Fotografijos kursai Vilniuje vedami ne vienoje vietoje, tačiau norinčių nemažėja. Priešingai – esant palankioms kainoms norinčiųjų išmokti kokybiškai fotografuoti vis daugėja. Kalbamės su fotografijos kursų vedėju ir profesionaliu fotografu Aleksandru Rezniku.
Aleksandrai, kodėl fotografijos kursai Vilniuje tokie populiarūs?
Priežasčių yra nemažai. Viena jų – atpigusi kokybiška fototechnika. Sisteminis fotoaparatas kainuoja vos 1000 eurų. Tokį gali sau leisti vidurinės klasės miestiečiai. Pakanka ir pigesnio – 500 eurų kainuojančio fotoaparato su rankiniais nustatymais, tad tinka ir vadinamosios „muilinės“. Kita priežastis – išaugęs poreikis fotografuoti. Jei seniau tai galėjo daryti tik profesionalai, tai dabar fotografuoja visi. Prie to prisidėjo socialiniai tinklai, kur žmonės mėgsta dalintis savo įspūdingomis fotografijos ir sulaukti daug „laikų“ ir komentarų. Trečia priežastis – fotografavimas tampa darbu, papildomų pajamų šaltiniu. Verslui nuolatos reikia fotografuoti tam tikrus objektus, tad samdomi ne vien tik brangūs profesionalai, bet ir mėgėjai, turintys bendrines žinias. Tai, aišku, nėra labai gerai, tačiau poreikis pusiau profesionaliai fotografijai vis dar didelis.
Ko trūksta fotografijos kursams?
fotografijos kursai Vilniuje dažniausiai apsiriboja fotoaparato technine puse ir keliais fotografavimo užsiėmimais. Beveik visai dėmesio nekreipiama į nuotraukos paruošimą. O juk tai labai svarbu – retušuoti savo nuotraukas ir paruošti jas spausdinimui arba publikavimui internete. Štai to fotokursuose dažniausiai mokoma labai paviršutiniškai arba nemokoma iš viso.
Kaip dažnai tenka vesti individualius užsiėmimus?
Pasitaiko gana nemažai tų individualių pamokų. Dabar labai daug žmonių, kurie dirba namuose, prižiūri vaikus ir negali ilgesniam laikui palikti namų. Tokiu atveju atvažiuoju ir į namus. Šiaip individualius kursus tenka vesti ir per Skype. Šiaip, įmonės labai noriai užsakinėja individualius fotografijos kursus savo darbuotojams.
Ko reikia, kad taptume gerais fotografais?
Žinių ir blaivių akių (juokiasi). Jei akys matys lyg per miglą, tai ir fotografijos „plaukios“. Jeigu rimtai, žinios yra pirmas žingsnis link gero fotografo. Toliau eina technika ir trečias dalykas – motyvacija ir noras daryti geriau, nei kiti. Labai daug vidutinybių tokiomis ir lieka, nes nesimoko, nesidomi naujovėmis ir neieško kitų kampų. Fotografui būtina domėtis tuo, kas vyksta ne tik jo darže, bet ir kitur, pavyzdžiui užsienyje.
Ar po jūsų fotografijos kursų galėtume fotografuoti vestuves profesionaliai?
Profesionaliai ne, mėgėjiškai – taip. Vestuvių, kaip ir kitų renginių fotografavimas reikalauja patirties. Išėję iš mano vedamų kursų turite žinias, bet patirties teks įgauti patiems. Ji įgauna dirbant ne vienus metus, todėl apie gerai apmokamo vestuvių fotografo darbą po 6 savaites trukusių kursų geriau net negalvoti. Nors yra tokių, kurie bandė…
Ačiū už pokalbį.
Aleksandras Reznik yra fotografas profesionalas. Jo pagrindinė specializacija – grupinės foto, gigapikselinės (aukštos raiškos) foto, 3D panoramos ir virtualūs turai, fotografija iš oro, fotografavimas naktiniuose klubuose.