Japoniški baldai – sveikatai ir harmonijai

Dabar jogų ir mankštų manija pasiekė tokią stadiją, kad jomis bandoma gydyti bet kokias ligas. Tai kitas radikalus požiūris, tačiau negalima atmesti mankštos naudos. Daugelį mūsų ligų sukelia baldai. Pagalvokite patys – sėdime ant neteisingo aukščio kėdžių, dėl ko kūprinamės, gulime ant per minkštų lovų, kuriuose knibždėte knibžda bakterijų ir kitų ligų sukėlėjų. Laisvalaikį leidžiame pusiau gulomis įvirtę į fotelius ar minkštas lovas – auginame riebalą. Baldai kalti dėl 100 ligų. Ką daryti?

Atsigręžkime į japonų civilizaciją ir jų pasiekimus. Tai ilgaamžiškiausia tauta pasaulyje. Ilgai jie gyvena dėl žuvies ir kitų jūros gėrybių suvartojimo. Bet tai tik dalis tiesos, nes sumo milžinai taip pat maitinasi žuvimi ir yra tikri lašinių kalnai. Japonų baldai yra skatinantys mankštas ir fizinį aktyvumą.

Netikite? Ar esate matę japonišką kėdę? Ne? Nepatikėsite, bet ji neturi kojų. Dauguma japonų nenaudoja kėdžių iš viso. Pasideda pagalvėlę ant grindų, sukryžiuoja kojas ir sėda prie nedidelio stalo nedidelėmis kojomis. Pabandykite sukryžiuotomis kojomis vos ne lotoso poza pasėdėti 2-3 valandas… Jokios mankštos nebereikės. Tai sunku. Organizmas turi būti pakankamai stiprus, kad tai atlaikytų.

japoniski baldai

Japoniška lova taip pat yra žemutė. Tai tiesiog medienos stačiakampis ant grindų, o ant jo padėtas čiužinys. Dar vienas japoniškas „išmislas“ – futonas. Sulankstomas čiužinys, kurį galima patiesti kaip lovą, fotelį ar sėdmaišį. Labai praktiškas išradimas. Ar ilgai miegosite tiesiog ant grindų? Gydytojai pataria miegoti ant kieto paviršiaus, kai turite problemų su nugara, išvaržų, ar jūsų stuburas krypsta. Japonams tai natūralus būdas išsimiegoti, o mums – egzotika.

Net valgydami japonai degina kalorijas. Pabandykite lazdelėmis paimti daugybę patiekalų – paskaus rankos. Jiems tai natūralu. Jie nekiša visko į burna dideliais gabalais, o valgo po nedaug. Sotumo jausmas ateina ne iš karto, todėl mes linkę prisikišti skrandį, o japonai suvalgo mažiau.

Japoniški baldai primena mums, kad mankštą reikia atlikti kiekvieną dieną, bet kurioje buitinėje situacijoje. Aišku, jie tai daro nuo mažumės, todėl senatvėje jiems kur kas lengviau. Jie sveikesni už mus, nes gyvena tokioje aplinkoje, kur judėjimas yra natūralus dalykas.

Leave a Comment