Kaina ar kokybė?
Kaip ir kiekvienas produktas ar paslaugas, tai ir lean mokymai turi kokybiškų ir nekokybiškų paslaugų tiekėjų. Kaip juos atpažinti? Patirtis. Reali lean darbo patirtis ir pasiekti rezultatai, geriausiai atspindi, tai ką jie gali padaryti jūsų įmonėje. Kokius pokyčius įnešti į jūsų darbuotojų kasdienybę? Kokius rezultatus galite pasiekti? Tad, pirmiausia neskubėkite pirkdami šias paslaugas. Įvertinkite specialistų kompetenciją. Sužinokite, kokias naudas gavo jų ankstesni projektai. Paskambinkite įmonių vadovams ir įšsiaiškinkite kaip buvo atliekamos paslaugos, kokią naudą gavo verslas ir ar įgyjo daugiau praktikoje pritaikomų žinių.
TOYOTA sėkmės istorija
Tikriausiai nerasime nė vieno piliečio, kuris nežinotų šios pasaulinės kompanijos. Automoblių pramonės gigantas iš Japonijos. Kokia sėkmės istorija? Kaip ši kompanija tapo tokia, kokia yra dabar? Su kokiais sunkumais susidūrė? TOYOTA įmonė nėra išskirtinė, jos vadovai turėjo daug išbandymų, tik skirtingai nuo kitų kompanijų, jie sugebėjo nepasiduoti ir rasti sprendimus esant sudėtingiausiose situacijose. Buvo laikas, kuomet įmonė susidūrė su pasaulinę krize, krito pardavimai ir sumažėjo finansiniai srautai. Kompanijos įkūrėjai sunkiais laikais suprato, kad norint pasiekti užsibrėžtus tikslus ar tiesiog išgyventi reikės keistis. Reikės ieškoti naujų darbo metodų, kad įgautų konkurencinį pranašumą rinkoje, kurioje kiekvienas žaidėjas yra labai stiprus. Taigi, ši kompanija sugebėjo rasti ir sukurti naujus darbo organizavimo principus, ko pasekoje turimi lean metodikas. Būtent ši kompanija sukūrė, tobulino ir realiai praktikoje pritaikė visas lean disciplinas. Todėl, TOYOTA sėkmė, vienas geriausių pavyzdžių, kad lean mokymai yra didelis naudingų žinių užtaisas, kuris privers jūsų įmonę judėti greičiau, efektyviau ir tai daryti prie mažesnių kaštų.
Lean taikymas praktikoje
Kaip ir kiekvienos žinios, kurios yra pritaikomos praktikoje, taip ir lean metodai yra puikiai įsisavinami Lietuviško verslo aplinkoje. Jau prieš gerą dešimtmetį verslininkai pradėjo diegti šias žinias, ir sėkmingai konkuruoti eksporto rinkoje. Pradžioje, lean metodikas pritaikė didžiosios Lietuvos kompanijos, o šiandien žinias įsisavina ir smulkios dešimties darbuotojų įmonės. Kur dažniausiai pritaikoma lean technologija? Baldų gamyba. Taip, turime daug įmonių Lietuvoje, kurios užsiima tiek standartinių, tiek nestandartinių baldų gamyba. Dirbant šioje srityje labai svarbus darbuotojų našumas, todėl lean principai ir žinios duoda svarią naudą.