4 priežastys rinktis naujos statybos butą

Statyti arba pirkti namą, ar įsigyti naujos statybos butą – šio klausimo savęs yra paklausęs kone kiekvienas apie nuosavą būstą galvojantis žmogus. Nors būstą besinuomojančių žmonių skaičius šiandien yra pakilęs į aukštumas, lietuviai vis dar kritiškai vertina ilgalaikę nuomą ir labiau yra linkę turėsi „savus“ namus.

Kaip ir kiekvienu panašiu atveju, renkantis kur gyventi labai svarbu pasverti visus pliusus ir minusus. Pažvelkime į kelias pagrindines priežastis, kodėl geriau yra rinktis butą, o ne namą.

1. Paprastesnė priežiūra

Gyventi name gali būti labai gera, tačiau kiekvienas nuosavo namo savininkas patvirtins, kad komfortiškas gyvenimas reikalauja ir didelių pastangų. Aplinkos tvarkymas, įvairūs gedimai, remonto darbai – turėdami individualų namą viskuo turėsite rūpintis patys.

Tuo tarpu nauji butai Vilniuje ar kituose Lietuvos miestuose yra administruojami įmonių, todėl gyvenant bute visuomet galėsite kliautis namo administratoriumi, o ir išlaidos bus kur kas mažesnės. Jums taip pat nereikės sukti galvos dėl aplinkos priežiūros ir nesibaigiančių darbų sąrašo, be kurio savo gyvenimo neįsivaizduoja nuosavų namų šeimininkai.

2. Sutaupysite pinigų

Kai kuriais atvejais paskola už nuosavą namą gali būti lygi ar net mažesnė už naujo buto paskolą, tačiau svarbu žiūrėti į pilną vaizdą. Turėdami namą, jūs neišvengiamai išleisite daugiau pinigų mokesčiams už vandenį ir elektrą, namo draudimui, remonto darbams, jau nekalbant apie didesnį pradinį įnašą. Be to, žiūrint į ateitį, butą parduoti visuomet bus lengviau negu namą.

3. Didesnis saugumas

Dauguma namų savininkų gyvena priemiesčiuose ar naujai suformuotuose kvartaluose, kuriuose ne tik ne visada yra pilnai išplėtota infrastruktūra, bet galima pasigesti ir saugumo, jeigu aplinkui gyvena nedaug kaimynų, o gatvės nepilnai apšviestos. Be abejonės, gyventi daugiabučiame name yra kur kas saugiau. Nauji butai Vilniuje ir jų gyvenamoji aplinka dažnai yra saugoma vaizdo kamerų, rakinamų vartų ir netgi samdomų apsaugos darbuotojų. Didelis pliusas šiuo atveju ir tas, kad jus visuomet sups budrūs kaimynai.

4. Visi patogumai

Nuosavas namas ne visuomet reiškia visus šiuolaikinius patogumus. Jei prie sklypo neatvesta kanalizacija, jums reikės gręžinio su savais rūpesčiais. Jeigu jūsų namas yra už miesto, dingus elektrai jos teks laukti kur kas ilgiau. Lygiai tas pats ir su internetu – toli gražu ne visais atvejais tiekėjai jums galės pasiūlyti patį greičiausią šviesolaidinį internetą. Visų šių problemų neturėsite gyvendami bute su visais patogumais. Be to, dažnu atveju daugiabučių gyventojai gali lengviau pasiekti maisto prekių parduotuves, sporto klubus ir restoranus – net ir pėsčiomis.

Leave a Comment