Kodėl automobilių stiklai turi būti prižiūrimi dažniau

automobilių stiklaiAutomobiliu rūpintis reikia itin kruopščiai. Turbūt kruopščiau, nei kitais prietaisais. Juk ant viryklės ar žoliapjovės nevažiuojate 130 km/h greičiu su visa šeima atostogauti prie jūros… Norėtume dar kartą priminti pagrindines priežastis, kodėl būtina rūpintis automobilių stiklais.

Saugumas

Automobilių stiklai tiesiogiai atsakingi už gerą matomumą. Jei stiklas subraižytas, įskilęs ar purvinas, matomumas suprastėja iki 30 proc. Įsivaizduokite, kad skaitote knygą, tačiau nematote trečdalio raidžių. Tai mažų mažiausiai nervina, nes sunku suvokti apie ką rašoma. O čia automobilis, kuriuo važiuojate dideliu greičiu. Jei nepamatysite kliūties arba uždelsite bent sekundės dalimi atlikti tam tikrus manevrus, pasekmės gali būti pražūtingos. Pasiteisinimas „Atleiskit, kad suvažinėjau jūsų vaiką – stiklas buvo neskaidrus“ tikrai nepadės…

Aerodinamika

Priekinis stiklas buvo sukurtas gaubtas dėl kelių priežasčių. Svarbiausia jų – pasipriešinimas oro srovei ir šoniniams vėjams. Jei stiklas bent truputį įskyla, rizikuojate jį sugadinti visiškai. Priekiniai automobilių stiklai yra ypač jautrūs išorės poveikiui, nors jie pakankamai tvirti. Paprastai ranka jo neišdaušite, kaip rodo kino filmuose, tačiau aerodinaminėms savybėms visi įskilimai tikrai kenkia. Nelaukite, kol reikės keisti visą stiklą, pasirūpinkite jo taisymu.

Valytuvai

Daugiausiai problemų stiklams sukelia valytuvai. Jei ant jų papuola purvo, lapų, akmenukų, tai su pirmais mostais stiklas yra braižomas. Valytuvus reiktų prižiūrėti ne ką mažiau, nei stiklus. Juos iš viso rekomenduojama keisti kas metai po žiemos sezono. Kodėl po žiemos? Todėl, kad guma nėra visiškai atspari šalčiui ir temperatūrų skirtumams. Kai ji atšyla ir vėl užšąla keletą kartų per dieną, valytuvo gumos pradeda natūraliai trūkinėti, o nuo to irgi atsiranda įbrėžimų. Valytuvų mechanizmas – svarbi detalė, kurios negalima ignoruoti.

Sutaupomi pinigai

Priekinio stiklo pakeitimas jums kainuos nuo 200 eurų. Įdaužos užtaisymas – nuo 20 eurų. Ar jaučiate skirtumą? Priekinio stiklo ieškosite ilgai ir nuobodžiai, galbūt teks laukti, kol detalių parduotuvė jį užsakys ir atveš iš tiekėjo. Tuo metu negalėsite naudotis savo automobiliu, greičiausiai teks nuomotis. Nuoma – apie 30 eurų parai, tad jei teks laukti savaitę, išlaidos padidės dar 200 eurų. Stiklų specialistai įdaužas sutaiso per keliolika minučių ir dažniausiai atvažiuoja į vietą, kad jums nereiktų gaišti. Laikas – pinigai, o šioje situacijoje gana tiksliai pajausite, kiek laikas jums kainuos. Ir viskas dėl suskaldyto stiklo, kurio laiku neužtaisėte? Tikrai neverta taupyti lašeliui specialios stiklo dervos…

Ekologija

Automobilio stiklai suyra per 1000 metų. Jei įdaužtą stiklą išmesite į patvorį, jis užterš gamtą. Kuo ilgiau stiklas tarnauja, tuo mažiau gamtos teršiate. Kad stiklas tarnautų ilgai, reikia jį tinkamai prižiūrėti. Sakote, kad stiklas nekenkia gamtai, juk tai silicio kristalai?.. Pats stiklas ne, tačiau atminkite, kad automobilių stiklai yra gaminami su specialiomis plėvelėmis, jie yra grūdinami fabrikuose, kurie į aplinką išmeta daug CO2. Perdirbimas pareikalauja dar papildomų resursų ir taip vienas įdaužtas stiklas naikina mūsų planetą. Ar tikrai norite prie to prisidėti?

Išvardinime pakankamai priežasčių, dėl kurių būtina savo automobilių stiklais rūpintis nuolatos.

Leave a Comment