Apleistų sklypų tvarkymas – valstybės reikalas?

Šiukšlių kalnai, automobilių laužas, sumedėję augalai ar šabakštynai iki pažastų – tai tik keletas priežasčių, dėl kurių jūsų žemės sklypas, o tuo pačiu ir jūs, gali patekti į tam tikrų valstybinių institucijų nemalonią. Lietuvos žemės savininkų asociacijos atstovai teigia, kad žmonės, sužinoję, kad už apleistus žemės sklypus gresia baudos, paprastai skuba juos tvarkyti. Tiesa, būna ir tokių, kuriems apleistų sklypų tvarkymas atrodo per brangus, o kiti teigia, kad pati valstybė nerodo pavyzdžio, kaip prižiūrėti žemę, todėl ir patys tam per daug dėmesio neskiria.

Visgi, reikia pripažinti, kad valstybė nėra melžiama karvė, todėl negali būti atsakinga už privačias žemes, todėl nekilnojamasis turtas, šiuo atveju žemės sklypas, yra pačių savininkų problema, kuri yra pakankamai lengvai išsprendžiama. Visų pirma, galima atsiraitoti rankoves ir patiems kibti į darbus, o jei dar surinksite talką, tai apleistų sklypų tvarkymas nebus toks ir baisus. Visų antra, galima samdytis profesionalią įmonę, kuri sutvarkys žemės sklypą už jus, pradedant žolės nupjovimu, medžių išgenėjimu ir baigiant šiukšlių išvežimu, nenaudojamų pastatų nugriovimu ar tvenkinio iškasimu. Tiesa, dalis sklypų savininkų baiminasi, kad ši paslauga pareikalaus labai plačiai atverti piniginę.

Viskas priklauso nuo to, kokio dydžio yra jūsų žemės sklypas ir kiek reikia įdėti darbo, kad jis atitiktų tvarkingo sklypo reikalavimus. Apleistų sklypų tvarkymas gali būti vienkartinė paslauga arba nuolatinė. Jei su įmone, kuri tvarko apleistus žemės sklypus, pasirašote ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį, galite tikėtis nemažos nuolaidos ir būti ramūs dėl savo žemės sklypo.

Tiesa, kartais kyla problemų, jei žemės sklypas priklauso keliems savininkams, ir ne visi nori tvarkyti savo dalį. Anot Lietuvos žemės savininkų asociacijos atstovų, tokie nesutarimai dažnai perauga į nuolatinius konfliktus, kuriuos visi spendžia taip, kaip moka: žodžiais arba kumščiais. Visgi, tai nėra priežastis, dėl kurios reiktų pamiršti savo žemę. Jei patekote į tokią situaciją, tiesiog kreipkitės pagalbos į matininkus, kurie nustatys jūsų sklypo dalies tikslias ribas, už kurių galėsite tvarkytis, kaip jums patinka.

Leave a Comment