Seimo narių pasiūlymas dėl erotinių prekių įsigijimo vietų – jau seniai pamirštas

ledai

Metų pradžioje seimas bandė sugriežtinti erotinių prekių įsigijimo vietas Lietuvoje, tačiau viskas baigėsi tuo, kad jokių pakeitimų nepastebėta. Netgi ekspertai tvirtina, kad tai tiesiog laiko gaišimas ir tiek. Prekybos centruose esančios priemonės negali niekaip būti siejamos su erotinėmis prekėmis, tai ne kažkoks fetišas (norvegiškai – fetisj), kur pamačius prezervatyvus, kiltų kažkokios geidulingos mintys – tai tvirtina daugelis psichologų. Priešingai nuo seimo narių, daugelis psichologų ir sveikatos apsaugos srityje dirbančių specialistų yra įsitikinę, kad ribojimas prekiauti erotinėmis priemonėmis kaip tik gali paskandinti daug nesusipratimų. Jau dabar kai kuriems atrodo, kad apsaugos priemonės būtų priskiriamos prie tų prekių, kuriomis bus galima prekiauti tik specializuotose vietose.

Grįžtant prie įstatymų priėmimo, primenama, kad metų pradžioje seimas pritarė siūlymui griežčiau kontroliuoti erotinių prekių įsigijimo vietas. Tai sukėlė nemažą ažiotažą, nes visuomenei nepaaiškinta kas būtų laikoma tomis erotinėmis prekėmis. Daugelis seimo narių tvirtinta, kad prezervatyvai bei kitos apsaugos priemonės tikrai neturėtų būti priskiriamos prie sekso reikmenų. Klaba eina apie tas prekes, kurios sukelia geidulį bei kitas mintis.

Į tai smarkiai sureagavo visuomenė, nes vis dėlto – ribojant tokių apsaugos priemonių įsigijimo vietas, padidėtų tikimybė, jog jauni asmenys, neturintys pakankami žinių lytinio švietimo srityje, prisidarys daugiau problemų. Tačiau, kaip jau teigiama, tai įprastų kontraceptinių priemonių nepalies.

Įprastuose prekybos centruose bei kitose prekybos vietose norima riboti tik tokių erotinių prekių įsigijimą, kurios yra sukeliančios mintis apie lytinius santykius. Tai labiausiai liečia įvairius sekso žaislus, įvairius žurnalus ir t.t.

Kaip bebūtų, kritikai teigia, kad pirmiausia reikėtų daugiau dėmesio skirti ne ribojimams, o švietimui. Būtent žinių stoka ir prastas švietimas lemia tai, kad Lietuvoje lytiškai plintančiomis ligomis suserga vis daugiau žmonių.

Tie, kurie domisi erotinių prekių įsigijimu, tai daro ne kažkokiuose prekybos centruose, o tiesiog tam skirtose vietose. Šiuo metu erotinių prekių įsigijimas galimas ir internetu. Bet, primenama, kad atidžiai reikėtų žiūrėti į visus pasiūlymus. Mat, vienos prekės yra kokybiškos ir tinkamos naudojimui, o kitų naudoti tikrai nerekomenduojama.

Leave a Comment