Kaip išsirinkti gerą fotografą?

Žinoma, šiais laikais fotoaparatu naudotis moka visi – juk fotografavimo funkciją dabar turi net telefonai. Tačiau kaip ir ne kiekvienas vairuotojas yra profesionalus lenktynininkas, taip ir ne kiekvienas, turintis fotoaparatą (geresnį ar blogesnį – nesvarbu), yra profesionalus fotografas. Ypatingoms progoms ir akimirkoms įamžinti mes samdome žmones, kuriems nuotraukų darymas yra profesija, aistra ir gyvenimo būdas. Tačiau kaip išsirinkti patikimą ir jūsų šventei tinkantį fotografą iš tokios galybės šios profesijos atstovų?

Visų pirma reikėtų žinoti, jog dažniausiai fotografai skirstomi į grupes pagal tai, kokioje sferoje jie specializuojasi. Vieni daro portretus, kiti fotografuoja vestuves, krikštynas ir gimtadienius, dar kiti – gamtą, architektūrą ar peizažus. Rinktis fotografą reikėtų pagal tai, kokiam tikslui ruošiatės jį samdyti. Jei vestuvėms ar krikštynoms, tuomet kažin ar jums tiks šunų parodas fotografuojantis specialistas.

Antra, prieš samdant konkretų fotografą visada reikėtų paprašyti jo pasidalinti ankščiau darytomis nuotraukomis, jei kitaip – darbų „krepšeliu“. Iš jo galėsite spręsti apie specialisto stilių, kokybę, kruopštumą, profesionalumą ir kitus kriterijus. Kartais fotografas gali būti tikrai patyręs, turintis aukštą reputaciją ir reitingą, tačiau tai nereiškia, kad jis jums tiks. Tik pažiūrėję į konkrečius darbus galėsite spręsti, ar jo stilius jums tinka ir patinka, ir ar norėtumėte, kad jūsų nuotraukos būtų tokios pačios.

Trečia, visada pasitikėkite buvusių klientų atsiliepimais, o ne paties specialisto pasakojimais. Fotografų skelbimai kartais gali labai gražiai apibūdinti situaciją, kuri realybėje nėra tokia jau graži. Paprašykite fotografo jo klientų kontaktų ir nepabijokite su jais susisiekti – taip galėsite išgirsti tikrą nuomonę iš pirmų lūpų. Jei fotografas spyriosis ir nenorės dalintis kontaktais, tuomet galite drąsiai manyti, kad jis nenori, jog jūs išgirstumėte, ką apie jį pasakys buvę klientai. Tai jau šį bei tą sako. Tikrai geras fotografas mielai leis jums šnekėtis su žmonėmis, kuriems teikė paslaugas. Juk teigiami atsiliepimai, vis dėlto, yra geriausia fotografų reklama.

Leave a Comment