2014 metais populiariausi darbai buvo konsultavimas ir administravimas. Augo mokytojų poreikis. Kitaip sakant, darbo rinka buvo žymiai aktyvesnė nei 2013 metais. Darbdaviai sukūrė vis daugiau darbo vietų, o ir darbuotojai jautėsi saugesni, drąsiau žvelgė į ateitį, nebijojo svarstyti darbo keitimo galimybės. Analitikai pastebėjo, kad kai kurie darbai vis labiau traukė darbuotojus, o kai kuriose sferose jų reikėjo vis mažiau. Taip pat darbdaviai vis labiau domėjosi darbuotojų atranka ieškodami specialistų savo įmonėms.
2014 metais populiariausios darbo sritys buvo klientų aptarnavimas, paslaugos, prekyba ir konsultavimas. Sumažėjo ieškančių darbo pramonės, gamybos, sandėliavimo, administravimo ir sekretoriavimo, logistikos, transporto, pardavimų vadybos ir pirkimų, tiekimo bei turizmo srityse. Bet statistiškai vis tiek buvo labai daug norinčiųjų dirbti tokį darbą. Pagal ateities perspektyvas tokie darbo pasiūlymai ir toliau išliks labai populiarūs. Na, o pačios negeidžiamiausios darbo paieškos pozicijos buvo teisės, energetikos, dizaino ir architektūros sferose.
Darbuotojų atranka tampa vis populiaresnis variantas ieškant darbo. Vienos iš darbuotojų atrankos įmonių specialistė teigė, kad praėjusiais metais keitėsi kai kurių darbuotojų paklausa. Daugiausiai dėmesio sulaukė prekybos ir konsultavimo, telekomunikacijų ir elektronikos, mokymo ir švietimo specialistų paklausa. Taip pat labai aktuali tapo personalo valdymo sritis, nes įmonės vis dažniau naudojasi personalo specialistais. 2014 metais, darbdavių užklausos apie tokius darbuotojus padidėjo net 20 procentų. Tai yra aiškus ženklas, kokių darbuotojų paklausa labiausiai išaugo. Tačiau yra ir aiškių žemėjimo tendencijų dėl kai kurių specialybių. Lyginant su 2013 metais, labiausiai sumažėjo eksporto, pirkimų ir tiekimo darbuotojų poreikis.
Vilniuje apie trečdalis ieškančiųjų darbo norėjo įsidarbinti administravimo ir sekretoriavimo srityje, taip pat labai paklausus buvo logistikos sektorius – ten gauti darbą norėjo apie 15 proc. asmenų. Statybos sektorius buvo patrauklus apie 10 proc., draudimo – 9 proc., o valstybės tarnybos sektorius – apie 6 proc. darbo ieškojusių asmenų.
Kaune populiariausios darbo sritys buvo labai panašios kaip ir Vilniuje. Administravimas ir sekretoriavimas domino apie trečdalį ieškojusiųjų, logistikos sektorius – apie 15 proc., statyba – apie 9 proc., o draudimas – apie 8 proc. Ieškojusiųjų darbo. Tačiau Kaune pastebėta dar viena tendencija: darbuotojai labai domėjosi apsaugos sritimi (darbo šioje srityje ieškojo apie 8 proc. asmenų)
Praėjusiais metais ženkliai padidėjo ir darbo ieškančių asmenų skaičius. Tai yra geras rodiklis Lietuvoje, nes mažėja nedarbo lygis. Pavyzdžiui, 2013 metais nedarbo lygis buvo 11,8 procento, o 2014 metais – 10,7 procento. Jaunimo (15-24 metų) nedarbo lygis sumažėjo net 2,4 procento. Gaila, bet Lietuvoje vis dar populiaru nelegaliai įdarbinti darbuotojus. Taip darbdaviai slepia mokesčius, tačiau labiausiai nukenčia darbuotojas. Jis neturi sveikatos draudimo, taip dirbdamas nekaupia pensijos, o jeigu nori pasiimti paskolą, kreditoriai, nematydami tokio asmens pajamų, paskolos nesuteikia. Įmonės, kurios užsiima personalo nuoma, teigia, kad sulaukiama vis daugiau darbuotojų, kurie neibeištveria darbo tokiomis sąlygomis ir kreipiasi įdarbinimo įmones norėdami pagaliau dirbti legaliai.