Septynios priežastys, dėl kurių verta nuvykti į Daniją

Kiekviena šalis savaip turtinga. Kultūros paveldas, gamta, išskirtiniai objektai skatina apsilankyti. Kokios gi priežastys veda į Daniją?

Kaip pirmąją priežastį galima įvardyti karalystės titulą. Gyvenant demokratinės respublikos santvarkoje, užsukti į karalystę atrodo kaip pasakos siužetas. Tai tiesiog skamba egzotiškai. Be to, atsiranda noras įsitikinti, ar karalystė = didžiuliai turtai ir išskirtinė prabanga. Suintrigavome? Jei taip, tikriausiai tarp atostogų pasirinkimo atsirado nauja svarstytina kryptis.

Antroji priežastis – Danijos sostinė Kopenhaga. Tai ne šiaip sostinės statusas, o iš tiesų žavus miestas. Norite pamatyti undinėlę? Vilioja atrakcionai? Tuomet Kopenhagoje tikrai patiks. Miestas pakeri ir uoste esančiais įvairių spalvų namais. Vaizdas įdomus ir netradicinis. O juk per atostogas būtų smagu pamatyti ką nors netradicinio ir įdomaus, ar ne?

Jei galvojate, kad į Daniją nuvykti skatina tik dvi priežastys, stipriai klystate. Ištroškusiems pramogų puikia kelionės stotele pasirodys Legolendas. Taip, tai daugelio vaikų svajonė. Sunku suvokti, kiek milijonų kaladėlių sudaro visą šį objektą. Visai nesvarbu, ar keliaus tik suaugę žmonės, ar tėvai su vaikais, bet kuriuo atveju pavyks maloniai praleisti laiką.

Priežasčių sąrašas tęsiasi. Nukeliauti į Daniją vilioja ir pilys. Jų čia ne viena, tačiau norėtume išskirti Frederiksborgo pilį. Kuo ypatingas šis statinys? Jis ne tik didingai atrodo, bet ir yra didžiausia Renesanso epochos pilis Skandinavijos mastu. Įdomu tai, kad šalia esantis sodas – ne renesansinis, o barokinis. Tai turėtų būti įdomu istorijos mėgėjams, kuriems atsiranda galimybė palyginti laikotarpių skirtingumą. O iš tiesų Frederiksborgo pilies didybė pakylės kiekvieną. Tai ypatingai viliojantis kelionės į Daniją objektas.

Jei nutoltume nuo konkrečių objektų, Danija tikriausiai asocijuotųsi su turtingumu. Galime būti savos šalies patriotai, tačiau Lietuva nėra ta valstybė, kuri garsėtų dideliais atlyginimais ar aukščiausios prabos materialiu gyvenimo lygiu. Dėl to įdomu, kaip atrodo šalis, kuri nėra didelė, bet traukia kaip uždarbio vieta. Ši apsilankymo priežastis kiek panaši į jau minėtą apie karalystę, kadangi karalių vaizdinys neatsiejamas nuo turtų.

Ką gi, priėjome prie šeštojo punkto. Sąrašas dar nesibaigė, mat Danija žavi įvairiapusiškai. Jei bent kiek domitės laikrodžiais, turbūt žinote gamintoją „Skagen“. Tai daniškų laikrodžių pavadinimas. Tačiau yra ir taip pavadinta vietovė. Skagenas – tai miestas, kuris tarytum saugo dviejų jūrų susitikimo vietą. Šis miestas taip pat yra įsikūręs labiausiai šiaurinėje šalies pusėje. Aplankyti išties įdomu. Ir jei jaučiate aistrą laikrodžiams, galbūt atrasite ryšį tarp riešo puošmenos ir menininkus traukiančio Skageno.

Septintasis postūmis į Daniją – Nacionalinis muziejus. Jame – skirtingų epochų aura ir gausybė daiktų iš šalies istorijos. Viena muziejaus dalis yra lauke. Tikriausiai mąstote, kad vargu, ar tilpsite į biudžetą. Ir štai čia geroji žinia – įėjimas visiškai nemokamas!

Septyni daug kam atrodo laimingas skaičius. Taigi, belieka palinkėti laimingos ir smagios kelionės į Daniją. Čia rasite kerinčių lankytinų objektų, kurie verti turistų srauto.

Leave a Comment