Erotinių prekių prekyba įstatymais visai be reikalo buvo koreguojama

erotika

Lietuvoje įstatymų pakeitimais buvo siekta apriboti erotinių prekių (norvegiškai – sexleketøy) įsigijimą tam tikrose vietose. Tačiau, metų pradžioje pateikti ir priimti pasiūlymai jokios naudos ar žalos nepadarė. Visos erotinės prekės iki šiol pardavinėjamos tik tam tikrose prekybos vietose. Kaip bebūtų, metų pradžioje pateikti pasiūlymai sulaukė gana griežtos kritikos, nes vis dėlto – įstatymų pakeitimai sukurti nesigilinant į dabartinę situaciją. Taip pat per mažai informacijos pateikta visuomenei. Labiausiai verta pripažinti tai, kad įstatymų pakeitimuose nėra aiškiai apibrėžiama kas yra erotinės prekės. Taip atsiranda terpė spekuliacijoms ar vis dėlto kontraceptines priemones būtų galima priskirti prie tokių prekių kategorijos.

Pasak ekspertų, erotinės ar dar kitaip vadinamos – sekso prekės yra tokios, kurios skatina geismą ar kažkaip kitaip sukelia nepadorias mintis. Tačiau, kontraceptinės priemonės nėra laikomos sekso reikmenimis. Prezervatyvais ir dabar prekiauja daugelis prekybos vietų, tad jų veiklai niekaip įtakos priimti teisė aktų projektai neturėjo. Bet, verta akcentuoti, kad įvairios kontraceptinės piliulės negali būti pardavinėjamos leidimų neturinčiose vietose. Paprastai kalbant, jeigu saugojatės naudodami tik tam tikras kontraceptines piliules, turėtumėte atidžiau domėtis iš kur jos perkamos ir kokią naudą atnešą. Pasitaiko atvejų, kai pirkėjai įsigyja visiškai neefektyvias priemones, kurios ne tik  kad nepadeda, bet ir pakenkia.

Įstatymų numatyta tvarka yra aiškiai pabrėžiama, kad tam tikros kontraceptinės piliulės gali būti pardavinėjamos vaistinėse arba specializuotose parduotuvėse. Jeigu jas perkate internetu, tuomet prieš tai reikėtų įsitikinti ar parduotuvė turi reikiamą licenciją bei kitus leidimus. Tokias apsaugos priemones reikėtų pirkti tik gerai išsiaiškinus ar jos nėra pavojingos žmogaus organizmui.

Grįžtant prie sekso reikmenų problemos, ekspertai taip pat pabrėžia, kad draudimai prekiauti prezervatyvais prekybos centruose bei kitose parduotuvėse smarkiai padidintų lytiškai plintančių ligų nešėjų skaičiui. Taip pat gali padidėti ir nepilnamečių asmenų, kurie susilaukia vaikų neturėdami 18 metų. Pasak gydytojų, jokiu būdu nereikėtų apriboti įprastų parduotuvių – jose turi būti prekiaujama apsaugos priemonėmis. Kas liečia sekso prekes, kurios skirtos įvairiems lovos žaidimais, tai jau ir dabar viskas yra apribota ir tokios prekės gali būti siūlomos tik specializuotose parduotuvėse.

Leave a Comment