Ką reikėtų žinoti apie paskolų tipus?

Šiais laikais paskolos yra labai populiarios ir jas teikia ne viena įstaiga arba privatūs asmenys. Paskola tai yra tam tikra pinigų suma, kurią gali pasiskolinti vienas arba keli asmenys, bei įmonės iš tam tikrų finansinių institucijų, siekdami valdyti savo planuojamus ir neplanuojamus įvykius. Kuomet skolininkas paima paskolą, jis turi ją grąžinti su sutartomis palūkanomis, per tam tikrą laikotarpį. Jeigu nerandate internete palūkanų normų, tuomet tam yra sukurta paskolų skaičiuoklė, kuri apskaičiuos per kiek laiko, kiek turėsite grąžinti.

Kuomet imama paskola, kiekvienas gavėjas ir skolintojas privalo sutarti dėl paskolos sąlygų. Kartais sąlygose yra reikalaujama, kad skolininkas turi užstatyti savo turimą turtą, kuris bus paminėtas paskolos dokumente. Pagrindinė paskolos išėmimo idėja yra gauti reikiamų lėšų bendrai pinigų pasiūlai padidinti. Palūkanos ir mokesčiai yra pagrindinis skolintojo pajamų šaltinis.

Paskolų tipai

  • Paskolos su užstatu  – užtikrinta paskola yra tuomet, kai skolintojas užtikrina, kad grąžins ir pateikia užstatą. Dauguma finansinių įstaigų gali pareikalauti, kad skolininkas pateiktų nuosavybės dokumentus, kurie įrodytų teisę į nuosavybę , kol jie grąžins visą paimtą paskolą. Taip pat yra kitoks galimas užstatas, tarkime akcijos arba asmeninė nuosavybė. Jeigu norite skolintis didesnes sumas, tuomet tikriausiai jums reikės užstatyti savo turimą turtą. Skolintojams užstatytas turtas yra kaip saugumo garantija, kad skolintojas išmokės reikiamą sumą, per sutartą laiką. Dažnai paskolos imamos su užstatu turi mažesnes palūkanų normas ir ilgesnius grąžinimo laikotarpius.
  • Paskola be užstato – skolintojas neprivalo pasiūlyto jokio turto, kad gautų paskolą. Tačiau tokio tipo paskolas gauti yra sunkiau, kadangi skolintojai kruopščiai įvertina skolininkų finansines būkles, kad galėtų įsivertinti ar jie bus pajėgūs grąžinti paskolą ir nuspręsti ar verta jam suteikti paskolą. Tokių paskolų palūkanų normos yra didesnės ir privalo greičiau grąžinti pasiskolintą pinigų sumą.
  • Neterminuota paskola – su tokio tipo paskola, asmuo gali skolintis daugybę kartų. Tam būna suteikiamos kreditinės kortelės, kurios turi tam tikrą apribojimą. Kredito limitas yra maksimali pinigų suma, kurią gali tuo metu pasiskolinti skolininkas. 

Leave a Comment