Vestuviniai žiedai ir jų metalų pasiūla

Ieškodami dailiausio vestuvinio žiedo, vertiname jo metalą, dizainą ir apdailą. Juvelyrai tvirtina, kad populiariausias jaunųjų pasirinkimas – vestuviniai žiedai iš aukso. Tiesa, tradicinis geltonasis ar raudonasis auksas užsakomas vis rečiau, t. y. dėmesys rodomas baltojo aukso dirbiniams ir žiedams iš platinos, titano ar volframo.

Aukso žiedai siejasi su tradicijomis ir klasika – tokiais žiedais puošėsi mūsų tėvai ir seneliai. Tiesa, būtent dėl pastarosios priežasties daugelis šiuolaikinių porų tvirtina, kad auksiniai žiedai primena žmonių suženklinimą, t. y. prarandamas individualumas ir stiliaus originalumas. Žinoma, tradicinės spalvos auksas taip pat gali nustebinti – atsisakius klasikinių dirbinių, žiedus galima puošti įmantriais raštais ir subtiliais dizaino elementais. Iš kitos pusės juvelyrai skuba priminti, kad klasikiniai vestuviniai žiedai gal ir atrodo nuobodžiai, tačiau išsiskiria savo praktiškumu – tokie žiedai netrukdo kasdieniams darbams, dera prie įvairaus stiliaus aprangos, nesivelia į plaukus ir neplėšo drabužių. Be to, nekyla problemų vertinant vyriško ir moteriško dizaino žiedus.

Susidomėjimas gana plačia metalų pasiūla auga kelerius metus iš eilės. Tiesa, tokie žiedai kainuoja kiek brangiau, be to, siaura nešiojimo praktika verčia abejoti dirbinių patvarumu ir ilgaamžiškumu. Neretai minėtasis įsitikinimas paremtas stereotipine pasaulėžiūra, tvirtinančia, kad auksas – patvariausias metalas. Deja, mitai ir realybė čia prasilenkia. Žinoma, auksas iš tiesų tvirtesnis už daugelį kitų metalų, pvz., sidabrą ar titaną. Nors minėtieji metalai vertinami dėl subtilios estetikos, vis dėlto jie gana lengvai susibraižo ir reikalauja papildomos priežiūros. Vienas svarbiausių minėtųjų metalų privalumų yra jų kaina – tiek sidabras, tiek titanas kainuoja kur kas pigiau nei auksas. Jei kaina jums nėra svarbi ir pageidaujate itin tvirtų žiedų, rinkitės volframo papuošalus – šie vestuviniai žiedai yra tris–keturis kartus tvirtesni už tradicinius aukso dirbinius. Be to, šie žiedai yra atsparūs korozijai ir oksidacijai, todėl nekeičia spalvos. Išskirtiniu ilgaamžiškumu ir patvarumu pasižymi ir garsioji platina. Be to, priešingai nei baltas auksas, platina išlaiko savo spindesį, todėl šių žiedų nereikia padengti rodžiu. Dar vienas platinos privalumas – šiais žiedais gali puoštis ir alergiški žmonės.

Renkantis žiedus būtina įvertinti ne tik metalą, bet ir brangakmenius, pvz., viena dažniausių problemų – brangaus deimanto iškritimas. Jei norite išvengti nelaimių, atkreipkite dėmesį į brangakmenio įstatymo būdą. Akmuo negali būti įspaustas ar įklijuotas. Net ir pats mažiausias deimantas turi būti įtvirtintas specialiame apsode, kuris brangakmenį prilaiko keliose vietose. Prieš pirkdami žiedą, deimantą tvirtai pajudinkite – tik taip galėsite įsitikinti, kad šis bus apsaugotas nuo iškritimo.

Leave a Comment