Paprastai investavimas į P2P reiškia investavimą į tarpusavio skolinimo platformą, kurioje galima vieniems į paskolų sandorius investuoti, o kitiems iš jų pasiskolinti. Džiugu, kad pasaulyje vis dažniau įsitvirtina būtent tokio verslo modeliai, kada daugiau išlošia ne stambios korporacijos, visiškai valdančios pelną, o tarpusavio santykius leidžiančios kurti platformos, tame tarpe ir p2p, skirtos paskolų rinkai. Tačiau kodėl apskritai žmonėms turėtų rūpėti investavimas į P2P?
Turimi pinigai nuvertėja
Visų pirma, jeigu domina peer to peer investavimas, vadinasi, domina ir investavimas per se. Mat turbūt turite tam tikrą pinigų perteklių. Jis gali būti susidaręs įvairiais būdais: gal gavote palikimą, gal kažkokios akcijos gerai uždirba, gal paprasčiausiai uždirbamų pinigų jums yra per daug negu reikia, o gal tiesiog investavimas visada ir atrodė kaip labiausiai rūpintis darbas. Viskas gerai, nes tokią veiklą kuo puikiausiai supranta, skatina ir palaiko p2p skolinimo platformos. Jų steigėjai, kaip ir jūs patys, gerai žino, kad pinigai apskritai nuvertėja, ir kad nieko nėra liūdniau, kaip jų laikymas kojinėje, kada iš tokių pinigų niekas negauna naudos, o be to, jų galia dar ir mažėja dėl infliacijos. Taigi, neverta turėti daugiau negu poros tūkstančių eurų (tų, vadinamajai juodai dienai) pasislėpus kojinėje. Jeigu turite daugiau – investuok, idarbink pinigus ir greitai jie patys ims daugintis.
Pinigai generuos pinigus, nereikės dirbti nemėgstamo darbo
Kai kuriems žmonėms apskritai nepavyksta gyvenime rasti srities, nišos, kur jie galėtų pilnai ir tinkamai save realizuoti. Todėl nieko keisto, kad jie arba pasiduoda arba ieško kažko ne pagal įprastą modelį. Tai gali būti ir p2p investavimo strategija, pradžiai tik reikia turėti kažkiek pinigų, o paskui jie ima daugintis. Tai atleidžia nuo priverstinio darbo. Daug žmonių dirbdami paprastus darbus labai nusivilia, nes patiria nuolatinį spaudimą iš aplinkos, o atlyginimas, kurį gauna, būna tikrai per mažas, neužtikrinantis visų svarbiausių pragyvenimo poreikių. Taigi, tarpusavio skolinimo platformos yra tas dalykas, kuris kartais leidžia patirti tai, ką reikia, ir suprasti, kad tu neprivalai būti gimęs valdininkų šeimoje, kad galėtum pats mąstyti kaip verslininkas, rizikuoti ir investuoti. P2P Lietuvoje dar neturi gilių susiformavusių tradicijų, tačiau pastaruoju metu mūsų šalyje veikiančios kelios tokios skolinimo platformos iš esmės pakeitė ir investavimo galimybes, praplėsdamos investavimo sektorius, ir reformavo greitųjų kreditų rinką, pasiūlydamos vartotojams kur kas palankesnes sąlygas skolintis, sumokant mažiau palūkanų. Tad tarpusavio skolinimosi platformos iškyla kaip naudingas dalykas tiek vartotojams, tiek investuotojams.
Plėsite savo žinias ir patirtį naujoje srityje
Dar vienas privalumas, kurį patirsite, jeigu p2p platforma taps jūsų naujuoju pašaukimu – mokymasis. Sakoma, kad šiais laikais reikia mokytis visą gyvenimą (ką, tiesą pasakius, reikėdavo daryti ir anksčiau). Tačiau tik šiais laikais mes turime tiek daug galimybių. Ėmę investuoti, domėtis skolinimo galimybėmis, investavimo platformomis, galėsite plėsti žinias kryptingai. Jums iškart ims rūpėti tokia tema, prenumeruosite „Verslo žinias“, sieksite to, kad viskas būtų kuo geriau. Jums bus įdomu finansai, ekonomika, įvairūs su tuo susiję procesai. Taigi, smegenys nesuakmenės iš nieko neveikimo, jūs būsite visada jaunas ir kažko naujo besimokantis žmogus.
Žinosite, kad niekam pasaulyje nedarote kažko blogo
Ne visos investavimo sritys ir profesijos iš tiesų daro gerus darbus. Investuodami į skolinimo platformas, žinosite, kad darote tai, kas tikrai yra naudinga ir reikalinga žmonėms.