Stereotipus laužantis kreditas prieinamas beveik visiems

Dar palyginti neseniai skolinimasis reiškė begalę papildomų problemų. Tačiau šiandien paskolos be uzstato padeda įveikti visus su skolinimusi susijusius stereotipus. Dabartinėje rinkoje nesunku išsirinkti tokį variantą, kuris patenkina finansinius ir laiko sąnaudų lūkesčius. Tam, kad galėtumėte pasiskolinti solidžią sumą, tereikia visai nedaug – finansinio stabilumo ir patikimo asmens.

Kredito, kuriam gauti nereikia užstato, ypatybės

Šiuo metu paskolos be uzstato ilgalaikes išlaidas planuojantiems žmonėms yra itin aktualios. Kreditų bendrovių klientai siekia pasiskolinti kuo greičiau ir kuo paprasčiau. Įmonėms nelieka nieko kito, tik įgyvendinti jų lūkesčius. Dėl to tiems, kas skolinasi nemažą sumą pinigų, kelias iki tikslo buvo sutrumpintas.

Anksčiau norintieji dideles paskolos be uzstato neišsiversdavo niekaip. Tačiau šiandien tam, kad būtų suteiktas solidus kreditas, tereikia tinkamai įvertinti savo finansines galimybes arba rasti laiduotoją. Pastaruoju atveju tinka tik toks žmogus, kuris, įvykus nelaimei ar netikėtai pablogėjus besiskolinančiojo finansinei situacijai, galėtų sumokėti trūkstamą skolos dalį. Toks sprendimas sumažino laukiančiųjų kredito eiles, nes reikia patenkinti ir patikrinti mažiau sąlygų. Be to, visas procesas tapo sklandesniu ir patogesniu.

Paprastai paskolos be uzstato suteikiamos įvairioms reikmėms patenkinti. Vieni skolinasi tam, kad galėtų pagaliau nukeliauti į svajonių šalį, kiti pinigus panaudoja automobilio pirkimui ar įmokoms už studijas. Treti džiaugiasi pagaliau galintys iškelti gražias, įsimintinas vestuves, ketvirti – galimybe įveikti ilgai varginusias sveikatos problemas. Žinoma, esama ne tik bendro pobūdžio, bet ir specializuotų kreditų. Priklausomai nuo poreikių, be užstatų galima įsigyti ar susiremontuoti, įsirengti būstą, nusipirkti naują transporto priemonę. Tereikia pasidomėti tuo, ką siūlo kreditų rinka, ir optimalus sprendimas tikrai bus surastas.

Skolintis ne tik lengva, bet ir greita

Kreditų patrauklumą lemia ne tik panaikinta užstato būtinybė. Šiuolaikinės technologijos padeda dar palengvinti ir pagreitinti visą procesą. Puikus pavyzdys – paskolos be uzstato internetu. Virtualioje erdvėje galima ypač lengvai įvertinti kone visus kredito įmonių pasiūlymus. Be to, čia nesunku rasti reikiamą informaciją, susijusią su skolinimo sąlygomis, šalių atsakomybe. Vis dėlto esminis privalumas yra galimybė ne tik rasti, bet ir užsakyti norimą paslaugą internete.

Daugybė žmonių kasdien naudojasi banko kortelėmis. Todėl pinigų pervedimas tiesiai į reikiamą sąskaitą yra labai patrauklus. Tačiau dar smagiau yra tai, kad visa procedūra trunka labai nedaug laiko. Tai ypač akivaizdu kalbant apie greituosius kreditus. Jiems taip pat nereikia jokio užstato, o paraiškos įvertinimas ir pinigų pervedimas tetrunka mažiau nei pusvalandį. Taigi, jei skubiai reikia paskolos be uzstato, dabar tą padaryti yra geriausias metas.

Net ir dideles paskolos be uzstato suteikiamos palankiomis sąlygomis. Pavyzdžiui, jei suma solidi, o terminas ganėtinai ilgas (daugiau nei dveji ar treji metai), klientams skaičiuojamos išties nedidelės palūkanos. Galimybė mokėti kuo mažiau ir paskolą grąžinti kuo ilgiau tikrai vertinga tiems, kurie gauna ne itin aukštas pajamas.

Privalumas yra ir įvairios akcijos. Pavyzdžiui, kai kurios kredito bendrovės pirmiesiems klientams suteikia galimybę nedidelę sumą skolintis nemokamai, t. y. paskoloms netaikomos palūkanos. Be to, tam tikrai sumai gali būti taikoma nuolaida – tokiu atveju palūkanos, nors ir priskaičiuojamos, būna mažesnės nei įprastai. Stambios paskolos be uzstato ilgalaikes sutartis pasirašiusiems žmonėms kainuoja daugiau, tačiau minėtos nuolaidos pagrįstai įrodo skolinimosi neįkeičiant turto vertę.

Jei sprendimas skolintis priimamas objektyviai įvertinus poreikius ir galimybes ateityje grąžinti visą sumą, paskolos be uzstato gali pakeisti gyvenimą. Tai – pagaliau atsiradusi galimybė gyventi dabar, o ne egzistuoti metų metus kuriant finansinius ateities planus. Naudotis tokia galimybe neprivaloma, tačiau tai nebūtinai yra išmintinga.

Paskolos seniau ir dabar

Ar galima teigti, kad paskola visada buvo tam tikras ribinis veiksmas (ar paslauga), kuri turėdavo kontraversiškus vertinimus? Žvelgiant į žmonijos istoriją galima matyti, kad skolos ir paskolos turėjo įvairiausių atmainų. Kai kurios jos buvo aiškios ir net surašytos ant popieriaus, kitos daugiau mažiau paslėptos. Be to, vienas žmonės galėjo priimti laisva valia, kitos tarsi pačios atsirasdavo neprašytos.

Paveldėtos skolos ir luomai

Kaip skiriasi tam tikri paskolų gavimo būdai senovėje ir dabar. Šiais laikais, pavyzdžiui, paskola internetu yra visiškai normalus ir daug kieno jau išbandytas dalykas. Net nereikia per daug stengtis, kad tai nutiktų, reikia tik užsiregistruoti ir turėti apskritai kokias nors pajamas. Tačiau čia yra ir nemažas skirtumas. Jeigu norima paskolos, reikia turėti laisvą valią. Jeigu kažkas kitas jūsų vardu padarys taip, kad bus suteikta paskola, tam kitam net grės teisinė atsakomybė. O štai senovėje niekas tiek daug nekalbėjo apie žmogaus laisves ir teises. Pareigos buvo pirmoje vietoje ir labai dažnai jos buvo paskiriamos neatsižvelgiant į jokias aplinkybes, nei lengvinančias, nei sunkinančias. Pavyzdžiui, paskola (internetu šiais laikais tokių dalykų neatsitiktų) iškart būdavo paveldima. Jeigu gimei ponui prasiskolinusioje šeimoje, pamiršk lengvą vaikystę. Dirbsi ponui, kiek galėsi, lenksi nugarą ir tarnausi, kol visos skolos bus normaliai išpirktos. Toks tas anų laikų gyvenimas, ir tau teks su tuo susitaikyti. Apskritai, su luomais susijusios problemos labai daug įvairių skolų ir neišvengiamų pareigų nulemdavo. Tie, kas norėdavo eiti prieš minią, būdavo laikomi maištininkais. Paklusti luomo taisyklėms juk privalėjo visi. Ir visgi, apsitaikydavo visko.

Žmonos pirkimas

Taigi, paskola tarp luomų galėjo būti išperkama visu gyvenimu. Tarnai turėdavo dirbti ponams, taip pat ir vergai. Tai buvo paskola, greitai kurios niekaip negalėtum išsimokėti. Neteisinga gyvenimo realybė, rodanti, kad žmonės labai dažnai visgi yra be galo žiaurūs, aršūs ir primityvūs padarai. Mes atrodome pažangūs žmonės, tačiau vis tiek sugebame turėti labai daug blogų tarpusavio santykių, daug ekologinių bėdų ir kitokių nelaimių. Vadinasi, mūsų raida dar skries labai toli, kol žmogus kaip gyvybės forma pasieks kažkokį tobulesnį egzistavimo pavidalą. Pastaruoju metu pasaulyje ritasi jau gal trečioji ar ketvirtoji feminizmo banga, siekianti visiškai įteisinti lygybę tarp vyrų ir moterų, o dažnai net ir paversti moteris galingesnes. Taigi, dar ir dabar rytų šalyse dažnai santuoka yra kaip susitarimas, naudingas vyrui. Moters pirkimas yra toks simbolinis aktas, kuris turi materialinę naudą. Sakykime, vestuvės tai ir yra tas gestas, apie kurį kalbame. Santuoka lygu pardavimui. Moteris, tapusi vyro žmona patriarchalinėje visuomenėje, privalo dar labai ilgai mokėti jam „skolą“ ir nusileisti dėl daugelio sąlygų. Seniau žmonos būdavo perkamos kaip gyvuliai, šeimai sumokant nemažai pinigų.

Pirkimas parduotuvėje į skolą

Jeigu mažiau kalbėtume apie žmonių teises, tuomet prieitume prie dar kitokio tipo paskolų, kokių dabar jau neberasi. Tai irgi būdavo paskola greita, kai nepasiturintis ar dar atlyginimo negavęs žmogus ateidavo į parduotuvę ir pirkdavo į skolą. Dabar nebent tik paskola internetu visa para gali būti išduodama taip greitai, taip efektyviai. Net ir vertinimo principai būdavo panašūs. Pardavėjai pažinojo miestelių gyventojus, taigi, žinodavo, ar jie prasiskolinę, ar uždirbantys, skolindavo tik patikimiems. Taip pat, kaip ir dabar kokia nors paskola kelionei gali būti greitai gaunama, jeigu žmogus turi normalias pajamas, švarią mokumo istoriją.

Kam panaudojami greitieji kreditai?

Jeigu skubiai prireiktų tam tikros pinigų sumos, tik labai nedidelis skaičius žmonių galėtų pasinaudoti savo santaupomis. Tokiais atvejais žmonės dažniausiai linkę kreiptis į greitųjų kreditų bendroves, šiek tiek mažiau – į savo artimuosius, o dar mažiau į bankus. Greitieji kreditai – tai nedidelės pinigų sumos, kurias galima pasiskolinti neįkeičiant jokio turto. Kokiu tikslu gyventojai dažniausiai ima šiuo kreditus?

Pagal atliktas apklausas galima teigti, kad greitieji kreditai dažniausiai skiriami namų ūkiui ar būsto remontui. Kiek mažiau – maždaug ketvirtadalis imančių greituosius kreditus – juos skiria komunalinių mokesčių mokėjimui, o apie penktadalis besiskolinančiųjų juos išleidžia maistui, šiek tiek mažiau – automobilio remontui. Toliau rikiuojasi ta dalis gyventojų, kuriems greitieji kreditai – tai puiki galimybė jų turimoms finansų institucijų paskoloms padengti, panaši dalis juos paskiria grąžinti skolą draugams ar giminaičiams. Greitieji kreditai taip pat leidžiami ypatingų progų dovanoms pirkti. Apytiksliai kas dešimtas gyventojas greitąjį kreditą ima tada, kai prireikia neatidėliotinai kelionei, pavyzdžiui, laidotuvėms, maždaug tiek pat skolinasi atostogoms. Rečiausiai žmonės skolinasi išlaidoms, susijusioms su sveikatos priežiūra, nekilnojamo turto įsigijimui, kelionėms ar šventėms bei savo verslo pradžiai.

Suprantama ne visos priežastys atrodo pakankamai rimtos, kad skatintų žmones skolintis pinigus. Pavyzdžiui, labai griežtai dauguma atsisako skolintis plastinėms operacijoms. Dar nelabai žmonės pritaria ir paskoloms, skirtoms laisvalaikio kelionėms. Visiškai nereikalinga jiems atrodo ir paskola, skirta tam, kad nors trumpam galėtų pajusti finansinę laisvę. Dažniausiai žmonės nėra linkę skolintis ir kažkokiai didelei šventei, pavyzdžiui, vestuvėms rengti.

Tačiau pažymėtina, kad kuo toliau, tuo labiau žmonės stengiasi skolintis atsakingai, atitinkamą sprendimą priima gerai apsvarstę situaciją ir savo galimybes, paprastai tokiems svarstymams gali būti skiriama net savaitė laiko. Įprasta, kad vyrai šiam sprendimui apsvarstyti skiria daugiau laiko. Suprantama, svarstymo laikas ilgėja proporcingai su amžiumi.

Tačiau gyventojai bent kartą išbandę greituosius kreditus netrunka įsitikinti jų teikiamais privalumais ir suprasti, kad tai iš tiesų naudinga paslauga. Tad paprastai daugiau nei du trečdaliai tokių klientų grįžta, kai prireikia pasiskolinti ir vėl. Greitieji kreditai – puiki išeitis, kai prireikia nedidelės, 300-400 litų sumos, trumpam laikui, jie padeda išspręsti netikėtas trumpalaikes finansines problemas.

Nedidelis kreditas – nedidelei, bet veiksmingai reklamai

Asmeniniam verslui visada reikalingas galingas spyris į minkštąją, po kurio verslas pajuda iš vietos. Vieni tą spyrį pajunta pačiu blogiausiu metu ir blogiausiomis aplinkybėmis, kai atrodo, kad blogiau ir būti negali. Kitiems tas spyris gali būti visai malonus ir smagus. Mes pasisakome už smagųjį variantą – taiklią ir efektyvią reklamą. Deja, nemokamai tokios – nepasidarysite. Prireiks kelių šimtų ar poros tūkstančių litų, kad patrauktumėte dėmesį. Iš karto perspėjame – nereikia daryti taip, kaip vienas Šiaulių verslininkas, kuris ant savo mėsos parduotuvės vitrinos užklijavo pusnuogę moterį su rūkytu kumpiu ant peties – jis už tai gavo baudą. Tiesa, dėmesio per televiziją gavo tikrai daugiau, nei investavo į vitrinos apklijavimą, tad dabar jo parduotuvė žinoma ne tik šiauliečiams, bet ir visiems, kas atvažiuoja iš kitų Lietuvos vietų. Reklama veiksminga, bet buvo galima pagalvoti kažką ne tokio įžeidžiančio…

Reklamai sukurti reikalingi pinigai, kurių pastoviai nėra. Nesijaudinkite, nedidelis kreditas nepakeis jūsų gyvenimo taip, kaip pakeis veiksminga reklama. Kreditas gaunamas labai greitai, tik reikia užsiregistruoti patikimoje greitųjų kreditų bendrovėje. Aišku, reikia turėti ir nepriekaištingą skolinimosi istoriją (laiku būti atidavusiam visas skolas, nevėluoti su įmokomis ir t.t.)

Kreditas 2000 litų jums leis sukurti tiek interneto reklamą, tiek lauko reklamą. Deja, į spaudą ar televiziją su ja nepateksite. Vienkartinei radijo reklamos kampanijai tokios sumos pakaks taip pat. Dėl to reikia gerai įvertinti savo auditoriją ir galimybes. Kartais viena radijo kampanija gali būti labai veiksminga. Kartais reikia interneto puslapio ir šiek tiek lėšų AdWords reklamai, kad verslas suklestėtų. Kreditas tai padeda įgyvendinti.

Kodėl apsimoka skolintis? Jei reklama veiksminga, netruksite užsidirbti ir ją grąžinti. Dėl to reikia gerai viską apgalvoti, nes, jei reklama nebus veiksminga, kreditas gali tapti labai sunkia našta. Nešti ją reikės dar ilgai, todėl verslas gali nukentėti.

Mes esame interneto amžiuje, todėl dažniausiai tokie kreditai yra imami interneto svetainėms kurti ir reklamuoti. Pačią svetainę sukurti nėra sudėtinga. Kur kas sunkiau ją išreklamuoti. Tam gali tekti keletą mėnesius kantriai dirbti. Rezultatas internete pasimato ne iš karto. Nebent užsakote AdWords reklamą, kuri iš karto atveda suinteresuotus jūsų paslaugomis ar prekėmis žmones.

Nedarykite tik skubotų sprendimų, kad kreditas netaptų jūsų verslo duobkasiu. Taip nutikti gali, jei neefektyviai naudosite skolintas lėšas ir pasirinksite neteisingą reklamos kanalą, strategiją ar žinutę.

Kokie yra neteisėti kreditorių reikalavimai?

Ne paslaptis – paskolų rinkoje pasitaiko ne viena situacija, kai kredito gavėjas tampa nebepajėgus vykdyti savo įsipareigojimų. Tokiu atveju paskolų teikėjai imasi teisėtų priemonių, kad skola būtų gražinama pagal visas nustatytas sąlygas, tačiau ar visada visi reikalavimai yra teisiškai leistini? Kiekvienas prasiskolinęs asmuo, turi pasidomėti kokių priemonių gali imtis kredito teikėjai, o svarbiausia žinoti ko iš jų gali būti reikalaujama pagal šalyje galiojančius teisės aktus.

Kaip jau žinote – kreditorių veikla yra prižiūrima tam tikrų tarnybų, tačiau tai nepaneigia fakto, jog vis tiek pasitaiko itin nemalonių situacijų, kurių metu kreditoriaus reikalavimai prasilenkia su elementaria logika bei įstatymais. Vienas svarbiausių aspektų yra tas, jog palūkanos yra konkrečios ir nekeičiamos, jeigu kalbame apie vartojimo kreditą. Šiuo metu vartojimo kredito kaina turi būti nedidesnė nei 200 procentų per metus. Tai reiškia, jog ši riba galioja visiems paskolų teikėjams ir visai nesvarbu kokį teisinį statusą jie turi – ši riba galioja visiems be jokių išimčių. Paskolos teikėjas negali reikalaut mokėti didesnių palūkanų, o ir apskritai kiekvienoje greitųjų kreditų bendrovių svetainėje nematysite viršijančios šios ribos, nes paprasčiausiai iškart būtų sulaukta priežiūros institucijų dėmesio. Jeigu matote, kad paskolos sutartyje yra nurodomos palūkanos, viršijančios leistiną normą, tai nedelsiant kreipkitės į patį kreditorių, jog klaida būtų ištaisyta, jog jeigu vis dėlto pagal jį tai yra normalu – kreipkitės į atitinkamas institucijas.

Neretai paskolų teikėjai imasi itin drastiškų ir svarbiausia – neleistinų priemonių, siekiant atgauti savo pinigus. Viena iš jų – reikalavimas įkeisti turtą. Būtina pabrėžti – vartojimo kreditas yra suteikiamas be jokio turto įkeitimo ir jeigu sutarties sudarymo metu nebuvo tokio reikalavimo, tai ir mokumo galimybėms suprastėjus, jų negali atsirasti. Paprasčiausiai, joks kreditorius negali reikalauti įkeisti kažkokį turtą jeigu vėluojate grąžinti skolą. Toks reikalavimas yra pažeidžiantis vartotojų teises, o ir apskritai žvelgiant iš šalies, šis reikalavimas yra neadekvatus. Būtinai atsisakykite perleisti savo turtą, nes jo niekas negali reikalauti be teismo nuosprendžio.

Delspinigių suma yra apibrėžiama ties 0,05 proc. per dieną. Tai reiškia, jog jeigu jūs vėluojate grąžinti kreditą, tai paskolos teikėjas negali prašyti sumokėti didesnių delspinigių ar kitų netesybų negu ši procentinė išraiška, kuri skaičiuojama pagal suteiktą paskolos sumą. Jeigu pastebėjote, jog kreditorius imasi šių neleistinų veiksmų, tai tikrai nesėdėkite sudėję rankų ir priminkite jo pareigą laikytis mūsų šalyje galiojančių įstatymų.

Vienas dažniausiai pasitaikančių atvejų kai pasiskolinama iš neaiškių paskolų teikėjų tai – reikalavimas gražinti skolą į kito asmens sąskaitą. Jeigu jūs paskolą gavote iš vieno asmens, tai būtinai kredito sumą ir kitus sutartus mokesčius perveskite į tą pačią banko sąskaitą, iš kurios jums buvo pervesta paskolos suma, nes kitu atveju, kredito teikėjas galės įrodyti, jog jūs jam skolos iki šiol negrąžinote.

Nevenkite domėtis aktualia informacija, nes tik tokiu būdu apsisaugosite nuo žalingų finansinių sandorių ar įvairių neteisėtų kreditorių reikalavimų.