Kalėdinio stalo tradicijos: maistas ir gėrimai

maistas ir gėrimaiKalėdos – viena gražiausių švenčių, kuriai Lietuvoje skiriame daug dėmesio ir laiko. Prieš šventines dienas vykstame į parduotuves, perkame pamėgtus ir tradicinius Kalėdų produktus, skaniausius gėrimus ir saldumynus. Kalėdų stalas puošiamas išskirtinėmis staltiesėmis, o maistas ir gėrimai stebina originaliais sprendimais. Tai šventė, kuomet susirenka visa šeima, daugiausiai laiko skiriant bendravimui, pokalbiams ir tarpusavio artumui.

Šimtmečius besitęsianti tradicija

Kalėdos – šventinės dienos, sukviečiančios prie bendro stalo ir garsėjančios ypatingais gamtos virsmais. Tai trumpiausios nakties metas – po Kalėdų keičiasi kasdienis ritmas, o dienos pradeda ilgėti. Kitaip sakant, Kalėdos yra virsmo laikas, kuomet gamtoje vyksta didieji pasikeitimai. Etnologai teigia, kad Kalėdos buvo švenčiamos gerokai anksčiau, negu atsirado krikščionybė, skirtumas tas, kad seniau buvo kalbama apie saulės slėpimąsi ir jos sugrįžimą (išvadavimą). Kitaip sakant, mums žinomas šventinis laikotarpis nėra krikščionybės išradimas – lietuviai Kalėdas minėdavo nuo neatmenamų laikų.

Maistas ir gėrimai

Kūčios ir Kalėdos yra šeimos šventė, kurios metu tradicija laikomas bendras valgymas. Beje, verta prisiminti, kad tradiciškai per Kūčias vakarieniaujama ne tik su gyvaisiais, bet ir su mirusiais šeimos nariais. Šventės metu atsimenami visi, kurių nebėra, todėl ant stalo padedama atskira lėkštė ir įrankis, tikint, kad žmogus vakarieniauja drauge. Kūčios – laikas, kuomet valgomi patiekalai be mėsos. Čia svarbų vaidmenį atlieka ir skaičius – ant stalo turėtų būti padėta 12 skirtingų patiekalų. Labai svarbu, kad visi paragautų kūčiukų, valgomų su aguonų pienu. Mėsa valgoma per Kalėdas. Ši diena siejama su išskirtiniais patiekalais ir originaliais receptais. Daugelis šeimininkių Kalėdoms saugo geriausius savo patiekalus, o slapti receptai perduodami iš kartos į kartą.

Kaip apsipirkti ir sutaupyti?

Kalėdos reikalauja daug išlaidų ir laiko. Deja, tai viena brangiausiai kainuojančių švenčių, kuomet perkame ne tik geriausią maistą ir gardžiausius gėrimus, bet ir ieškome artimiesiems dovanų. Kad išvengtumėte švenčių sukeliamo streso, įvertinkite prekybos centrų pasiūlymus – rinkitės vietą, kurioje pirkdami sutaupytumėte daugiausiai. Didieji prekybos centrai organizuoja patrauklias akcijas ir teikia asmeninius pasiūlymus, todėl pamėgtus produktus įsigysite už itin patrauklią kainą. Verta sekti ir išpardavimų dienas, skirtas žaislams, technikai, rūbams, kosmetikai ar kitiems dažnai dovanojamiems daiktams. Laiku įsigytos prekės padės taupyti jūsų laiką, o patrauklios akcijos – jūsų pinigus. Svarbiausia – nepasiduoti šventiniam stresui, džiaugtis kalėdine nuotaika ir artimųjų meile.

Leave a Comment