Spintos stumdomomis durimis – praktiška ir gražu

Namuose yra viena vieta, kuri nusipelno ypatingos pagarbos. Už tai, kad slepia tiek daug daiktų, o pati nekrenta į akis. Tai spinta. Jos paskirtis aiški – sutalpinti viską, ko šiuo metu nereikia. Moterims tai vienas iš didžiausių iššūkių, nes spintos tvarkymas atneša tiek daug prieštaringų emocijų – tiek džiaugsmo iš naujo atradus seniai pamirštą rūbą, tiek skausmo, kai reikia sugaišti kelias valandas ją tvarkant, tiek nusivylimo – „vėl nėra kuo apsirengti…“

Šiuolaikinės spintos stumdomos durimis užima dar mažiau vietos (vizualiai), jos tampa buto interjero dalimi, o ne tik baldu. Tokias spintas nesunku įkomponuoti į bendrą kambario vaizdą. Be to jos gali padėti išplėsti erdvę (vėl tik vizualiai). Jei spintos stumdomomis durimis yra su dideliais veidrodžiais, kambarys atrodo beveik du kartus didesnis. Tai elementari optinė apgaulė, kuri suteikia jaukumo nedidelėms erdvėms. Tiesa, veidrodžiai kainuoja, tačiau tokia investicija atsiperka.

Svarbus ir spintos apšvietimas. Dėl to kai kurios spintos stumdomomis durimis turi LED lemputes įvairiose vietose – tiek išorėje virš durų, tiek viduje, kad apšviestų lentynas.

Beje, vidaus lentynos yra atskira tema. Jos labai svarbios, nes būtent nuo lentynėlių priklauso spintos patogumas. Po važinėjančiomis ant ratukų durimis turi pasislėpti ir batai, ir švarkai, ir kaklaraiščiai, ir net lyginimo lenta, dulkių siurblys. Kai kas įsigudrina tokioje spintoje net būdą šuniukui įmontuoti. Tai jau dizainerio išmonė, tačiau šuo jaučiasi tikrai puikiai.

Vidinėse lentynose turi tilpti skirtingi daiktai, tačiau reikia atminti, kad talpiausios yra kampinės spintos. Ten galima sukišti visą jūsų namų patalynę, kuri tuo metu yra nenaudojama ir ištraukiama atvykus svečiams. Aišku, rekomenduojama daryti kabyklas dviem aukštais – viršutinę ilgesniems rūbams, ir apatinę – trumpesniems: švarkams, marškiniams, kelnėms, megztukams ir t.t. Kaip pasidalins vyriški ir moteriški rūbai? Arba bendru susitarimu, arba projektuotojui turi būti duodama tokia užduotis. Vyriškų rūbų paprastai būna mažiau, todėl viską galima įkomponuoti į kur kas mažesnes erdves (1 m pločio, 1,5 metro aukščio).

Nereiktų pamiršti, kad spintos turi „kvėpuoti“. Todėl reikalinga speciali priežiūra didesnėms lentynoms. Priešingu atveju rizikuojate užsiveisti nepageidaujamų parazitų – kandžių. Mylėkite savo spintą stumdomomis durimis, valykite ją bent kartą per mėnesį. Ji atsilygins tuo pačiu – sutalpins visus jūsų rūbus ir mažiau reikalingus daiktus.

Leave a Comment