Kokia yra plaukų slinkimo priežastis?

plaukai

Kiekvienas žmogus patiria šiokį ar tokį plaukų slinkimą, tačiau kada reikia sunerimti ir ieškoti pagalbos? Plaukai slenka ne tik moterims, bet ir vyrams, dėl to ši problema apima visus žmones. Iš pirmo žvilgsnio slinkimas gali varginti visiškai sveikus žmones arba būti kaip vienas iš kitų ligų simptomų. Neabejotina, kad moterys į plaukų slinkimą reaguoja daug skausmingiau. Jei plaukai slenka pirmą kartą gyvenime, nepanikuokite iš karto ir pasidomėkite plaukų slinkimu.

Dėl ko slenka plaukai?

Plaukai gali slinkti dėl daugelio dalykų, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį. Dažniausiai, ieškant kaltininko dėl plaukų slinkimo, reikia pagalvoti apie įvykius, nutikusius pastarąsias kelias savaites ar mėnesį.  Dažnai dėl plaukų slinkimo galima kaltinti dažymą, cheminį šukavimą, ilgalaikį tiesinimą ar įsigytą naują plaukų priežiūros priemonę (šampūną, kondicionierių). Tačiau reikia atminti, kad sutrikus plaukų augimui, pirmiausia jie patenka į telogeninę fazę, kuri trunka 3-4 mėnesius. Tik tada žmonės pamatys matomus ankstesnio proceso padarinius. Nenustebkite, jei po išsekimo, nesubalansuotos mitybos ar tiesiog visiško mitybos pakeitimo plaukai pradės slinkti. Daugelis žmonių kasdien vartoja įvairius vaistus. Daugelis kardiologijoje, gastroenterologijoje, endokrinologijoje, onkologijoje, psichiatrijoje naudojamų vaistų turi įtakos plaukų augimo ciklui. Net ilgalaikis didelių vitamino A dozių vartojimas gali sukelti plaukų slinkimą, kartais stiprų. Jaunoms moterims gali periodiškai slinkti plaukai dėl geležies ar folio rūgšties stokos. Reikėtų įvertinti ir žalingų įpročių pasekmes. Kai kurie duomenys rodo, kad rūkant daugiau nei 20 cigarečių per dieną negalima išvengti padidėjusio plaukų slinkimo. Žinoma, stresas – kasdienis, lėtinis ar trumpalaikis intensyvių emocijų šokas – taip pat gali prisidėti prie plaukų slinkimo.

Kas padės nuo plaukų slinkimo?

Priemonės nuo plaukų slinkimo yra naudingos, tik reikia mokėti išsirinkti. Ieškant tinkamos pagalbos plaukams nereikėtų jos ieškoti prekybos centruose, ekologiška kosmetika plaukams gali geriausiai padėti nuo plaukų slinkimo ir užtikrinti, kad plaukai bus geresnės būklės. Prisiminkite, jog vien tinkamų priemonių naudojimas nepadės sustabdyti plaukų slinkimo visam gyvenimui. Turite rūpintis savo mityba, miego režimu ir mažinti stresą.

Leave a Comment