Ergonomiški virtuvės baldai padės maisto ruošą paversti malonumu

Virtuvėje praleidžiame labai daug laiko ir pirmiausia ji skirta maisto ruošimui. Tačiau pasitaiko atvejų, kai neteisingai suplanuota virtuvė arba pasirinkti nepatogūs baldai procesą labai apsunkina ir tuomet tai tampa nemaloniu darbu. Ar žinojote, jog tam didžiulę įtaką daro ir pasirinkti virtuvės baldai? Štai keli patarimai, kaip rinktis baldus virtuvei, kad joje būtų patogu ir malonu.

Kam reikalingi ergonomiški baldai?

Kuriant namus, labai svarbu priimti sprendimus, kurie leistų mums juose gerai jaustis. Tyrimai rodo, kad nuo to, kokie sprendimai pritaikyti namuose, priklauso mūsų savijauta ir netgi sveikata. Netinkamai parinkti baldai, nesuderinti jų aukščiai, formos, medžiagos veikia mus ir netgi gali pakenkti mūsų sveikatai. Ar pastebėjote, kad sėdint ant vieno fotelio, norisi atsipalaiduoti ir skaityti knygą, o įsispraudus į mažą kėdė, jaučiamės įsitempę ir norime kuo greičiau pakilti? Tad kuriant namus, labai svarbu galvoti apie ergonomiškus sprendimus, kurie padeda gerai jaustis.

Kokie yra ergonomiški virtuvės baldai?

Virtuvės baldai yra labai svarbus virtuvės elementas ir teisingai juos pasirinkus bei suplanavus galite sukurti patogią ir jaukią virtuvę, kurioje gerai jaustumėtės, gaminti bus patogu ir lengva orientuotis. Kokius sprendimus reikėtų priimti?

    • Kokybiški sėdimi baldai. Daugelyje virtuvių yra valgymui skirta erdvė arba virtuvė yra sujungta su valgomuoju. Jeigu Jūsų virtuvėje taip pat yra zona valgymui, skirkite dėmesio čia esančių baldų pasirinkimui. Nepirkite baldų ant jų nepasėdėję. Net pačios gražiausios kėdės gali būti nepatogios ir tai lems, kad virtuvėje sėdėti bus nemalonu. Rinkitės tik patogius baldus, kurie bus patogus Jūsų ūgiui. Taip pat patariama vengti kėdžių be atlošų, nes ant jų sėdėti bus nepatogu.

    • Tinkami aukščiai. Ar pasitaiko, kad virtuvėje nepatogu kažką pasiekti viršutinėje lentynoje, todėl ten esančių daiktų virtuvėje beveik nenaudojate? Tai rodo, kad Jūsų virtuvės baldai nėra ergonomiški. Spintelės turi būti pakabintos tokiu aukščiu, kad būtų lengva paimti ši jų daiktus. Net ir esamus baldus galima perkabinti, jeigu juose panaudota kokybiška baldų furnitūra ir taip priderinti prie šeimininko ūgio. Taip pat labai svarbu, kad virtuvės stalviršis taip pat būtų tinkamo aukščio. Gaminant neturite būti per daug susilenkę, nes bus nepatogu ir ilgai gaminant paskaus nugarą bei sprandą.

    • Tinkamas apšvietimas. Pasirūpinkite, kad virtuvėje pakaktų šviesos ne tik virš valgomojo stalo, bet ir maisto gaminimo zonoje. Labai svarbu, kad gaminant, nekristų šešėliai, nes tai erzins ir apsunks maisto gamybą.

Leave a Comment