Bet kurioje srityje yra tam tikros pakopos. Pavyzdžiui, įstojus į universitetą, kremtamas bakalauras. Tada, jei yra noras, lankomos magistro studijos. Tuomet kai kurie renkasi doktorantūrą. Lygiai tas pats ir mokykloje: jūsų vaikas pradinukas, vėliau vidurinės mokyklos moksleivis, o tada gimnazistas. Apskritai žmogaus gyvenimo kelias ir sudarytas iš tam tikrų pakopų (kūdikystė, vaikystė, paauglystė, tėvystė arba motinystė, anūkų laukimas, prosenelių, o gal ir proprosenelių vaidmuo). Tokie pavyzdžiai puikiai iliustruoja, kas per sritis yra anglų kalbos pamokos.
Užsienio kalbos mokėjimas rodo ne tik išprusimą. Tai galimybė keliauti, bendradarbiauti ir išsirutulioti iš bet kokios situacijos. Tie, kurie gali susikalbėti angliškai, išprusimo ant pečių nenešioja. Tačiau, kaip ir minėta, egzistuoja tam tikri laipteliai. Tie, kurie anglų kalbą moka, kažkada pradėjo tobulinimosi kelią. O norintieji išmokti turėtų stoti prie starto linijos. Pastariesiems tikriausiai bus reikalingi pradedantiesiems skirti kursai. Žinoma, kyla klausimas, kuo tokiose pamokose užsiimama. Pasižvalgykime akies kampučiu.
Anglų kalbos pamokos, pritraukiančios norinčius tobulėti, susideda iš įvairių dalių. Viena jų, be abejonės, yra gramatika. Šis žodis tikriausiai daugeliui kelia šleikštulį. Tačiau viskas priklauso nuo to, kaip vyksta mokymo bei mokymosi procesas. Gramatika gali varginti, bet tai ne taisyklė, o nuomonė. Ką reiškia „will“ ir ką „would“? Kada vartoti „have“, o kada „has“? Kurį iš dvylikos laikų kalbant pasirinkti? Tai klausimai, į kuriuos atsakoma automatiškai, jeigu praeitas gramatikos kelias. O pastarojo sunkumas ar lengvumas, įdomumas ar nuobodumas priklauso nuo tokių faktorių kaip noras išmokti bei mokytojo taikomi metodai.
Nauji žodžiai – dar viena anglų kalbos pamokų dalis. Galima ilgai diskutuoti, kaip juos reikėtų įsisavinti. Vieni pasisako už kartojimą, liaudyje vadinamą kalimu. Kiti tokio metodo nemėgsta. Pasiūlymų yra įvairiausių, pavyzdžiui, skaityti angliškus straipsnius ar literatūrą, ir tuos žodžius, kurie dažnai kartojasi bei trukdo suprasti tekstą, užsirašyti ir išmokti. Juos įsisavinti galima ir rašant rašinius. Juk prireikus vienokio ar kitokio žodžio nepakaks mokėti „table“ ir „dog“. Dar vienas aktualus klausimas yra frazės. Kartais jos reiškia ką kita, nei suvokiama perskaičius. Nesunku nuspėti, jog vieną kitą kartą jas pavartojus, frazės įsisavinamos.
Įsisavinti žodžius taip pat padėtų anglų kalbos pamokos, kuriose skatinama kalbėti. Nesvarbu, ar tai dialogai, ar prezentacijos, bet kuriuo atveju tenka didinti bagažą. Natūralu, kad pradžiamoksliams iš pradžių gali būti nejauku, tačiau laikui bėgant jie „įsivažiuos“ ir šnekėjimas taps malonumu.
Jei susidomėjote anglų kalbos pamokomis, tikriausiai numanote, jog viena mokymosi sričių bus klausymas. Klausymo užduotys vieniems atrodo lengvesnės, kitiems sunkesnės, tačiau dažniausiai spragų čia atranda visi. Daug kas priklauso nuo įrašytų kalbėtojų šnekos. Įvairūs akcentai, skirtingas kalbėjimo tempas, net dialogo tema lemia, kaip seksis atlikti užduotį. Kokie klausymo uždaviniai gali būti taikomi? Elementariausias pavyzdys – į sakinius įrašyti išgirstus žodžius. Kiek labiau pažengus, tikriausiai reikės atsakyti ir į klausimus. Pavyzdžiui, ką misteris toks ir toks minėjo apie atostogas. Jei siekiama pagerinti klausymo įgūdžius, tai padaryti galima ne tik pamokose. Bene labiausiai intriguojanti priemonė yra užsienietiškų filmų žiūrėjimas. Čia kaip kam patogiau. Gal vienas asmuo nuspręs mėgautis anglišku filmu su lietuviškais subtitrais, kitas rinksis angliškus, o trečias sugalvos, kad subtitrų apskritai nereikia. Dar viena žmonių grupė pereis visas šias pakopas.
Jau minėta apie rašymą. Jis naudingas mokantis žodžius ir jų junginius, taip pat rašant atsiskleidžia gramatinės žinios. Vis dėlto ir paties angliško teksto kūrimo reikia mokytis. Gyvename globalizacijos ir informacinių technologijų laikais, kai gali prireikti parašyti el. laišką anglų kalba. Anglų kalbos pamokos padės įgauti reikiamų įgūdžių.
Dar vienas paminėjimo vertas punktas – skaitymas. Apie jį taip pat prasitarta kaip apie būdą mokytis žodžių. Iš tiesų skaitymas naudingas tiek dėl šio dalyko, tiek siekiant perprasti, kaip rašyti patiems. Be abejonės, kuo toliau, tuo tekstas „pasiduos“ greičiau. Ir jei prireiks surasti informacijos anglų kalba, palankius anglų kalbos pamokas tai nebus baisu.
Kaip matome, anglų kalbos pamokos pradedantiesiems tampa keliu į platesnį pasaulį. Kiekviena užduotis stumia į priekį, o galiausiai suprantama, kad patobulėta tikrai nemažai. Tai plačių galimybių atradimas.