Drabužiai, kuriuos vilkint gali sušlubuoti sveikata (I)

Kai kurie posakiai, pavyzdžiui, „grožis reikalauja aukų“, liaudyje taip plačiai įsišakniję, kad juos žino praktiškai kiekvienas. Ir iš tiesų – žmonės sako, žmonės žino, nes ne vienam yra tekę kankintis dėl grožio, pavyzdžiui, dėvėti nepatogius aukštakulnius ar ryšėti iš proto varantį kaklaraištį. Tikriausiai ne vienai damai nuo pernelyg aukštų pakulnių yra nutirpusios kojos, o dėl liekninamųjų apatinių, primenančių viduramžių korsetus, it pašėlęs gurgęs pilvas. Tačiau kai dėvimi tam tikrų rūšių drabužiai, aksesuarai, avalynė, galima sulaukti ir dar nemalonesnių pasekmių. Kokių? Mondego.lt sudarė sąrašą dalykų kurie gali ne tik užgniaužti kvapą, bet ir priversti iš garderobo išmesti vieną kitą apdarą, apavą ar aksesuarą.

Aukštakulniai

Aukštakulnius ne veltui visuomenė vadina ne kaip kitaip, bet batais žudikais. Ypač tai galioja pernelyg aukštiems bateliams, turintiems ne tik kulniuką, bet ir platformą batelių priekyje. Labai dažnai dėvint aukštakulnius tikriausiai nepavyks išvengti šių negalavimų: iššokusių pėdos kauliukų, nuospaudų, deformuotų pirštų ir kt. Dėvint batelius aukštesne nei 5 cm pakulne, nusiskundimų būta ir daugiau, pavyzdžiui, nesėkmingai pastačius pėdą galimi kaulų skilimai, kulkšnies patempimas, Achilo sausgyslės pažeidimai ir kitos ne itin malonios komplikacijos. Taip pat gali atsirasti užkulnio išauga, dar vadinama Haglundo deformacija.

Aptempti džinsai

Neprieštarausime, kad su itin aptemptais džinsais užpakaliukas atrodo viliojančiai ir seksualiai, tačiau įsispraudus į pernelyg aptemptus džinsus gali pradėti kamuoti virškinimo problemos, tokios kaip žarnyno dujų nelaikymas. Dėl labai aptemptų džinsų dėvėjimo gali vystytis ir dar viena problema – nutirpti šlaunies nervas, kai koja labai suspaudžiama ir dėl to atsiranda nemalonus dilgčiojimas, dideli skausmai šlaunies išorėje. Jei dėvite aptemptus džinsus ir norisi pasakyti „nejaučiu kojos“, pats metas pasirinkti ne tokius ankštus džinsus arba ir kreiptis į medikus. Taigi ankšti drabužiai neduoda nieko gero.

Paplūdimio šlepetės per pirštą

Taip taip, juodajame mūsų sąraše atsidūrė ir paplūdimio šlepetės per pirštą. Atrodo, kaip tokia nekalta avalynė galėtų sukelti kokių nors problemų, tiesa? Anglų kalboje „flip-flop“ vadinamos šlepetės yra pernelyg plokščios, todėl stuburui nesukuria tinkamos atramos, tad gali pradėti vystytis pado bei kulno uždegiminės reakcijos, galiausiai ir kilti uždegimas. Be to, tokių šlepečių dėvėjimas gerokai iškraipo eiseną, nes šlepetės leidžia žingsniuoti tik mažais žingsneliais, suriečiant kojų pirštus. Toks netaisyklingas vaikščiojimas gali sukelti ir nugaros, kelių bei klubų skausmą. Išeitis – rinktis didesnę atramą stuburui suteikiančią avalynę ir jos neavėti per ilgai. Gerai, kad Lietuvoje vasara trunka tik 3 mėn., tad vargu, ar kartas nuo karto dėvėdami tokio tipo šlepetes smarkiai nukentėsime.

Drabužiai, formuojantys mūsų figūrą

Bene gausiausiai perkami drabužiai internetu – tai liekninamieji apatiniai, kurių galima įsigyti ir įvairių akcijų metu. Jau seniai aišku, kad norinčios liekniau atrodyti merginos ir moterys yra bebaimės ir pasirengusios daug iškentėti. Taigi pernelyg suspaudus taliją, gali kilti sklandžio rūgšties refliuksas, imti kamuoti rėmuo, sutrikti procesai žarnose. Užuot bandant įtilpti į keliais dydžiais per mažą korsetą, gal geriau sportuoti – daryti atsilenkimus – arba susitaikyti su mintimi, jog nesate tobulos figūros savininkė.

Leave a Comment