Kokios odontologijos paslaugos Vilniuje teikiamos mažiesiems pacientams?

Odontologijos klinikos Vilniuje Dentastra odontologai pastebi, kad žmonės linkę lankytis pas dantų specialistą tik tuomet, kai jau bėda prispiria kaip reikiant. Tai reiškia, kad skausmas tampa nebepakeliamas, arba prasideda kiti nemalonūs pojūčiai, aiškiai sakantys, kad laukti nebėra kada. Esant tokiam įsitikinimui pastebima, kad tokia nuomonė perduodama ir vaikams. Tačiau iš tiesų atsakymas į tai, kada pirmą kartą vaikui jau reikalingos odontologijos paslaugos Vilniuje yra ne toks ir sudėtingas. Pirmasis apsilankymas pas dantukų gydytoją turėtų būti suorganizuojamas tada, kai išdygsta pirmieji dantukai.

Net ir atrodo keista, tai iš tiesų tiesa. Tėveliai kartais pamiršta šią taisyklę ir laukia, kol dantukai pradės gesti. Kartais net ir tada vaiko neveda pas dantų gydytoją, nes mano, kad pieniniai dantys tik laikini, todėl jų gydyti nereikia. Tačiau tokios nuostatos nėra teisingos, o dar blogiau – gali pakenkti vaiko sveikatai.

Kai tik išdygsta pirmieji pieniniai dantys, pats laikas apsilankyti pas odontologą. Tai nereiškia, kad reikia pulti dantukus gydyti, bet vaiką reikia tiesiog imti pratinti prie to, kad dantukams reikia nuolatinės priežiūros, o dantų gydytojas – nėra kažkoks baubas. Pirmojo apsilankymo metu vaikas susipažįsta su gydytoju ir savo dantimis bei sužino, kaip juos tinkamai prižiūrėti. Vaikų odontologas praveda nedidelę pamokėlę apie taisyklingą dantų priežiūrą ir jų valymą. Tai labai svarbu, nes šią informaciją vaikas turi įsisavinti. Tuomet tėveliai namuose turėtų nuolat skatinti dantų priežiūrą ir stebėti, kad vaikas valytųsi dantis tinkamai ir pakankamai dažnai.

Ar pieninius dantis reikia gydyti?

Kartais odontologai pastebi, kad vaikai į jų rankas atiduodami gerokai per vėlai. Taip yra dėl jau minėto neteisingo nusistatymo, kad pieninių dantų gydymas netikslingas. Iš tiesų odontologijos klinikos paslaugos Vilniuje ar kitame mieste praverčia net ir pieninių dantų savininkams. Jei atsiranda pirmųjų dantų gedimai, juos privalu likviduoti, kad dantys išliktų sveiki ir neužkrėstų kitų. Jei pieninių dantų dantų susirgimai vaikui nebus gydomi, jam gali tekti ilgainiui kęsti nemalonius pojūčius, dantys taps jautrūs, itin skausmingi. Be to, pieninių dantų gedimai, kurie netvarkomi ilgą laiką, gali būti kitų, sunkesnių susirgimų priežastis. Bakterijos ims plėstis, užkrės kitus dantis, o galiausiai gali persikelti ir į dantenas, žandikaulį. Tokiu atveju gydymas būtų itin sudėtingas ir rimtas. Jo geriausiai išvengti reguliariai lankantis pas stomatologą.

Be tipinių nesudėtingų susirgimų, vaikams aktualios ir kitos odontologijos paslaugos Vilniuje:

  • Buteliuko kariesas;
  • Danties ėduonis;
  • Netaisyklingo sakandžio gydymas;
  • Traumų gydymas;
  • Apsauginio plieno vainikėlio uždėjimas;
  • Dantų balinimas;
  • Profesionali dantų higiena.

 

Leave a Comment