Tinkama apranga slidinėjimui: ką rengtis, kad nesušaltumėte?

slidinėjimo kelionėsSlidinėjimo kelionės neatsiejamos nuo gerų emocijų. Kad jaustumėtės gerai ir patogiai, jums bus reikalinga tinkama apranga. Jei jausite šaltį, ar, priešingai, būsite suprakaitavę, negalėsite atsipalaiduoti. Kitaip sakant, slidinėdami neišsiversite be šiltų rūbų. Deja, paprastai jie būna sunkūs ir nepatogūs. Maksimaliam komfortui užtikrinti reikalingi kokybiški žinomo gamintojo termo drabužiai.

Kuo ypatinga termo apranga?

Ekspertai patvirtins – pasiruošimas slidinėjimui prasideda nuo drabužių. Slidinėjimas kalnuose neatsiejamas nuo sniego, speigo ir šalčio. Vis dėlto, tai aktyvi fizinė veikla, reikalaujanti daug jėgų ir darbo, todėl privalote jaustis patogiai. Svarbiausią vaidmenį čia atlieka termo apranga, kuri nevaržo judesių ir užtikrina maksimalų komforto jausmą. Tokie drabužiai efektyviai garina drėgmę ir neleidžia kūnui prakaituoti. Be to, šie rūbai palaiko optimalią kūno temperatūrą, todėl nesušalsite spaudžiant net ir didesniam speigui. Galiausiai, kokybiška apranga gaminama iš specialios struktūros audinio, kuris maloniai priglunda prie kūno ir tinka alergiškai ar jautriai odai.

Drabužių sluoksniavimo principai slidinėjant

Nepamirškite, kad slidinėjimo kelionės visuomet siejasi su itin šaltu oru, todėl, kad jaustumėtės maksimaliai šiltai ir patogiai, privalote laikytis drabužių sluoksniavimo sistemos. Pirmiausia, jums bus reikalingi šilti ir patogūs termo apatiniai, kurie padės palaikyti optimalią kūno temperatūrą ir šalins susikaupusią drėgmę. Antrojo sluoksnio drabužiai maloniai šildys ir šalins perteklinę drėgmę. Trečiojo – viršutinio – sluoksnio rūbai turi apsaugoti nuo nemalonių išorinių veiksnių, pvz., sniego ar lietaus. Be to, jie taip pat turi šalinti susikaupusį prakaitą ir neleisti kūnui prakaituoti. Visas komplektas turi būti lengvas ir patogus, nevaržantis jūsų judesių. Nepamirškite, kad jums bus reikalingos ir šiltos pirštinės, šalikas bei kepurė. Visais atvejais rekomenduojama turėti atsarginių drabužių porą, ypač smulkiųjų rūbų, t. y. pirštinių ar šalikų, kadangi juos galite lengvai pamesti arba jie gali peršlapti nuo sniego.

Būtinas atributas – kokybiškas šalmas

Ekspertai primena, kad slidinėjant būtina laikytis saugumo reikalavimų. Vienas svarbiausių – visuomet dėvėti šalmą. Šalmo dėvėjimas rekomenduojamas net ir patyrusiems sportininkams, leidžiantis nuo bet kokio saugumo trasų. Šalmai gali būti įvairių formų ir skirtis savo technologijomis. Pastarasis aspektas lemia ir šalmo kainą, t. y. galite rinktis tiek visiškai paprastą šalmą, kurio svarbiausia funkcija – padėti išvengti galvos traumų, arba šalmą, turintį patikimą ventiliavimo sistemą, minkštą pamušalą, profesionalią ausų apsaugą, funkcionalius užsegimo dirželius ir t. t.

Leave a Comment