Fejerverkas – tik suaugusiems

Kokia gi šventė be įspūdingų dangų raižančių fejerverkų? Dabar be jų neapsieinam net švenčia 36 gimtadienį, ką jau kalbėti apie jubiliejus ir kitas įspūdingas šventes… Kartais atrodo, kad fejerverkas yra kažkoks žaisliukas, savotiškas priedas prie žvakučių ant torto. Deja, taip nėra…

Kiekviena fejerverkų parduotuvė žino visus šių švenčių atributų pardavimų niuansus. O pagrindinis jų yra padidintas saugumas. Tai reiškia, kad negali bet kas ir bet kur jų pardavinėti. Tai degių medžiagų savo sudėtyje turinti prekė, todėl jos sandėliavimas yra dar ypatingesnis. Paklauskite olandų iš Enschedės miesto apie linksmybes su fejerverkais. Jie tikrai nebus linkę pasakoti visko linksmai. Prieš keliolika metų (2000 m.) Enschedės fejerverkų fabrike užsidegė gamybos patalpos. Trijų milžiniškų sprogimų metu žuvo 23 žmonės, apie 1000 buvo sužeista. Sprogimai sunaikino 1500 pastatų, iš kurių 400 buvo gyvenamieji namai. Tai buvo didelė tragedija, įvykusi aukščiausių saugumo reikalavimų besilaikančioje įmonėje. Tik dar kartą primename, kad su fejerverkais juokaiti negalima.

Fejerverkas yra saugus tik tada, kai su juo elgiamasi pagal griežtas instrukcijas. Jei jis nesprogo, nereikia bandyti jo uždegti dar kartą, nes toks bandymas gali baigtis mirtimi ar bent jau rimtais sužalojimais.

Griežtai nerekomenduojama fejerverkų duoti vaikams. Jiems yra keletas nepavojingų petardų, šaltųjų ugnelių ir kitokių saugesnių priemonių. Rimtus fejerverkus turi leisti tik suaugusieji. Aišku, jie turi būti blaivūs, nes daugybė nelaimių atsitinka vien dėl to, kad išgėrę šventėjai pervertina savo jėgas ir nespėja atsitraukti laiku. Nepakanka prieš leidžiant perskaityti instrukcijų. Reikia visą laiką būti atidiems, sekti vėjo kryptį ir oro sąlygas.

Fejerverkas gali būti leidžiamas tik lauke. Jokiais būdais negalima jo leisti pro langą arba balkone. Netikėtas vėjo gūsi gali įnešti žiežirbas atgal į namus ir kilti gaisras.

Fejerverkų parduotuvė yra geriausia vieta pirkti fejerverkus. Joje dirba patyrę konsultantai, kurie gali patarti, kokius fejerverkus vertėtų įsigyti. Deja, to paties reikalauti iš interneto parduotuvių, ar fejerverkų prekystalių pardavėjų, neverta. Šie žmonės paprasčiausiai nėra apmokyti pakankamai, kad galėtų papasakoti apie fejerverkus. Tai studentų papildomo uždarbio vieta, nors turėtų būti priešingai.

Fejerverkai – tik suaugusiems ir tik sąmoningiems žmonėms, kurie gali sureaguoti į situaciją ir imtis atitinkamų veiksmų nedelsdami.

Leave a Comment