Ką būtina žinoti prieš atliekant dantų implantaciją?

dantys
Dantų implantacija – tai labai svarbi procedūra, padedanti pacientui pakeisti prarastus natūralius dantis. Neatkūrus prarasto danties dirbtiniu pakaitalu pamažu kinta neigiamai paveikiama žandikaulio forma. Šis procesas gali deformuoti jūsų sukandimą, o tai turės neigiamos įtakos tiek dantų sveikatai, tiek jūsų išvaizdai. Tačiau kaip atrodo ši procedūra ir ką reikia žinoti prieš pasinaudojant naudinga dantų implantacija?

Danties implantas – tai paprasčiausias titaninis sraigtelis, kuris procedūros metu yra įsukamas į prarasto danties plotą. Jis veikia tarsi prarastos šaknies pakaitalas ir padeda išsaugoti kintančio žandikaulio formą. Kai implantas gražiai prigyja prie dantenų, ant jo viršaus yra uždedamas danties išvaizdai identiškas protezas.

Visi dantų implantai turi būti pagaminti iš titano. Šis, odontologinėje chirurgijoje naudojamas metalas beveik niekada neturi neigiamo poveikio žmogaus organizmui. Vien dėl to, kad mūsų kūnas beveik niekada neatmeta titano, implantas be jokio vargo prigyja. Jeigu pacientas po procedūros atidžiai klauso gydytojo nurodymu ir rūpinasi implantu su papildoma priežiūra, galės džiaugtis juo bei nepriekaištinga burnos sveikata iki pat gyvenimo galo. Kai titaninis sraigtelis galiausiai užima prarastos šaknies vietą, ant viršaus pritvirtinamas protezas yra beveik identiškas paprasto, natūralaus danties vaikinėliui. Prižiūrėti dantų implantus nėra sunku, tačiau šis procesas reikalauja pastovumo. Jam pakeitus natūralų dantį nejausite jokių nepatogumų ir galbūt visai apie jį pamiršite.

Prieš imantis implantacijos odontologijos klinikoje, labai svarbu yra žinoti, kada yra naudojami dantų implantai. Šios procedūros galima imtis dėl daugybės atvejų. Ši procedūra nebūtinai turi būti pritaikyta tik vienam dančiui. Dantų implantacija gali pakeisti daugybę dantų, tiek priekinių, tiek krūminių. Jei pacientas prarado visus dantis, jam taip pat siūlomi protezai kuriuos galima pritvirtinti ant kelių protezų, šitaip suteikiant jiems stabilumo ir patogumo, todėl kramtant, valgant nejausite jokio diskomforto.

Jei nusprendėte pasinaudoti šios procedūros siūlomais privalumais, pirmiausia turite susipažinti su visa operacijos eiga. Pirmas žingsnis, kurį turėsite padaryti, tai apsilankyti pas gydytoją odontologą, su kuriuo atliksite visus reikiamus burnos tyrimus ir sudarysite gydymo planą. Jei bendra burnos sveikata yra gera, daktarai gali imtis darbo.

Pritaikius vietinę nejautrą implantas yra prisukamas į jūsų kaulą. Tada ant jo yra užsukama gijimo galvutė arba implantas yra paprasčiausiai užsiuvamas. Maždaug po savaitės odontologas išima visus siūlus ir implantui belieka sugyti. Šis procesas gali trukti iki 4 mėnesių , per kuriuos gerai įsriegtas implantas gražiai suauga su kaulu. Po šio laikotarpio krūminiam dančiui pagaminami specialus keramikinis protezas, bet priekiniam dančiui pirma naudojamas laikinas plastmasinis dantis, užtikrinantis stabilesni dantenų kontūro formavimąsi. Jei viskas yra atliekama sėkmingai, vietoj laikino protezo yra įstatomas keramikinis dantis, kurį pacientas turi kuo geriau prižiūrėti.

Daugiau apie dantų implantaciją galite perskaityti https://sypsenosakademija.lt/dantu-implantacija/.

Leave a Comment