti greitą nusigavimą iš vienos vietos į kitą. Kam sėdėti ankštame autobuse ar taksi, kai gali pats nieko nevaržomas sėstis už vairo ir važiuoti ten, kur reikia. Nuomotas automobilis suteiks geriausias sąlygas kelyje, tad rinktis tokį transportą patogu ir naudinga įvairių kelionių metu.

Keliauti dažniausiai tenka ne vien automobiliu, bet ir lėktuvu ar net laivu. Tokiose situacijose kartu su nuosavu transportu keliauti paprastai būna tiesiog neįmanoma. Jei keliauti tenka po įvairių valstybių miestus, nuomotas automobilis taps pačiu geriausiu pasirinkimu. Būtent tai ir užtikrina automobilių nuoma Vilniuje. Čia atvykę keliautojai iš viso pasaulio gali greitai ir itin paprastai išsinuomoti labiausiai tinkantį transportą savo laikinai viešnagei mieste.  Taip keliauti bus daug maloniau, taip nereikės gaišti laiko autobusų stotyse ar nepažįstamų taksi vairuotojų automobiliuose.

Nepamirškime ir pramoginių kelionių. Juk po įvairias valstybes keliauja ne tik svarbūs verslo žmonės, bet ir pramogų bei atostogų ištroškę piliečiai. Ryžtis ne vieno šimto kilometrų kelionei su nepatikima transporto priemone yra rizikinga, tad atostogoms paprastai rekomenduojama rinktis automobilių nuomos paslaugas. Čia galima išsirinkti geriausiai kelionei tinkantį transportą, kuris tarnaus ilgai, patikimai ir tinkamai.

Taigi, automobilių nuoma yra svarbi ir dažnai reikalinga įvairių kelionių metu. Be patikimo transporto sunku užtikrinti nepamirštamas atostogas ar nepriekaištingą išvyką. Būtent tai ir gali pasiūlyti automobilių nuoma Vilniuje. Išsinuomota transporto priemonė nesukels nemalonumų kelyje, tad mėgautis kelione bus malonu ir paprasta.