Advokatai Kodėl reikalingi advokatai ir kada į juos kreiptis?

Teisines paslaugas teikiantys advokatai visuomenėje vertinami gana prieštaringai. Vieni kalba apie teisininkų kompetenciją, kiti mano, kad advokatų darbas yra bevertis. Tiesa, pastarieji paprastai nėra bendradarbiavę su kompetentingu specialistu. Profesionalūs advokatai teikia ne tik teisines paslaugas, bet ir teisines konsultacijas. Jei yra būtinybė, advokatas atstovauja jūsų interesus visų lygių teismuose. Visa gauta informacija yra advokato profesinė paslaptis, todėl galite būti tikri dėl konfidencialumo.

Advokatų teisinės paslaugos apima teisės konsultacijas, dokumentų rengimą, patarimus teisės klausimais, atstovavimą teismuose ir t. t. Kitaip sakant, be advokatų negalima išspręsti įvairių teisinių problemų ar kilusių ginčų, surašyti teisinio pobūdžio dokumentus ir pritaikyti tesės aktus. Advokatų veikla apibrėžiama gana griežtais teisės aktais ir etikos standartais. Viena svarbiausių advokato užduočių – rūpintis nuolatiniu kvalifikacijos kėlimu. Advokatai privalo laikytis konfidencialumo reikalavimų ir vengti galimo interesų konflikto, be to, šie asmenys turi drausti savo civilinę atsakomybę.

Į advokatus dažniausiai kreipiamasi norint sudaryti teisinio pobūdžio dokumentus, pvz., sutartis. Profesionalūs advokatai ne tik atliks sutarčių rengimo darbus, bet ir patars, ko reikėtų vengti, kokią atsakomybę taikyti, paaiškins formuluotes ir padės numatyti sutarties sąlygas. Nepamirškite, kad tinkamai sudarytos sutartys yra vienas svarbiausių žingsnių, lemiantis tolimesnius šalių santykius. Advokatų paslaugos vertinamos ir rengiant ieškinius, pareiškimus, skundus ir kitus teisėsaugos institucijoms skirtus dokumentus. Tinkamai parengti dokumentai nebus atmetami (padės sutaupyti laiko) ir padės laimėti bylą. Apskritai, advokato pagalbos verta prašyti, jei ketinate eiti į valstybines institucijas ginti savo teisių arba ketinate dalyvauti derybose.

Jei norite bendradarbiauti su profesionalu, objektyviai įvertinkite jo praktiką, specializaciją ir interesų sritis. Paprastai advokatai specializuojasi ties konkrečia teises sritimi, kuriai skiria visas savo jėgas ir laiką. Kitaip sakant, nusprendę bendradarbiauti su advokatu, pasidomėkite, ar jis yra dirbęs su panašiomis bylomis, ar yra ruošęs konkretaus pobūdžio dokumentus. Pravartu atkreipti dėmesį į rekomendacijas. Nesirinkite advokato vien tik dėl to, kad jo kontora įkurta netoli jūsų namų. Ieškokite visus jūsų lūkesčius atitinkančio specialisto, turinčio ilgametę patirtį teisės srityje. Svarbų vaidmenį advokatų paieškoje atlieka ir specialistų įkainiai. Paprastai jie yra kliento ir advokato susitarimo reikalas. Praktika rodo, kad didesnių įkainių prašo sostinėje ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose dirbantys teisininkai. Be to, profesionalus advokatas, galintis pasigirti sėkmingai laimėtomis bylomis ir klientų rekomendacijomis, prašo kur kas didesnio užmokesčio nei vos prieš kelis metus advokato darbą pradėjęs jaunuolis.

Leave a Comment