Seo paslaugų gidas: tinklapio projektavimas pagal seo reikalavimus ir naudingumą

Egzistuoja apie dvidešimt su seo susijusių arba artimų paslaugų. Kadangi nėra tam tikrų griežtų standartų, ta pati seo paslauga, užsakyta skirtingose įmonėse ar iš skirtingų specialistų, gali reikšti skirtingą reikalingų atlikti darbų sąrašą.

Kam skirtas tinklapio projektavimas pagal seo reikalavimus ir naudingumą (usability)?

Ši seo paslauga skirta pakankamai siauram ratui žmonių, kurie iš tikrųjų rimtai siekia populiarinti (reklamuoti) savo projektą. Paprastai tokie žmonės yra kompetetingi vadovai, marketingo direktoriai, pažengę optimizatoriai, suprantantys teisingos struktūros sukūrimo svarbą ir korektišką jos adaptaciją dizaine. Daugiau apie seo paslaugas skaitykite cia.

Kuo naudingas toks tinklapio projektavimas?

  • Suformuluoti tikslias užduotis prieš techniškai jas įgyvendinant, turint omenyje naudingumo ir Seo reikalavimus, nes toli gražu ne kiekvienas specialistas ir programuotojas yra susipažinę su Seo;
  • Mažina iteracijų skaičių ir išlaidų resursus, t.y. dizaino etape reikia vertinti tik vizualinį vaizdą, o programavimo etape reikia testuoti konkrečius bug‘us;
  • Skirtingai nuo standartinio optimizacijos būdo po tinklapio sukūrimo, nereikalauja „ramentų“ naudingumo ar tinklapio dizaino žalai;
  • Prognozuoti pakankamai tikslius rezultatus nuo tinklapio sukūrimo iki finalinių testavimo darbų ir iškart nustatyti sklaidos principus.

Tinklapio projektavimas. Kas tai?

Kaip paminėta aukščiau, tikslių seo paslaugų standartų nėra. Priklausomai nuo vykdytojo, tinklapio projektavimo rezultatai gali kardinaliai skirtis. Tinklapio projektavimo schema gali būti tokia:

Tinklapio struktūra

Tai intelektinis žemėlapis su visais tipinių tinklapio puslapių ryšiais ir logišku turiniu. Šis etapas paprastai vykdomas kontaktuojant su klientu. Taip prieinama bendros nuomonės apie projektą ir jo vykdymą. Šiame etape formuojamas galutinis tipinių puslapių sąrašas ir esminiai kiekvieno puslapio elementai.

Tipinių puslapių prototipų sukūrimas

Prototipas – tai schematinis puslapio atspindys. Čia atsižvelgiama į blokų, akcentų ir navigacijos išdėstymą. Beje, tai daugiau pastangų ir darbo reikalaujantis seo paslaugų etapas.

Techninis failas

Deja, bet ne viską įmanoma lakoniškai pavaizduoti maketuose. Pavyzdžiui, vieno ar kito bloko formavimo logika, funkcinės galimybės ir kiti dalykai sunkiai gali būti pavaizduoti. Tam kuriamas techninis failas, kuriame kaip tik ir aprašomi reikalavimai formoms, funkcionalumui ir kiti reikalavimai.

Kaip vykdomas tinklapio projektavimas?

Priklausomai nuo vykdytojo instrumentai gali būti visiškai skirtingi. Pavyzdžiui, tokie:

Tinklapio struktūra

Intelektinį žemėlapį galima sukurti mindmeister ir paskui eksploatuoti grafiniame faile. Beje, instrumentų intelektinio žemėlapio sukūrimui yra nemažai. Taigi tinklapio struktūra kuriama dialogo su klientu forma, analizuojant konkurentų struktūras, apklausą per wordstat.

Prototipai

Galima naudoti online-servisą cacoo. Čia taip pat egzistuoja begalė instrumentų, kuriais naudojantis galima realizuoti prototipus, pradedant dokumentais, baigiant sudėtingais interaktyviais prototipais. Instrumentų pasirinkimas xabr‘e: analizuojamas auditorijos portretas, stipriausi konkurentai, buvusi projektavimo patirtis, jei tinklapis egzistavo, tai analizuojama dabartinio tinklapio statistika.

„Povandeninės“ srovės

Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis seo paslaugų vykdytoją ir priimant sprendimą apie seo paslaugų užsakymą:

  • Kvalifikuotų vykdytojų nėra daug, nes seo paslaugų vykdytojas turi išmanyti ir Seo, ir naudingumą;
  • Aukšta kaina. Tokia seo paslauga pagal aprašymą ir negali būti pigi;
  • Tinka toli gražu ne visiems tinklapiams. Čia prisideda aukšta kaina ir projekto nestandartiškumas. Pavyzdžiui, jeigu kuriate įprastą blogą, tinklapio projektavimo jums tikrai nereikės;
  • Jei atiduosite tinklapį projektuoti ir po visko ieškosite žmogaus, kuris tinklapį nuolat prižiūrės, tai įmanomas projektuotojo ir nuolatinio optimizatoriaus požiūrių į tinklapio optimizaciją konfliktas. Todėl geriausia būtų, kad šie žmonės iš karto gautų vienas kito kontaktus, arba viskuo užsiimtų vienas žmogus;
  • Šis etapas reikalauja daug tiek vykdytojo, tiek ir kliento jėgų ir laiko. O be glaudaus dialogo kokybiško rezultato tikėtis neverta;
  • Reikalingos daugiau nei vidutinės žinios aktyviam dalyvavimui dialoge ir seo paslaugų paskirties suvokimui;

Reziumė

Ši seo paslauga įdomi ir siaurame paklausos rate, ir būtina stambiems projektams, siekiantiems tikslo be „ramentų“.

Leave a Comment