Pats laikas ieškoti vejapjovės

Galimybė šiltą vasaros vakarą pasėdėti su šeima bei geriausiais draugais nuosavame kieme neretam prilygsta bene geriausiam poilsiui. Tiesa, prieš mėgaujantis tokia pramoga, reikia šiek tiek pasiruošti. Vejos priežiūra – vienas būtiniausių darbų, kurį šiltuoju metų laiku reikia atlikti reguliariai. Juk nėra malonu braidyti po aukštą žolę, baimintis joje tykančių erkių ar kitų parazitų bei stebėti, kaip žmonės, praeidami pro šalį, kraipo galvą dėl tokio apsileidimo. Tvarkingai prižiūrėta veja yra viena iš gražiausių aplinkos eksterjero detalių. Tad vejapjovės tampa pagrindiniu darbo įrankiu vasarą.

Prieš kurį laiką aplinkos tvarkymo funkciją atlikdavo dalgis. Tik itin patyręs pjovėjas galėdavo idealiai nupjauti žolę. Šiandien vejapjovės matomos daugelio kiemuose. Iš pradžių jas naudoti pradėjo jaunesniosios kartos atstovai, šiandien šis prietaisas populiarėja ir tarp kaimo senolių. Tai – prietaisas, lyginant su dalgiu, savo darbą atliekantis greičiau ir reikalaujantis mažiau pastangų. Dar neįsigiję vejapjovės, po tokių liaupsų tikriausiai suskubs jos skolintis pas kaimyną. Ir pabandę negalės patikėti, kaip lengva palaikyti idealią tvarką pievelėje. Tiesa, reikia paminėti, jog vejapjovės – įrankis, kuriam rekomenduojamas tik vienas šeimininkas. Reikia perprasti pastarosios kaprizus ir tik iš kelinto karto galima tikėtis tobulo rezultato.

Pakaks kalbėti apie vejapjovių būtinybę ir akivaizdžius pliusus. Patarsime, kaip šį prietaisą išsirinkti. Užsukę į tradicinę ar internetinę parduotuvę, pamatysite, jog vejapjovės gali būti kelių rūšių. Renkantis atsižvelkite į teritorijos, kurią ketinate prižiūrėti, ypatumus bei galimą šiam pirkiniui skirti sumą.

Mechaninės

Tai – pigiausias variantas, pasižymintis tyliu veikimu. Mechanines vejapjovės dirba dėl ją stumiančiojo jėgos, tad tokia veikla pareikalaus nemažai ištvermės. Rekomenduojama vejoms iki 1 aro.

Elektrinės bei akumuliatorinės

Varomos elektros ar pakrauto akumuliatoriaus dėka. Reikalauja mažiau fizinių jėgų, tinkamos didesnei teritorijai (iki 8 arų), vidutiniškai triukšmingos, tačiau judėjimo laisvę varžo arba laidas, arba baterijos veikimo trukmė.

Benzininės

Benzininės vejapjovės yra tinkamos sutvarkyti didelio ploto teritorijai, jos puikiai įveikia ir aukštesnę, rečiau prižiūrimą žolę. Minusai: itin triukšmingas veikimas, aplinkos teršimas ir nemenkos išlaidos benzinui.

Šis prietaisas gali būti įsigyjamas ir naujas, ir dėvėtas. Pastaroji galimybė, kaip ir bet kokio ne naujo daikto pirkimo atveju, yra rizinga. Specialistai rekomenduoja ilgiau pataupyti, tačiau pirkti naują, patikimo gamintojo vejapjovę.

Leave a Comment