Ieškote naujų idėjų atostogoms? Išbandykite plaukimo baidarėmis pramogą. Ilgametę patirtį turintys baidarininkai organizuoja plaukimą Aukštaitijos upėmis, siūlydami įvairaus lygio maršrutus – jei ieškote ramaus poilsio su šeima, mažais vaikas ar vyresniais žmonėmis, rinkitės tiesesnius upių kelius, išsidėsčiusius šalia gražiausių pažintinių takų, miškelių ir atodangų, kad plaukimo metu galėtumėte grožėtis išskirtiniu Lietuvos kraštovaizdžiu. Jei vertinate adrenaliną ir ieškote kelionės, pareikalausiančios daugiau energijos ir jėgų, rinkitės vingiuotus ir sudėtingus maršrutus, kurie paliks neišdildomų įspūdžių ir prisiminimų.
Pasikalbėkite su nuomotojais dėl plaukimo maršruto ir stovyklavietės
Baidarininkai primena, kad organizuojant plaukimus šiltuoju metų laiku, apie baidarių rezervaciją reikėtų pagalvoti kuo anksčiau, kadangi neretai laiveliai užsakomi dar likus mėnesiui ar net keliems iki numatyto plaukimo laiko. Rezervacijos nereikėtų atidėlioti ir tuomet, jei galvojate apie poilsį gamtoje, pvz., po plaukimo norite pastovyklauti, susikurti laužą ir miegoti palapinėse. Privačios stovyklavietės atitiks visus jūsų lūkesčius ir leis mėgautis ramiu poilsiu, tačiau laisvalaikio vietos taip pat gana anksti užsakomos, todėl laukti nereikėtų. Būtina iš anksto pasikalbėti ir dėl plaukimo laiko. Nuo jūsų pasirinkimo priklausys, kokio ilgio maršrutu keliausite ir kiek laiko plauksite. Primename, kad tuo atveju, jei galvojate apie ilgesnius vandens kelius, pvz., maršrutus, siekiančius apie 20 km, išplaukti reikėtų anksti ryte. Baidarių nuomotojai paaiškins, kaip pasiekti išvykimo vietą, kur palikti automobilius ir kokiame taške turėtumėte baigti plaukimą. Daugelis nuomotojų siūlo baidarių nuvežimo ir atvežimo paslaugas.
Suplanuokite kelionės bagažą
Kad plaukimas baidarėmis keltų vien smagius prisiminimus, kelionei turite ruoštis iš anksto. Racionaliai suplanuokite plaukimo bagažą. Nepamirškite, kad baidarės nėra itin talpios, todėl didesnis daiktų kiekis tik apsunkins laivelį arba paprasčiausiai netilps. Be to, irkluodami neišvengiamai sušlapsite, todėl su savimi turėkite atsarginių drabužių komplektą, kad sugrįžę galėtumėte persirengti, ir vandens nebijančius batus. Kelioninis krepšys arba jame esantys daiktai turėtų būti apsaugoti nuo vandens. Ypatingą dėmesį skirkite telefonui, piniginei ir kitiems svarbiems daiktams. Ieškodami išvykai tinkančio maisto ir gėrimų, nesirinkite stiklinių, lengvai dūžtančių indų. Venkite greitai gendančių produktų ir gazuotų saldžiųjų gėrimų, nuo kurių jausite dar didesnį troškulį. Geriausias sprendimas – lengvi užkandžiai ir geriamas vanduo.