Elektriniai radiatoriai: ne taip brangu ir pavojinga, kaip iki šiol galvojote

elektriniai radiatoriaiNedaug beliko tos vasaros: žiūrėk tuoj papūs vėsus rudens vėjelis ir teks pradėti dairytis šiltesnių rūbų. O, temperatūrai nukritus dar žemiau, ir su nekantrumu laukti, kada prasidės centralizuoto šildymo sezonas mieste. Tik nereikia pavydėti tiems, kurie gyvena nuosavuose namuose ir oro temperatūrą gali reguliuoti kada tik panorėję. Elektriniai radiatoriai, leidžiantys pasiekti komfortišką temperatūrą namuose, jūsų laukia įprastose bei elektroninės parduotuvėse – tereikia išsirinkti.

Elektriniai radiatoriai nuo seno susiję su dviem nerimą keliančiomis temomis – elektros sąnaudos bei saugumas. Ar žmonės nuogąstauja be reikalo?

Šildymo išlaidos. Tarybinius laikus menantys elektriniai radiatoriai gal ir buvo besočiai elektros energijos rijimo atžvilgiu, tačiau šiandien, modernėjant technologijoms, pirkėjas gali įsigyti labai ekonomišką prietaisą. Pasak specialistų, patalpų šildymas elektriniais radiatoriais gali būti net pigesnis už dujinį.

Įsitikinkite, jog norimas radiatorius turi įmontuotą termoreguliatorių. Šio techninio sprendimo dėka, radiatorius, pasiekęs jūsų nustatytą temperatūrą (priklausomai nuo konkretaus modelio, gali būti dienos, nakties, savaitės režimai ir panašiai), automatiškai išsijungia ir vėl įsijungia tik tada, kai patalpa atvėsta. Tai užtikrina, jog namuose visada būtų optimali termperatūra, bei apsaugo nuo elektros energijos švaistymo ir nereikalingų papildomų išlaidų.

Saugumas. Su elektros instaliacijos gedimais susiję daugybė gaisrų bei kitų traumų, turinčių liūdnas pasekmes, tad nieko keisto, jog kai kuriuos žmones elektrinis radiatorius baugina. Siekiant apsidrausti nuo galimų nelaimių:

  • įsitikinkite, jog bendra elektros instaliacija namuose yra tvarkinga, o visi laidai nepažeisti;
  • apžiūrėkite, ar nepažeistas radiatoriaus maitinimo laidas;
  • pirkdami elektrinį radiatorių, įsitikinkite, ar jame įmontuotas specialus perkaitimo sensorius, išjungiantis radiatorių šiam pasiekus per aukštą temperatūrą.
  • namuose zujantis vaikas ar naminis gyvūnas – papildomas rizikos faktorius, kurį turėtumėte įvertinti perkant radiatorių: vienas neatsargus judesys ir, žiūrėk, radiatorius jau guli ant šono. Kai kuriuose radiatoriuose yra įmontuoti jutikliai, išjungiantys prietaisą tada, kai jis pakeičia kryptį ar nukrenta
  • Savaime suprantama, jog elektrinį radiatorių turėtumėte statyti laisvoje erdvėje, atokiai nuo daiktų, galinčių įkaisti ir užsidegti (baltai, užuolaidos, rūbai ir kita).

Termoputa padarys taip, jog jūsų sienų šiltinimas būtų įgyvendintas be jokių problemų!

Akivaizdu, kad individualaus namo statymo procesai susideda iš daugybės įvairiausių niuansų, iš daugybės skirtingų veiklų, kurios ne vien tik, kad kuria puikų bendrąjį vaizdą, tačiau iš viso, be kurių tam tikri elementai tiesiog atrodo neįmanomi. Norime pastebėti tai, kad, tarkime, kas iš to, kaip puikiai atrodys namas, jeigu sienų šiltinimas, bei panašios paskirties paslaugos nebus įvykdytos – žinoma, galima ieškoti įvairiausių priežasčių, tačiau mūsų šalyje tokie namų papildiniai, jeigu būtų galima taip pasakyti, yra tiesiog būtini.

Vis dėlto, reikėtų atsižvelgti ir į tai, kad žmonės pakankamai netinkamai suvokia tai, ką turima omenyje, kalbėdami apie sienų šiltinimas paslaugą. Kai kurie yra tiesiog įsitikinę, kad šios papildomos priemonės paprasčiausiai padės išlaikyti šilumos izoliaciją, galimai pagelbės garso izoliacijos klausimais ir viskas – vis dėlto, privalu akcentuoti, kad šios paslaugos tuo pačiu pagelbėja ir tuo atveju, jeigu norite, kad jūsų pastatas būtų apsaugotas nuo pašalinių veiksnių, jog kuo įmanoma mažiau būtų engiamas, kad ir tų pačių oro kaitų ir panašiai. Tiesą sakant, dabartinės technologijos ir esą kuriamos taip, kad piliečiams suteiktų naudos ne vien tik pagal pagrindinę paskirtį – termoputa, kaip medžiaga, kuo puikiausiai tai idealizuoja ir paaiškina.

Be viso to, pabrėžkime, kad termoputa, kaip sienų šiltinimas paslaugos medžiaga, kuo puikiausiai tinka ir skirtingiems namų tipams. Turima omenyje tai, kad šios medžiagos saveikavimas su technologijomis leidžia apšiltinti net mūrinius namus, kas iki šiol daugeliui atrodė, kaip niekas kitas, o beprotybė. Vis dėlto, smagu, kad tokios prielaidos yra įgyvendinamos, jog tokie padariniai atsiranda – nereikia, panašu, pasakoti apie tai, kokią naudą žmonėms tai suteikia, bei kaip iš to piliečiai galėtų pasipelnyti psichologine prasme. Dar puikiau, kad termoputa tikrai nekainuoja daug, o norimi rezultatai yra pasiekiami greitai.

Paprasčiausiai, būtų sunku rasti realių priežasčių, kurios traktuotų, kad toks sienų šiltinimas yra tiesiog nenaudingos, kurios leistų suprasti, kad nereikėtų naudotis tokiomis technologijomis. Analogiškai neigiami sprendimai būtų tiesiog kvaili, todėl linkime pasinaudoti pasiūlymu.

Kiek funkcijų turi židiniai?

Žodis „židinys“ turi ne vieną reikšmę. Tai ne tik šildymo prietaisas, bet ir vieta, apie kurią kas nors susitelkia, tam tikras traukos centras. Visgi nesunku įžvelgti šių reikšmių artimumą – prie židinio jauku ir gera, tad jis suburia artimuosius. Kodėl židinio vaizdinys toks jaukus ir užburiantis? Pabandykime tai išsiaiškinti.

Be abejonės, pagrindinė židinio funkcija yra teikti šilumą. Nors neaišku, ar ją reikėtų vadinti pagrindine, ar pirmine, mat jaukumo skleidimas ne ką mažiau svarbus. Šiaip ar taip, šiluma turi būti skleidžiama. Kitaip tai tebūtų dekoracija. O kadangi vyksta degimo procesas, atsiranda daugybė klausimų. Kartais ne taip ir lengva židinį pasirinkti, tenka kreiptis į specialistus norint jį sumontuoti. Be to, svarbu sklandus šildymas, o tai lemia ne tik tinkamas sumontavimas. Ne mažiau reikšminga ir reguliari priežiūra. Na, o jei visa tai užtikrinama, tuomet galima pakalbėti ir apie funkcijas, kurias kai kurie galbūt laiko antrinėmis.

Tikriausiai matėte ne vieną serialą ar filmą, kur ant židinio puikuojasi šeimos nuotraukos, įvairūs suvenyrai. Vadinasi, tai vieta, kuri tampa pagrindu brangiems prisiminimams. Galima teigti, kad židiniai padeda reprezentuoti vertybes, perteikti jas pas jus apsilankiusiems svečiams. Ant židinio tarytum susitinka vertybės, pasiekimai – šeima, mieli daiktai iš kelionių… Kita vertus, galbūt pasikliauta moderniais sprendimais ir šildymą bei jaukumą suteikiantis prietaisas patalpintas kokioje nors nišoje. Tokiu atveju ant jo niekas nesipuikuoja. Bet tai nereiškia, kad židinys tuomet tik šildo. Jis vėlgi atskleidžia informacijos apie šeimininkus. Ką galima suprasti iš noro židinį integruoti taip, kad jis neužimtų nė milimetro daugiau vietos, nei jam priklauso? Tai lyg minimalizmo ar modernumo apraiška. Be to, šitaip sutaupoma vietos, kas suponuoja apie praktiškumą. Taigi, kyla asociacijos su apgalvotumu. Be to, interjeras neapkraunamas.

Tai, kad židiniai siūlomi įvairaus dizaino, padeda atskleisti skonį. Įsigijus patinkantį produktą, kasdien juo gėrimasi. Na, o svečiai pastebi skonio subtilumą. Tad iš kurios pusės bežiūrėtum, židinys tapatinamas su saviraiška. Bet tai dar ne viskas. Reikėtų paminėti ir apie patirtį. Ją liudija jau minėtos nuotraukos ar suvenyrai, taip pat modernūs sprendimai (ar kaip tik laiko patikrinti). Čia vėlgi iškyla vaizdinys iš filmų, kai išsitiesiama ant sofos ir ilsimasi būtent prieš židinį. Paprastai rodomi nemažai pasiekę žmonės, įgyvendinantys ar įgyvendinę ne vieną milžinišką planą. Ir tuomet židiniai tikrai išlaisvinami iš vienalytės šildymo sampratos rėmų.

Paprastai šnekama, kad ramina akvariume plaukiojančios žuvytės. Visgi ne mažiau liaupsinamas ir spragsintis liepsnos liežuvių šokis. Būtent ugnies vaizdas – dar viena jaukumo apraiška, prisidedanti prie įrodymų, jog židinys šildo ir tiesiogine, ir perkeltine prasme. Ir jei iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad jis reikalingas tik žiemą, vienareikšmiškai to tvirtinti nesinorėtų, mat židinys namuose tiesiog prigyja. Prie jo priprantama. Ir jei atrodo, kad jis perkamas tik dėl kambario temperatūros pakeitimo, klystama. Taip manyti – lyg teigti, kad „Rolex“ laikrodis įsigyjamas vien dėl to, jog rodo laiką.

 

Kokybiška santechnika: kaip išsirinkti patikimą specialistą?

Visi santechnikos darbai reikalauja specifinių žinių ir didelės praktinės patirties, todėl, siekdami aukščiausio rezultato, bendradarbiaukite su patikimu ir savo darbą išmanančiu specialistu. Deja, daugelis mūsų nusprendžia naudotis mažai žinomo santechniko paslaugomis, siūlančio aukščiausio lygio paslaugas už žemiausią kainą. Nepamirškite, kad prastai įgyvendinta santechnika netolimoje ateityje sukels itin daug sunkumų ir pareikalaus išties didelių išlaidų.

Rinkitės gero vardo įmonę ir negailėkite santaupų

Santechnika yra viena svarbiausių būsto rengimo užduočių, užtikrinanti pageidaujamo komforto lygį ir padedanti spręsti daugelį kasdienių rūpesčių, todėl bendradarbiaukite tik su patikimomis bendrovėmis. Žinoma, galite rinktis ir individualias paslaugas teikiančius meistrus, tačiau visų pirma pasidomėkite jų reputacija, t. y. paskaitykite buvusių klientų atsiliepimus internetinėje erdvėje arba paklauskite šio santechniko paslaugomis pasinaudojusių draugų nuomonės. Vertindami internetinius komentarus, išlikite budrūs – daugelis jų gali būti melagingi, t. y. rašomi dėl aršių konkurencijos sąlygų. Susitaikykite su mintimi, kad kokybiška santechnika reikalauja didelių išlaidų. Siekdami sutaupyti galite skaudžiai nudegti – prastai atlikti darbai gali sukelti avarinę situaciją, kurios metu nukentėsite ne tik jūs, bet ir jūsų kaimynai.

Garantijos

Bendrovės, siūlančios aukščiausio lygio paslaugas, suteiks jums ilgametes garantijas. Jei norite džiaugtis kokybišku rezultatu, turite būti visiškai tikri, kad bendradarbiaujate su profesionalais, atsakančiais už savo darbų kokybę ir klaidas. Daugelis specializuotų įmonių prisiima žmogiškųjų klaidų riziką, greitai ir efektyviai taiso prastai įgyvendintus projektus ir siūlo optimaliausius sprendimus darbų kokybe nepatenkintiems klientams. Jei norite išvengti nemalonių staigmenų ateityje, rinkitės tik oficialia veikla besiverčiančias įmones, kurių darbas paremtas paslaugų teikimo sutartimis. Nepamirškite – neturėdami dokumento, patvirtinančio įgyvendintus projektus, negalėsite įrodyti savo teisumo ginčo metu.

Bendravimas – taip pat svarbu!

Ieškodami patikimo specialisto, įvertinkite konkretaus žmogaus asmenines savybes, t. y. visų pirma pasikalbėkite su keliais kandidatais, paklauskite specialistų nuomonės vienu ar kitu darbiniu klausimu. Jei specialistas bendrauja noriai, dalinasi žiniomis ir atidžiai jūsų klausosi, galite būti visiškai tikri, kad šis žmogus myli ir vertina savo darbą ir siekia aukščiausio rezultato. Jei specialistas su jumis bendrauja atsainiai ir nesiklauso, turėtumėte suabejoti šio žmogaus kompetencija. Atsainus požiūris į aplinką dažniausiai tiesiogiai susijęs su atsainiu požiūriu į darbą. Dar blogiau, jei santechnikas atsisako su jumis susitikti arba sutartą susitikimą pamiršta – atsisakykite bet kokios minties bendradarbiauti su šiuo žmogumi ir ieškokite patikimo santechniko, su kuriuo greitai ir lengvai išspręsite visus rūpesčius.