Automobilių nuoma: pinigų švaistymas ar patogi alternatyva?

Automobilis – į darbą. Vaikų nuvežimui į darželį ar mokyklą. Išvykai pas tėvus ar į gamtą. Verslo vizitui į kitą miestą. Tai – universalus įrankis, taupantis mūsų laiką bei suteikiantis komfortą įvairiose situacijose. Ką darytumėte, jei tektų likti be šios transporto priemonės: kardinaliai kuriam laikui keistumėte gyvenimo būdą, o gal tiesiog pasidomėtumėte automobilių nuoma. Esate kategoriškai nusistatę prie pastarąją galimybę, laikydami ją bereikalingu pinigų švaistymu? Tikriausiai dar nesusidūrėte su situacija, kai automobilių nuoma tampa kone vienintele galimybe būtinam mobilumui užtikrinti. O šiandieninės realijos lemia, jog tai nebėra prabangos paslauga.

Auto nuoma į mūsų šalį atėjo tokiu pat būdu kaip ir daugelis kitų paslaugų – sekant užsienio valstybių pavyzdį. Veiklos pradžioje ši paslauga buvo išties gana brangi. Ją dažniausiai naudodavosi iš užsienio atvykę turistai arba verslininkai bei ieškantieji automobilio ypatingos šventės proga. Ir šiandien šios tikslinės grupės yra svarbios, tačiau vis reiškmingesnį vaidmenį atlieka eiliniai, vidutines pajamas gaunantys asmenys, kuriems automobilių nuoma reikalinga kasdienių reiklų tvarkymui arba pramogoms ir laisvalaikio leidimui. Būtent dėl šios priežasties transporto bendrovės plečia savo auto parką, siūlydamos ne tik prabangius naujausius modelius, bet ir praktiškus, ekonomiškus suvartojamų degalų atžvilgiu.

Užsiminėme apie situacijas, kuriose be transporto nuomos apsieiti neįmanoma. Štai keletas iliustracijų:

  • Kai darbas kitame mieste…

…o nuosavas automobilis  mažiausiai savaitei paliktas remonto dirbtuvėse. Jei namų ūkyje yra viena transporto priemonė, o savaitė – per ilgas laikotarpis, jog geras draugas geranoriškai sutiktų paskolinti savąjį, automobilių nuoma tampa tikrai naudinga paslauga.

  • Trumpam sugrįžus iš svetur pasisvečiuoti į tėvynę

Atostogų sugrįžtantys emigrantai dažnai savo automobilius palieka užsienyje. Laiko mažai, o reikalų – daugybė – automobilis tokiu atveju tampa būtinybe.

  • Svetimšaliai, atvykę darbo ar pažintiniais tikslais

Užsienio piliečiams galimybė kelionės metu naudotis išnuomotu automobiliu išties naudinga – per trumpą laiką galima pasiekti visus reikalingus taškus.

Taigi, automobilių nuoma kai kuriais atvejais yra  neišvengiama ir klientas mielai ištartų nuoširdų „ačiū” tam asmeniui ar bendrovei, kuri padėjo šiai pasalugai prigyti mūsų šalyje. O kai labai reikia, ir kainos faktorius nebeatrodo toks reikšmingas. Negana to, sudaromos palankios galimybės rinktis automobilį pagal savo finansines galimybes.

Leave a Comment