Kai namuose suserga vaikas, atrodo, kad visiems šeimos nariams reikia koreguoti visus savo planus ir suktis kaip išmano. Vaiko liga taip paralyžiuoja šeimoje nusistovėjusią rutiną, kaip Anglijoje eismo judėjimą paralyžiuoja sąlyginai gausus sniegas. Sakoma, kad peršalimai praeina per tas stebuklingas septynias dienas, tačiau kai kalbame apie vaikus, šis terminas kiek prasitęsia. Be to, prasitęsia ne tik dėl pačio peršalimo, bet ir dėl to, kad tėvai dažnai kiek per atsargiai žiūri į vaiko sveikatą. Kartais jų rūpestis virsta nebe vaistu, o trukdžiu sveikimo procese. Ypač tuomet, kai tėvai primygtinai atsisako vaikams girdyti vaistus. Tikra tiesa, kad nevalia vaistais švaistytis į kairę ir į dešinę vos tik ima varvėti nosis.
Vieni tėveliai tik pakilus temperatūrai virš įprastos ribos iš kart nieko nelaukdami liepia vaikams gerti vaistus, o kiti tėvai priešingai — neduoda vaistų ir ne tik taip kaip rekomenduoja daktarai, iki 38 °C, bet ir dar delsia. Nors tokių atvejų pasitaiko retai, tačiau visgi pasitaiko, tokie natūralistai tėvai dažniausiai mėgina temperatūrą numušti natūraliais būdais. Visgi, tokiais atvejais vertėtų konsultuotis su gydytojais. Nors gydytojų ir jų metodikų yra skirtingų, tačiau jie visi yra apmokyti tam pačiam tikslui siekti — saugoti žmogaus sveikatai.
Kokie gi natūralūs būdai padeda vaikams kovoti su virusais, peršalimais, slogomis, kosuliu ir kitais nemaloniais simptomais? Tradiciškai pradėsime nuo arbatų gėrimo. Geriausia jei arbatos yra nesaldintos, jei norisi skaniau (o vaikams žinoma norisi), geriau gerti arbatą paskaninant ją ne cukrumi, o medumi. O dar geriau, jei medaus nenuplikysite verdančiu vandeniu, o dėsite į atvėsusią arbatą arba valgysite atskirai šaukšteliu medų užsigerdami arbata. Toliau, labai svarbu gerai maitintis, tai reiškia: daug daržovių, į savaitę kartą mėsos ir kelis kartus žuvies, taip pat ir angliavandenių (kruopų) bei vaisių. Dar labai svarbu valgyti įvairų maistą. Jeigu, su maistu negauname pakankamai vitaminų, tuomet reikia sergant vartoti vitaminus, kad ir paprasčiausią C vitaminą ar žuvų taukus, kurie padės vaikeliui greičiau atsistoti ant kojų. Ir galiausiai, kai atrodo, kad niekas jau nebepadeda, o dar geriau yra nė nelaukti tokios stadijos, kai jau niekas nebepadeda ir prisiminti, kad inhaliatorius vaikams gali padėti ne tik atsikosėti bei lengviau kvėpuoti, bet ir bendrai jaustis geriau. Inhaliatoriai vaikams gaminami specialiai, kad neatrodytų kaip kokie baisūs aparatai. Inhaliatorių būna įvairių formų ir spalvų, kai kurie jų net primena gyvūnėlius, taigi vaikams ši procedūra galėtų virsti žaidimu ir visai neturėtų kelti nemalonių jausmų.