Kiekvienas darbdavys privalo užtikrinti, kad jo įmonėje vykdoma darbo sauga atitiktų numatytus reikalavimus, užtikrintų darbuotojų saugumą ir pasirūpintų jų gerove. Deja, sėdimas darbas daugeliui mūsų – nesvarbu, ar esame darbdaviai, ar darbuotojai – atrodo visiškai nepavojingas ir nekeliantis papildomų klausimų. Iš tiesų viskas yra kur kas sudėtingiau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Darbas prie kompiuterio gali kelti didelį diskomfortą, tapti rimtų sveikatos sutrikimų priežastimi ir kenkti atliekamos veiklos produktyvumui.
Siekiant pasirūpinti darbuotojų gerove, būtina atsižvelgti į darbo vietos ergonomikos principus, t. y. baldai, kompiuterinė technika, patalpos apšvietimo sistemos ir oro temperatūra turi būti suderinti taip, kad darbuotojas jaustųsi saugiai ir patogiai. Svarbiausias baldas, kuriam turite skirti ypatingą dėmesį, yra darbo kėdė, užtikrinanti tinkamą darbuotojo laikyseną. Jei kėdė nėra ergonomiška ir neatitinka darbuotojo fizinių duomenų, laikui bėgant darbuotojas ims justi nugaros, galvos ir riešų skausmus, sumažės darbuotojo produktyvumas, žmogus jaus nuolatinį nuovargį ir įtampą.
Prastas darbo vietos išplanavimas yra tiesiogiai susijęs su netinkamu kompiuterio ekrano aukščiu. Paprastai ekranai statomi aukščiau, todėl sukelia skausmus kaklo ir pečių srityse. Jei ekranas pasukamas šonu, tuomet darbuotojas, atlikdamas kasdienius darbus, bus priverstas pasukti viršutinę kūno dalį ir jaus erzinantį maudimą juosmens srityje. Netinkamas natūralios ir dirbtinės šviesos parinkimas gali pradėti varginti darbuotojo akis ir sukelti rimtus regos sutrikimus. Jei kompiuterio pelė ar klaviatūra yra netinkamoje padėtyje, padidėja riešo skausmai.
Nors darbo sauga siekia realizuoti maksimalius darbuotojo saugos ir gerovės reikalavimus, atlikti tyrimai patvirtino, kad dėmesys, skiriamas kompiuterizuotoms darbo vietoms, yra sąlyginai mažas. Paprastai šioje srityje įvykdomi vienas ar keli pakeitimai, tačiau pageidaujamo rezultato jie neužtikrina – specialistai tvirtina, kad minėtosios sveikatos problemos turi būti sprendžiamos visapusiškai, t. y. siekiant maksimalaus rezultato, privaloma atsižvelgti bent į tris svarbiausius ergonomikos reikalavimus: kėdės paviršiaus aukščius ir kampus, klaviatūros ir pelės padėtį bei monitoriaus vietą.
Bendrieji reikalavimai, keliami darbo aplinkai, numato, kad vienai kompiuterizuotai darbo vietai turi būti skirti 6 kvadratiniai metrai ploto, erdvės tūris turėtų siekti 20 kubinių metrų. Darbo vietoje būtina užtikrinti tinkamą drėkinimą ir palankias temperatūros sąlygas. Būtina pagalvoti apie optimalų darbo reikmenų išdėstymą. Kiekvienu atveju įrangos išdėstymas priklauso nuo darbuotojų skaičiaus ir darbo rėžimo, papildomų darbo priemonių ir naudojamų baldų. Jei darbo vieta naudojasi vienas asmuo, darbinė aplinka turi būti pritaikyta jo poreikiams. Jei darbo vieta skirta keliems asmenims, būtina pagalvoti apie priemones, atitinkančias skirtingo ūgio ar svorio žmonių poreikius.