Kai baigiasi biuro popierius…

biuro popieriusKai baigiasi biuro popierius, tenka pirkti naują paketą. Ne vieną lapą, ne šešis ar penkiasdešimt, o kelis šimtus ar dar daugiau naujų lapų. Į kanceliarinių prekių parduotuvę eina ne tik įmonių atstovai, bet ir daugybė kitų žmonių.

Reikšmė

Biuro popieriaus svarba didžiulė. Pagalvokite – kalnai dokumentų, įvairiausi rašto darbai, aktuali informacija yra spausdinama. Lapai naudojami ne tik spausdinimo reikmėms, bet ir prireikus ką nors užsirašyti. O apskritai poreikis didžiulis. Sakykim, studentas, nešantis dėstytojui kelių puslapių rašto darbą, turi pateikti ir titulinį puslapį, literatūros sąrašą. Jei tai rimtesnis darbas, neapsieinama be priedų. Jeigu tiriama, pavyzdžiui, 20 nuotraukų, tai jas visas reikia išspausdinti.

Sklandus įmonės darbas taip pat neapsieina be popieriaus. Priklausomai nuo veiklos specifikos, gali būti reikalingi pigesni ar brangesni lapai. O kai biuro popierius sunaudojamas, vykstama parduotuvėn. Žinoma, geriausia apsirūpinti prieš pasibaigiant atsargoms. Taip išvengiama streso ir nestringa darbo procesai.

Kur įsigyti?

Kaip išsiaiškinome, reikšmė didelė. O kurgi įmonės ir pavieniai vartotojai popierių perka? Jo randama tiek prekybos centruose, tiek biuro reikmenų parduotuvėse. Pastarosiose siūloma ir labiau specifinių lapų, pavyzdžiui, pasižyminčių išskirtinėmis ekologinėmis ypatybėmis ar tinkamų itin kokybiškoms nuotraukoms spausdinti. Taigi, popieriaus nereikia ieškoti kaip su žiburiu. Ir tai puikiai suprantama – yra paklausa, yra ir pasiūla.

Kainos

Kalbant apie popierių aktualios ir kainos. Jos kontrastingos. Kaip tai paaiškinti? Kad ir kaip būtų keista, kainų kontrastai interpretuojami labai paprastai. Biuro popierius skiriasi ypatybėmis. Vienas skirtas baziniam naudojimui, o kitas pasižymi visokiomis išskirtinėmis savybėmis. Jeigu pagrindiniai spausdinimo objektai yra dokumentai, tai popieriaus, kurio paketas kainuoja keliolika eurų, tikriausiai neprireiks. Bet jeigu aktualios nuotraukos, reklaminiai lankstinukai ir pan., tai tokia kaina neatrodys kosminė.

Pasiruošimas

Tikrai žinote posakį „sunku pratybose – lengva kare“. Kuo ši frazė siejasi su popieriumi? Štai kaip galima ją perfrazuoti: „sunkus krepšys – sklandus darbas biure“. Juk parduotuvėse įsigyjami dideli lapų kiekiai, tad nešulys gali būti nelengvas. Turint omenyje tai, jog pasirūpinti popieriumi vis tik reikia, tai geriausia atlikti, kol atsargos nepasibaigusios. Pakuotė galbūt sunki, tačiau ji užtikrina produktyvesnį darbą. Kitu atveju tektų galvoti, ar pakaks turimų kelių lapų.

Kai baigiasi… O gal nesibaigia?..

Ką gi, nors straipsnio pavadinime ir minimas popieriaus pasibaigimas, gal namie ar biure tokios situacijos išvengiate? Gal pasirūpinate lapų atsargomis tol, kol dar ir senųjų likę? Verta paminėti, jog tada, kai nusprendžiama popieriumi pasirūpinti iš anksto, galima pasirinkti optimalesnį variantą. Dėmesys krypsta į internetinę erdvę, kur neretai gyvuoja geras kainos ir kokybės santykis.

Kaip išsirinkti medinius biuro baldus?

Kiekvienas biuro darbuotojas savo kabinete praleidžia 8–9 valandas. Norėdami užtikrinti našius darbo rezultatus, privalote pasirūpinti patogiais ir kokybiškais biuro baldais. Netinkamai parinkti, nepatogūs ir veiksmų laisvei trukdantys baldai ne tik slopina darbuotojų motyvaciją, bet ir kelia rimtą pavojų sveikatai. Tai reiškia, kad efektyvūs darbo rezultatai prastomis sąlygomis yra neįmanomi. Mokslo tyrimais buvo įrodyta, kad nepatogūs baldai biure darbo produktyvumą sumažina daugiau nei 30 proc. Dėl šios priežasties baldai turi būti renkami atsakingai, įvertinus individualius darbuotojų poreikius.

Svarbiausias biuro patalpų įrengimo uždavinys – padėti darbuotojui jaustis patogiai ir pasirūpinti tinkama biuro atmosfera, t. y. būtina įvertinti užsakytus baldus (palankiausiai vertinami medienos gaminiai, atitinkantys darbuotojų kūno sudėjimą ir komfortabilumo poreikius), apšvietimo sistemą (darbuotojai turi dirbti gerai apšviestoje, tačiau ne erzinančiai ryškioje šviesoje), oro srautų cirkuliaciją, t. y. būtina atsižvelgti į temperatūros, drėgmės lygio ir ventiliacijos rodiklius. Žinoma, negalima pamiršti ir estetikos. Vienas dažniausių pasirinkimų – aukštos kokybės medienos gaminiai, žavintys natūralia elegancija.

Vienas svarbiausių niuansų, renkantis biuro baldus, yra gamybos medžiaga. Minėtieji baldai gaminami iš įvairiausių medžiagų: plastiko, natūralios medienos, faneros, metalo, stiklo ir t. t. Nors pati pigiausia medžiaga yra plastikas, metaliniai baldai siejasi su modernumu, o stiklas žavi išskirtinai lengva priežiūra, vis dėlto didžiausio pirkėjo dėmesio sulaukia medienos gaminiai – iš natūralaus medžio sukurti baldai kiekvienai patalpai suteikia jaukumo. Be to, mediniai baldai yra lengvai apdirbami, jie neišskiria kenksmingų medžiagų, yra tvirti ir ilgaamžiai.

Kiekvienas darbdavys, siekdamas generuoti geriausius darbo rezultatus, turi negailėti investicijų, skirtų biuro baldams – šie turi būti funkcionalūs, patogūs ir ergonomiški. Svarbiausi darbo baldai yra stalas ir kėdė. Ieškodami patikimiausios produkcijos, darbdavys privalo įvertinti ir darbuotojų lytį bei ūgį. Efektyviausias sprendimas – įsigyti reguliuojamo aukščio biuro baldus, kurie atitiks individualius darbuotojų poreikius. Efektyvi darbo aplinka privalo būti tvarkinga – darbuotojas, pasimetęs tarp popierių ir dokumentų, nesugebės susidaryti aiškaus darbo plano ir kryptingai veikti. Rekomenduojama kiekvienam darbuotojui skirti po atskirą lentyną daiktams susidėti. Geriausias sprendimas – įsigyti patogias spinteles ir pakabinamas lentynėles, kurios padės išlaikyti tvarką darbo kabinete.

Kitas svarbus niuansas – darbo erdvės planavimas. Siekdami aukščiausių rezultatų, turite užtikrinti darbuotojų patogumą ir jų asmeninės erdvės ribas. Vienas svarbiausių patarimų – neleiskite darbuotojams sėdėti atsisukus veidu vienas į kitą – žmogus jausis stebimas ir bus įsitempęs, o tai gali sukelti daugiau barnių ar net rimtesnių konfliktų. Negalima darbuotojo sodinti į kampą – taip bus sumažinta jo motyvacija, žmogus jausis atstumtas ir nereikalingas. Planuodami darbo vietas, įsitikinkite, kad dirbantysis turės pakankamai laisvos erdvės prieš save. Darbuotojas negali jaustis suvaržytas, todėl planuodami biuro patalpas privalote galvoti apie kompaktišką ir funkcionalų baldų išdėstymą. Tai ypač aktualu tuo atveju, jei biuro patalpos yra mažos. Jei biuras didesnis, o jame dirba daug žmonių, būtina pagalvoti apie pertvaras, kurios padės sumažinti triukšmą – nuolatinis triukšmas mažina darbo produktyvumą ir kelia nuovargį. Siekiant efektyviausių rezultatų, rekomenduojama įrengti poilsiui skirtą kambarį – reguliarios pertraukos yra būtinos tiek protinį, tiek fizinį darbą dirbantiems žmonėms.