Japoniški baldai – sveikatai ir harmonijai

Dabar jogų ir mankštų manija pasiekė tokią stadiją, kad jomis bandoma gydyti bet kokias ligas. Tai kitas radikalus požiūris, tačiau negalima atmesti mankštos naudos. Daugelį mūsų ligų sukelia baldai. Pagalvokite patys – sėdime ant neteisingo aukščio kėdžių, dėl ko kūprinamės, gulime ant per minkštų lovų, kuriuose knibždėte knibžda bakterijų ir kitų ligų sukėlėjų. Laisvalaikį leidžiame pusiau gulomis įvirtę į fotelius ar minkštas lovas – auginame riebalą. Baldai kalti dėl 100 ligų. Ką daryti?

Atsigręžkime į japonų civilizaciją ir jų pasiekimus. Tai ilgaamžiškiausia tauta pasaulyje. Ilgai jie gyvena dėl žuvies ir kitų jūros gėrybių suvartojimo. Bet tai tik dalis tiesos, nes sumo milžinai taip pat maitinasi žuvimi ir yra tikri lašinių kalnai. Japonų baldai yra skatinantys mankštas ir fizinį aktyvumą.

Netikite? Ar esate matę japonišką kėdę? Ne? Nepatikėsite, bet ji neturi kojų. Dauguma japonų nenaudoja kėdžių iš viso. Pasideda pagalvėlę ant grindų, sukryžiuoja kojas ir sėda prie nedidelio stalo nedidelėmis kojomis. Pabandykite sukryžiuotomis kojomis vos ne lotoso poza pasėdėti 2-3 valandas… Jokios mankštos nebereikės. Tai sunku. Organizmas turi būti pakankamai stiprus, kad tai atlaikytų.

japoniski baldai

Japoniška lova taip pat yra žemutė. Tai tiesiog medienos stačiakampis ant grindų, o ant jo padėtas čiužinys. Dar vienas japoniškas „išmislas“ – futonas. Sulankstomas čiužinys, kurį galima patiesti kaip lovą, fotelį ar sėdmaišį. Labai praktiškas išradimas. Ar ilgai miegosite tiesiog ant grindų? Gydytojai pataria miegoti ant kieto paviršiaus, kai turite problemų su nugara, išvaržų, ar jūsų stuburas krypsta. Japonams tai natūralus būdas išsimiegoti, o mums – egzotika.

Net valgydami japonai degina kalorijas. Pabandykite lazdelėmis paimti daugybę patiekalų – paskaus rankos. Jiems tai natūralu. Jie nekiša visko į burna dideliais gabalais, o valgo po nedaug. Sotumo jausmas ateina ne iš karto, todėl mes linkę prisikišti skrandį, o japonai suvalgo mažiau.

Japoniški baldai primena mums, kad mankštą reikia atlikti kiekvieną dieną, bet kurioje buitinėje situacijoje. Aišku, jie tai daro nuo mažumės, todėl senatvėje jiems kur kas lengviau. Jie sveikesni už mus, nes gyvena tokioje aplinkoje, kur judėjimas yra natūralus dalykas.

Grindų dangos paieškos internete padeda planuoti būsto remontą

grindų dangosInternete darome daug ką. Virtuali terpė pasitarnauja ir tada, kai nusprendžiame remontuoti būstą. Ieškant geriausios grindų dangos taip pat jungiame kompiuterį. Internete gal ir nepačiupinėsime ąžuolinių lentų ar linoleumo, tačiau galime susidėlioti tam tikras gaires.

1, 2, 3… 999…

Grindų dangos – tai, kas domina ir statybininkus, ir daugumą būstų savininkų. Nesvarbu, ar gyvenate daugiabutyje, ar nuosavame name, abiem atvejais yra koks nors pagrindas po kojomis. Laikai, kai karaliavo asla, jau seniai praėjo. Galbūt tai atrodo egzotiška, bet visgi šiuolaikinis patogumas svarstykles pakreipia modernesnių sprendimų link.

Pradėjus dairytis, kokios rūšies grindys būtų patraukliausios, atrandama daugybė variantų. Parketas, linoleumas, kiliminė danga, plytelės… Kiekvienas pagrindas savitas ir paprastai turintis konkrečią paskirtį. Ar kada matėte vonios patalpoje kilimą? Na, vadinamieji vonios kilimėliai itin populiarūs, bet ar tiestumėte minkštą, aliuzijas į kailį sukeliantį kilimą? Verčiau tokią dangą klotumėte svetainėje, ar ne? Užtat plytelės vonioje karaliauja. Bet svetainėje jų nenorėtumėte, tiesa?

Visa tai sufleruoja, kad grindų dangos klausimas jau turi atsakymus. Ir vis dėlto prieš perkant tenka nemažai pagalvoti. Parduotuvėje randama ne tik skirtingų rūšių, bet ir įmantriausio dizaino gaminių. Vienos parketlentės šviesios, kitos tamsios, kažkur šone padėtas tarpinis variantas, o štai trisdešimt trečias apžiūrimas produktas labai panašus į patį pirmą. Nors ne! Medienos raštas skiriasi… Lentynose gali būti pateikti 999 gaminiai ir visi jie bus kuo nors išskirtiniai.

Remonto planavimas

Gausus asortimentas randamas užsukus į Landero.lt. Kiek daug medis turi atspalvių! Tai grindų dangos kiekvieno skoniui. Jei būste yra penki kambariai, galima rinktis penkių skirtingų spalvų medines grindų lentas.

Pasirinkimas gali sugluminti (gerąja prasme). Tačiau internetas tuo ir naudingas, kad tiesiog būnant prie kompiuterio gerai apsižvalgoma. Vienas vakaras naršant po dizaino pavyzdžius gali padėti nusistatyti tolimesnių planų eigą. O būsto statybos ar remontas – tai, kas reikalauja planavimo ir nuoseklaus darbo. Kai bent apytiksliai žinote, ko norite, veiksmų seka tampa aiškesnė, be to, meistrams kyla mažiau įtampos.

Priežasčių, kodėl imama planuoti namo remontą, būna įvairių. Vienais atvejais tai tiesiog būtina. Pavyzdžiui, žiemą pernelyg šalta, susmegusios grindys, kiauras stogas, pelijančios sienos… Kitais atvejais siekiama, kad interjero mikroklimatas būtų kitoks. Sakykim, norisi kitokios spalvos sienų ar kitokio stiliaus baldų. O galbūt pasikeitus poreikiams vietoj svečių kambario reikės įsirengti patalpą, panašią į biurą, kur būtų galima dirbti.

Taigi, kaip ir buvo paminėta, būsto remonto priežasčių gali būti visokiausių. O pagrindas po kojomis – svarbi proceso dalis. Kad grindų dangos klausimas būtų išnarpliojamas kaip įmanoma geriau, sprendimų ieškome internete. Virtualioje erdvėje pateikti pavyzdžiai – tai naudingos gairės. Juk ne veltui sakoma, kad gera pradžia – pusė darbo.

Virtuvės erdvėje vietą atranda skandinaviški baldai

Kuriant virtuvės interjerą, visuomet norisi, kad joje būtų ne tik patogu ir erdvu, tačiau ir jauku. Ne retai virtuvė tampa ne tik maisto ruošos vieta, bet ir patalpa, kurioje maloniai leidžiamas laikas, pusryčiaujama, vakarieniaujama ar tiesiog bendraujama. Kuriant šiuolaikinius namus, interjero specialistai pastebi, jog vis dažniau lietuvių virtuvėje vietą randa skandinaviški baldai. Kuriant tokio tipo virtuvę, dažniausiai naudojami keli pagrindiniai skandinaviškai virtuvei būdingi principai.

Balta balta, kur dairais

Išskirtinis skandinaviškosios virtuvės stiliaus bruožas – baltos sienos. Baltas ar labai šviesaus tono sienas rasite kone kiekviename kataloge, pristatančiame skandinavišką stilių ir skandinaviškų baldų pasirinkimą virtuvei. Baltos sienos – puiki detalė, padedanti sukurti virtuvei didesnės erdvės pojūtį ir paverčianti virtuvę jaukia ir malonia vieta. Dažniausiai skandinavai teigia, jog jų stiliaus patalpa turi būti ne tik funkcionali, bet ir graži, įėjus į ją, norisi sustoti ir pasigrožėti. Baltos sienos virtuvėje atlieka būtent grožio ir estetikos funkciją.

Virtuvės stalas ar sala?

Dar vienas labai ryškus skandinaviškos virtuvės išskirtinis bruožas – nedidelis staliukas arba salelė. Skandinaviški baldai virtuvėje turi ne tik gražiai atrodyti, bet ir būti funkcionalūs, todėl labai dažnai taupant vietą skandinaviško stiliaus virtuvėje pamatysime ne didžiulį valgomąjį stalą, kaip įprasta baltiškajame interjere, o nedidelį staliuką arba dar dažniau – estetiškai suformuotą salelę. Tokio tipo valgomojo vieta atlieka kelias funkcijas, nes ji skirta ne tik valgymui. Salą virtuvėje galima taip pat naudoti maisto ruošoje, ypač jei virtuvėje nėra labai daug vietos, be to, tai puiki vieta serviravimui ar degustacijoms.

Medis ir baldai

Dažnai kuriant skandinavišką interjerą naudojami medžio baltai, tačiau virtuvėje tai dar svarbesnės detalės. Dažniausiai virtuviniai skandinaviški baldai neapsieina be medienos detalių. Tai ypač svarbu renkantis kėdes virtuvėje. Dažniausiai skandinaviškoje virtuvėje rasite aukštas, baro tipui priskiriamas kėdes kiaušinio arba gulbės formos, kurios pakeltos grakščiomis medienos kojomis. Čia vyrauja riešuto spalvos detalės, suteikiančios puikų kontrastą baltoms virtuvės sienoms ir šviesiems skandinaviškų baldų paviršiams. Siekiant įnešti dar daugiau natūralumo į virtuvę, ne pro šalį pasirūpinti ir gyvomis dekoracijomis – gėlėmis ar prieskoniais ant palangės bei spintelės.

 

Kokybiška santechnika: kaip išsirinkti patikimą specialistą?

Visi santechnikos darbai reikalauja specifinių žinių ir didelės praktinės patirties, todėl, siekdami aukščiausio rezultato, bendradarbiaukite su patikimu ir savo darbą išmanančiu specialistu. Deja, daugelis mūsų nusprendžia naudotis mažai žinomo santechniko paslaugomis, siūlančio aukščiausio lygio paslaugas už žemiausią kainą. Nepamirškite, kad prastai įgyvendinta santechnika netolimoje ateityje sukels itin daug sunkumų ir pareikalaus išties didelių išlaidų.

Rinkitės gero vardo įmonę ir negailėkite santaupų

Santechnika yra viena svarbiausių būsto rengimo užduočių, užtikrinanti pageidaujamo komforto lygį ir padedanti spręsti daugelį kasdienių rūpesčių, todėl bendradarbiaukite tik su patikimomis bendrovėmis. Žinoma, galite rinktis ir individualias paslaugas teikiančius meistrus, tačiau visų pirma pasidomėkite jų reputacija, t. y. paskaitykite buvusių klientų atsiliepimus internetinėje erdvėje arba paklauskite šio santechniko paslaugomis pasinaudojusių draugų nuomonės. Vertindami internetinius komentarus, išlikite budrūs – daugelis jų gali būti melagingi, t. y. rašomi dėl aršių konkurencijos sąlygų. Susitaikykite su mintimi, kad kokybiška santechnika reikalauja didelių išlaidų. Siekdami sutaupyti galite skaudžiai nudegti – prastai atlikti darbai gali sukelti avarinę situaciją, kurios metu nukentėsite ne tik jūs, bet ir jūsų kaimynai.

Garantijos

Bendrovės, siūlančios aukščiausio lygio paslaugas, suteiks jums ilgametes garantijas. Jei norite džiaugtis kokybišku rezultatu, turite būti visiškai tikri, kad bendradarbiaujate su profesionalais, atsakančiais už savo darbų kokybę ir klaidas. Daugelis specializuotų įmonių prisiima žmogiškųjų klaidų riziką, greitai ir efektyviai taiso prastai įgyvendintus projektus ir siūlo optimaliausius sprendimus darbų kokybe nepatenkintiems klientams. Jei norite išvengti nemalonių staigmenų ateityje, rinkitės tik oficialia veikla besiverčiančias įmones, kurių darbas paremtas paslaugų teikimo sutartimis. Nepamirškite – neturėdami dokumento, patvirtinančio įgyvendintus projektus, negalėsite įrodyti savo teisumo ginčo metu.

Bendravimas – taip pat svarbu!

Ieškodami patikimo specialisto, įvertinkite konkretaus žmogaus asmenines savybes, t. y. visų pirma pasikalbėkite su keliais kandidatais, paklauskite specialistų nuomonės vienu ar kitu darbiniu klausimu. Jei specialistas bendrauja noriai, dalinasi žiniomis ir atidžiai jūsų klausosi, galite būti visiškai tikri, kad šis žmogus myli ir vertina savo darbą ir siekia aukščiausio rezultato. Jei specialistas su jumis bendrauja atsainiai ir nesiklauso, turėtumėte suabejoti šio žmogaus kompetencija. Atsainus požiūris į aplinką dažniausiai tiesiogiai susijęs su atsainiu požiūriu į darbą. Dar blogiau, jei santechnikas atsisako su jumis susitikti arba sutartą susitikimą pamiršta – atsisakykite bet kokios minties bendradarbiauti su šiuo žmogumi ir ieškokite patikimo santechniko, su kuriuo greitai ir lengvai išspręsite visus rūpesčius.