Geriausi paskolų pasiūlymai nėra skirti bet kam

paskolos

Įsiskolinti kredito bendrovėms yra labai lengva, tačiau laiku vykdyti tuos įsipareigojimus kai kuriems asmenims – misija neįmanoma. Kadangi paskolos internetu visą parą neteikiamos, pastebima, kad tokia tvarka nei kiek neišgąsdino vartotojų Lietuvoje. Jie noriai skolinasi dienos metu. Tačiau, išduodamų paskolų skaičius mažėja dėl tam tikrų priežasčių. Labiausiai jos yra susijusios su griežtėjančia tvarka. Natūralu, kad kreditoriai labiau pradėjo koncentruotis į pelną ir vengti baudų iš priežiūros institucijų. Dėl to paskolos internetu suteikiamos tikrai ne visiems asmenims. Dažniausiai finansavimą gauna tokie asmenys, kurių kreditingumas įvertinta teigiamai. Ar jis taip pat bus įvertintas kai bandysite skolintis patys – neaišku.

Vertinant klientų ekonominę padėtį (kreditingumą), paskolų teikėjai turi apdoroti nemažą informacijos kiekį. Vien klientas jau pateikia nemažai duomenų apie save. Jis nurodo savo asmeninę bei kontaktinę informaciją. Taip pat nurodo šeimyninę padėtį, kartais nurodo šeimos įsipareigojimus bei gaunamas pajamas. Nurodoma kiek pajamų ir iš kur jas gauna. Toks informacijos kiekis dažniausiai apdorojamas kelių minučių bėgyje. Žinoma, kai kuriose bendrovės viskas gali trukti ilgiau, o kitose – greičiau. Kaip bebūtų, tiesiog būtina suprasti, kad paskolų negauna tie, kurie nėra finansiškai stabilūs. Turintys ekonominių sunkumų neturėtų kreiptis į tokias bendroves ar kažkur kitur, nes tai tiesiog būtų laikoma neatsakingu skolinimusi.

Kiekviena paskolų bendrovė supranta, kad visi kreditai turi būti išduodami laikantis įstatymų. Tai reiškia, kad paskolų bendrovės netgi negali palūkanų nustatyti savo nuožiūra. Yra lubos, kurių nevalia peržengti. Šiuo metu, didžiausia leidžiama metinė palūkanų norma siekia apie 75 procentus. Aišku, pačios žymiausios ir geriausiai vertinamos kredito įstaigos nustato gerokai žemesnes palūkanos.

Tie, kurie skolinasi atsakingai, taipogi turėtų žinoti, kad akcijų gausa leidžia sutaupyti nemažai pinigų. Pasirodo, yra tokių finansų įstaigų, kurio suteikia kreditus be palūkanų iki pusmečio laikotarpiui ar net ilgiau. Be abejo, net ir tokios paskolos išduodamos pagal tvarką. Tad, jeigu neturėsite tvarių pajamų šaltinio, tuomet ir nemokamo kredito nereikėtų tikėtis. Skolintis visada reikia atsakingai, kad paksui nebūtų dar didesnių bėdų.

Kreditai dirbantiems užsienyje bei kitiems asmenims neišduodami dėl griežtos tvarkos

kreditai dirbantiems užsienyjeTai, kad jūs dirbate kitoje šalyje ir gaunate kelis kartus didesnį atlyginimą nei dauguma lietuvių, negarantuoja, kad grįžę į gimtinę, sėkmingai gausite paskolą iš kurios nors kredito įstaigos ar komercinio banko. Kredito įstaigos įspėja, kad kreditai dirbantiems užsienyje neretai netgi nėra išduodami visai. Viską lemia besiskolinančio asmens gyvenamoji vieta, o kreditoriams labai svarbu, jog ji būtų Lietuvoje. Tad, jeigu jūs visada dirbate kitoje šalyje ir joje gyvenate, tai jums paprasčiausiai reikėtų kreiptis į toje šalyje veikiančias finansų įstaigas.

Kredito bendrovės šiuo metu skolina pinigus nepažeidžiant įstatymų ir mokumo vertinimo nuostatų, o skolinimas nesilaikant tvarkos tokiems kreditoriams užtraukia milžiniškas baudas ar net draudimą tęsti pinigų skolinimo veiklą. Kokių principų šiuo metu turi laikytis visi kredito teikėjai?

Paskolų bendrovės, teikiančios vartojimo kreditus, dabar privalo itin atsakingai vertinti kiekvieno kliento situaciją.

Kreditoriai privalo peržiūrėti visus kliento pateiktus duomenis. Jie turi būti išanalizuoti. Labiausiai dėmesys atkreipiamas į besiskolinančio asmens mėnesio pajamas bei išlaidas. Pajamos skaičiuojamos atsižvelgiant tik į tvarius šaltinius, o jais laikomas darbo užmokestis bei visos kitos pajamos, kurios gaunamos iš komercinės/ekonominės veiklos. Besiskolinantiems asmenims būtina žinoti, kad kredito įstaigos tvariomis pajamomis nelaikys: bedarbio pašalpų; socialinės paramos; pajamų iš atsitiktinių sandorių; NT pardavimo ir t.t.

Tvarių pajamų sąvoka apibūdina mokumo vertinimo nuostatai, tad kiekvienam svarstančiam apie paskolas, būtina iš anksto perskaityti tuos nuostatus, jog iš anksto būtų aišku ar verta bandyti skolintis ar ne. Tvarios pajamos yra tos, kurios be pertraukų gaunamos ne mažiau nei 4 paskutinius mėnesius. Verta pabrėžti, kad kai kurios kredito įstaigos ima ne 4, o 6 mėnesių vidurkį. Dar griežtesnė pajamų vertinimo tvarka nustatoma dirbantiems savarankiškai.

Grįžtant į pradžią, reikėtų paminėti, kad dirbantys užsienyje kreditus gauna nebent tuomet, jeigu jie kredito įstaigai įrodo, jog darbas užsienyje yra laikinas ir gyvenamoji vieta yra mūsų šalyje. Kitais atvejais, kredito bendrovės neskolins pinigų tiems, kurie yra laikomi užsienio gyventojais, nes tai būtų labai rizikinga.

Paskolos seniau ir dabar

Ar galima teigti, kad paskola visada buvo tam tikras ribinis veiksmas (ar paslauga), kuri turėdavo kontraversiškus vertinimus? Žvelgiant į žmonijos istoriją galima matyti, kad skolos ir paskolos turėjo įvairiausių atmainų. Kai kurios jos buvo aiškios ir net surašytos ant popieriaus, kitos daugiau mažiau paslėptos. Be to, vienas žmonės galėjo priimti laisva valia, kitos tarsi pačios atsirasdavo neprašytos.

Paveldėtos skolos ir luomai

Kaip skiriasi tam tikri paskolų gavimo būdai senovėje ir dabar. Šiais laikais, pavyzdžiui, paskola internetu yra visiškai normalus ir daug kieno jau išbandytas dalykas. Net nereikia per daug stengtis, kad tai nutiktų, reikia tik užsiregistruoti ir turėti apskritai kokias nors pajamas. Tačiau čia yra ir nemažas skirtumas. Jeigu norima paskolos, reikia turėti laisvą valią. Jeigu kažkas kitas jūsų vardu padarys taip, kad bus suteikta paskola, tam kitam net grės teisinė atsakomybė. O štai senovėje niekas tiek daug nekalbėjo apie žmogaus laisves ir teises. Pareigos buvo pirmoje vietoje ir labai dažnai jos buvo paskiriamos neatsižvelgiant į jokias aplinkybes, nei lengvinančias, nei sunkinančias. Pavyzdžiui, paskola (internetu šiais laikais tokių dalykų neatsitiktų) iškart būdavo paveldima. Jeigu gimei ponui prasiskolinusioje šeimoje, pamiršk lengvą vaikystę. Dirbsi ponui, kiek galėsi, lenksi nugarą ir tarnausi, kol visos skolos bus normaliai išpirktos. Toks tas anų laikų gyvenimas, ir tau teks su tuo susitaikyti. Apskritai, su luomais susijusios problemos labai daug įvairių skolų ir neišvengiamų pareigų nulemdavo. Tie, kas norėdavo eiti prieš minią, būdavo laikomi maištininkais. Paklusti luomo taisyklėms juk privalėjo visi. Ir visgi, apsitaikydavo visko.

Žmonos pirkimas

Taigi, paskola tarp luomų galėjo būti išperkama visu gyvenimu. Tarnai turėdavo dirbti ponams, taip pat ir vergai. Tai buvo paskola, greitai kurios niekaip negalėtum išsimokėti. Neteisinga gyvenimo realybė, rodanti, kad žmonės labai dažnai visgi yra be galo žiaurūs, aršūs ir primityvūs padarai. Mes atrodome pažangūs žmonės, tačiau vis tiek sugebame turėti labai daug blogų tarpusavio santykių, daug ekologinių bėdų ir kitokių nelaimių. Vadinasi, mūsų raida dar skries labai toli, kol žmogus kaip gyvybės forma pasieks kažkokį tobulesnį egzistavimo pavidalą. Pastaruoju metu pasaulyje ritasi jau gal trečioji ar ketvirtoji feminizmo banga, siekianti visiškai įteisinti lygybę tarp vyrų ir moterų, o dažnai net ir paversti moteris galingesnes. Taigi, dar ir dabar rytų šalyse dažnai santuoka yra kaip susitarimas, naudingas vyrui. Moters pirkimas yra toks simbolinis aktas, kuris turi materialinę naudą. Sakykime, vestuvės tai ir yra tas gestas, apie kurį kalbame. Santuoka lygu pardavimui. Moteris, tapusi vyro žmona patriarchalinėje visuomenėje, privalo dar labai ilgai mokėti jam „skolą“ ir nusileisti dėl daugelio sąlygų. Seniau žmonos būdavo perkamos kaip gyvuliai, šeimai sumokant nemažai pinigų.

Pirkimas parduotuvėje į skolą

Jeigu mažiau kalbėtume apie žmonių teises, tuomet prieitume prie dar kitokio tipo paskolų, kokių dabar jau neberasi. Tai irgi būdavo paskola greita, kai nepasiturintis ar dar atlyginimo negavęs žmogus ateidavo į parduotuvę ir pirkdavo į skolą. Dabar nebent tik paskola internetu visa para gali būti išduodama taip greitai, taip efektyviai. Net ir vertinimo principai būdavo panašūs. Pardavėjai pažinojo miestelių gyventojus, taigi, žinodavo, ar jie prasiskolinę, ar uždirbantys, skolindavo tik patikimiems. Taip pat, kaip ir dabar kokia nors paskola kelionei gali būti greitai gaunama, jeigu žmogus turi normalias pajamas, švarią mokumo istoriją.

Greitas kreditas skirtingu metų laiku

Koks greitas kreditas gali būti būdingas skirtingu metų laiku? Sakoma, kad vasarą žmonėms reikia plausto, o žiemą rogių, tačiau yra ir atvirkščias pasakymas: roges ruošk vasarą, o plaustą – žiemą. Kaip iš tikrųjų turėtų būti? Mes nežinome atsakymo, tačiau galime pasidomėti, kad kokiu skirtingu metų laiku žmonių būna išnaudojamas kreditas.

Žiemą

Pradėkime nuo žiemos, nes greitas ir malonus pavasaris prabėga net nepastebėtai, o štai žiema užtrunka, įklimpsta ir mes niekaip negalime sulaukti jos pabaigos. Tad kam greitas kreditas gali būti reikalingas žmonėms, kurie šią paskolą ima būtent žiemą? Tikriausiai atsakymas negali būtin vienareikšmis, ir visiems kreditas bus naudojamas vis kitaip. Bet šį kartą įsivaizduokime bendras tendencijas.

Pirmiausiai – dėl šalčio atsirandantys poreikiai. Galbūt greitas pinigų papildymas bus reikalingas tam, kad būtų galima susimokėti už labai seno buto šildymą – juk tokiuose namuose patalpos suryja itin daug šildymo. Taip pat greitas kreditas gali tapti būtinas ir susirgus kokia nors liga, juk žiemą lengva ir persišaldyti, ir nušalti. Aišku, automobilis reikalauja daugiau priežiūros, mums reikia šiltų rūbų, batų. Jeigu šeimoje kritinė padėtis, galbūt kaip tik greitas kreditas ir padės tą padėtį išspręsti. Laimingiesiems greitieji kreditai suteiks malonią kelionę į kalnus slidinėti.

Pavasarį

O pavasarį, kas nutinka tada, jeigu jau žiema šitiek išlaidų pareikalauja? Pavasaris daug kam yra palengvėjimas vien dėl sumažėjusių buto šildymo sąskaitų. Tačiau greitas kreditas 123 gali tapti kažkuo, kas jums padės, pavyzdžiui, ruoštis naujoms statyboms. Tas, kas nori gyventi savo namuose, kaip tik tokiu metu ir planuoja statybas, namo pirkimą. Todėl greitas kreditas bedarbiui nebus į naudą, nes jau geriau susirasti darbą ir užsidirbti. Bet, jeigu sukatės, stengiatės, dirbate, o pinigų naujam būstui dar šiek tiek trūksta – greitas vartojimo kreditas čia gali net labai padėti. Taigi, neverta kažko praleisti, verta iškart pasistengti planuoti ateitį. Pavasarį perkant sklypą, statantis namą gali padėti situaciją pagerinti tokia nedidelė paskola.

Vasarą

Vasara – atostogų metas. Pačios brangiausios atostogos paprastai yra tos, kai keliaujama į kokį nors tolimą užsienį. Tad kreditas internetu gali padėti išpildyti štai tokią svajonę. Apie tai pasakoja ir Monika, kuriai toks pinigų pasiskolinimas leido išsiaiškinti, ką reiškia keliauti:

„Vieną dieną tiesiog supratau, kad man jau metas kažkur nuvykti. Nebegaliu taip sėdėti namuose, noriu kažko naujo, noriu kažką išbandyti. Ir dėl to greitas kreditas bedarbiams man pasirodė kažkas nerealaus. Na, žinoma, kol sužinojau, kad bedarbiams jis neišduodamas. Tačiau viskas gerai. Darbą aš turėjau, tik trūko pinigų svajonių kelionei – į Paryžių. Turėjau šiek tiek ir tokių pavienių užsakymų, kurių vykdymui kaip tik ir reikėjo pasistengti, pasispausti ir palaukti vasaros pabaigos. Kaip tik tada man turėjo ateiti papildomas finansavimas už projektas. Supraskite mane teisingai, aš tikrai nenorėjau, kad tas finansavimas nukristų iš kažkur, iš kažkokio dangaus. Tačiau aš norėjau, kad galėčiau paprasčiausiai jaustis gerai ir pakeliauti. Taigi, nutariau, kad greitas kreditas nemokamai man bus puiki išeitis. Dabar pasiskolinsiu, tada nukeliausiu į Paryžių, pamatysiu savo svajonių Eifelio bokštą, o paskui galėsiu grįžto, toliau vasarą leisti Lietuvoje. Na, o pasiskolintus pinigus grąžinsiu labai greitai ir paprastai – tiesiog vasaros pabaigoje, kai ateis mano finansavimas už projektus“, – pasakoja Monika.

Kam panaudojami greitieji kreditai?

Jeigu skubiai prireiktų tam tikros pinigų sumos, tik labai nedidelis skaičius žmonių galėtų pasinaudoti savo santaupomis. Tokiais atvejais žmonės dažniausiai linkę kreiptis į greitųjų kreditų bendroves, šiek tiek mažiau – į savo artimuosius, o dar mažiau į bankus. Greitieji kreditai – tai nedidelės pinigų sumos, kurias galima pasiskolinti neįkeičiant jokio turto. Kokiu tikslu gyventojai dažniausiai ima šiuo kreditus?

Pagal atliktas apklausas galima teigti, kad greitieji kreditai dažniausiai skiriami namų ūkiui ar būsto remontui. Kiek mažiau – maždaug ketvirtadalis imančių greituosius kreditus – juos skiria komunalinių mokesčių mokėjimui, o apie penktadalis besiskolinančiųjų juos išleidžia maistui, šiek tiek mažiau – automobilio remontui. Toliau rikiuojasi ta dalis gyventojų, kuriems greitieji kreditai – tai puiki galimybė jų turimoms finansų institucijų paskoloms padengti, panaši dalis juos paskiria grąžinti skolą draugams ar giminaičiams. Greitieji kreditai taip pat leidžiami ypatingų progų dovanoms pirkti. Apytiksliai kas dešimtas gyventojas greitąjį kreditą ima tada, kai prireikia neatidėliotinai kelionei, pavyzdžiui, laidotuvėms, maždaug tiek pat skolinasi atostogoms. Rečiausiai žmonės skolinasi išlaidoms, susijusioms su sveikatos priežiūra, nekilnojamo turto įsigijimui, kelionėms ar šventėms bei savo verslo pradžiai.

Suprantama ne visos priežastys atrodo pakankamai rimtos, kad skatintų žmones skolintis pinigus. Pavyzdžiui, labai griežtai dauguma atsisako skolintis plastinėms operacijoms. Dar nelabai žmonės pritaria ir paskoloms, skirtoms laisvalaikio kelionėms. Visiškai nereikalinga jiems atrodo ir paskola, skirta tam, kad nors trumpam galėtų pajusti finansinę laisvę. Dažniausiai žmonės nėra linkę skolintis ir kažkokiai didelei šventei, pavyzdžiui, vestuvėms rengti.

Tačiau pažymėtina, kad kuo toliau, tuo labiau žmonės stengiasi skolintis atsakingai, atitinkamą sprendimą priima gerai apsvarstę situaciją ir savo galimybes, paprastai tokiems svarstymams gali būti skiriama net savaitė laiko. Įprasta, kad vyrai šiam sprendimui apsvarstyti skiria daugiau laiko. Suprantama, svarstymo laikas ilgėja proporcingai su amžiumi.

Tačiau gyventojai bent kartą išbandę greituosius kreditus netrunka įsitikinti jų teikiamais privalumais ir suprasti, kad tai iš tiesų naudinga paslauga. Tad paprastai daugiau nei du trečdaliai tokių klientų grįžta, kai prireikia pasiskolinti ir vėl. Greitieji kreditai – puiki išeitis, kai prireikia nedidelės, 300-400 litų sumos, trumpam laikui, jie padeda išspręsti netikėtas trumpalaikes finansines problemas.

Nedidelis kreditas – nedidelei, bet veiksmingai reklamai

Asmeniniam verslui visada reikalingas galingas spyris į minkštąją, po kurio verslas pajuda iš vietos. Vieni tą spyrį pajunta pačiu blogiausiu metu ir blogiausiomis aplinkybėmis, kai atrodo, kad blogiau ir būti negali. Kitiems tas spyris gali būti visai malonus ir smagus. Mes pasisakome už smagųjį variantą – taiklią ir efektyvią reklamą. Deja, nemokamai tokios – nepasidarysite. Prireiks kelių šimtų ar poros tūkstančių litų, kad patrauktumėte dėmesį. Iš karto perspėjame – nereikia daryti taip, kaip vienas Šiaulių verslininkas, kuris ant savo mėsos parduotuvės vitrinos užklijavo pusnuogę moterį su rūkytu kumpiu ant peties – jis už tai gavo baudą. Tiesa, dėmesio per televiziją gavo tikrai daugiau, nei investavo į vitrinos apklijavimą, tad dabar jo parduotuvė žinoma ne tik šiauliečiams, bet ir visiems, kas atvažiuoja iš kitų Lietuvos vietų. Reklama veiksminga, bet buvo galima pagalvoti kažką ne tokio įžeidžiančio…

Reklamai sukurti reikalingi pinigai, kurių pastoviai nėra. Nesijaudinkite, nedidelis kreditas nepakeis jūsų gyvenimo taip, kaip pakeis veiksminga reklama. Kreditas gaunamas labai greitai, tik reikia užsiregistruoti patikimoje greitųjų kreditų bendrovėje. Aišku, reikia turėti ir nepriekaištingą skolinimosi istoriją (laiku būti atidavusiam visas skolas, nevėluoti su įmokomis ir t.t.)

Kreditas 2000 litų jums leis sukurti tiek interneto reklamą, tiek lauko reklamą. Deja, į spaudą ar televiziją su ja nepateksite. Vienkartinei radijo reklamos kampanijai tokios sumos pakaks taip pat. Dėl to reikia gerai įvertinti savo auditoriją ir galimybes. Kartais viena radijo kampanija gali būti labai veiksminga. Kartais reikia interneto puslapio ir šiek tiek lėšų AdWords reklamai, kad verslas suklestėtų. Kreditas tai padeda įgyvendinti.

Kodėl apsimoka skolintis? Jei reklama veiksminga, netruksite užsidirbti ir ją grąžinti. Dėl to reikia gerai viską apgalvoti, nes, jei reklama nebus veiksminga, kreditas gali tapti labai sunkia našta. Nešti ją reikės dar ilgai, todėl verslas gali nukentėti.

Mes esame interneto amžiuje, todėl dažniausiai tokie kreditai yra imami interneto svetainėms kurti ir reklamuoti. Pačią svetainę sukurti nėra sudėtinga. Kur kas sunkiau ją išreklamuoti. Tam gali tekti keletą mėnesius kantriai dirbti. Rezultatas internete pasimato ne iš karto. Nebent užsakote AdWords reklamą, kuri iš karto atveda suinteresuotus jūsų paslaugomis ar prekėmis žmones.

Nedarykite tik skubotų sprendimų, kad kreditas netaptų jūsų verslo duobkasiu. Taip nutikti gali, jei neefektyviai naudosite skolintas lėšas ir pasirinksite neteisingą reklamos kanalą, strategiją ar žinutę.