Kad dušo sienelė tarnautų ilgus metus: kaip tinkamai prižiūrėti?

Moderni dušo sienelė yra praktiškas pasirinkimas, puikiai tinkantis tiek klasikinėje, tiek šiuolaikinėje vonioje. Sienele atskirta dušo erdvė padeda taupyti vietą, kuria minimalistinį dizainą, atrodo itin jaukiai ir suteikia praktinio patogumo, kadangi nereikia montuoti atskiros dušo kabinos. Paprastai dušo sienelės gaminamos iš stiklo, todėl neretai klausiama, ar skaidri sienelė nereikalaus ypatingos priežiūros ir dažnų valymo darbų. Apie tai kalbamės su vonios įrangos specialistais.

Kodėl vonios kambarys reikalauja ypatingo jūsų dėmesio?

Vonios kambarys yra erdvė, reikalaujanti išskirtinio mūsų dėmesio. Čia susiduriama su nuolatiniais temperatūros skirtumais, vonia yra veikiama drėgmės, garų ir karščio, todėl visi vonios kambario baldai ir montuojama įranga reikalauja gerokai intensyvesnės priežiūros nei kitos namų erdvės. Netinkamai prižiūrima vonia dažniausiai pradeda kaupti pelėsį ir kalkes, o tai kelia gana daug rūpesčių. Kitaip sakant, sumontuota dušo sienelė jau po kelių mėnesių gali prarasti savo prekinę išvaizdą, jei tinkamai ja nepasirūpinsite, ypatingai tuo atveju, jei jūsų vandentiekio vanduo yra kietas ir kalkėtas, o pats vonios kambarys vėdinamas retai ir nekruopščiai.

Kokios priežiūros reikalauja stiklinė dušo sienelė?

Jei jūsų vanduo kietas, teks ypatingą dėmesį skirti dušo sienelės apsaugai nuo kalkių. Nepamirškite, kad dušo sienelė turėtų būti valoma kiekvieną kartą, kai nusimaudote. Galite naudoti specialias priemones nuo kalkių arba vadovautis laiko patikrintais patarimais ir naudoti baltą actą. Jei norite nuvalyti kalkių nuosėdas, niekuomet nesirinkite kietų šveistukų ar priemonių, kuriose yra kietų dalelių, nes taip subraižysite stiklą. Profilaktikai rekomenduojame naudoti specialią nanodangą, kuria turėtumėte išpurkšti stiklą. Ši danga atstums purvą, riebalus ir kalkes, tuo pačiu palengvindama kasdienius valymo darbus.

Kaip ir kalkių atveju, pelėsio šalinimo darbams nesirinkite šveičiamųjų miltelių, kietų šveistukų ar valiklių su kietomis dalelėmis. Nepamirškite, kad pažeidus dušo sienelę, ant šios vietos ims kauptis pelėsis, todėl pateksite į užburtą ratą. Rekomenduojama rinktis specialiai šiam tikslui skirtas skystas valymo priemones. Labai svarbu užtikrinti reguliarų vonios vėdinimą. Jei namuose neįrengta tinkama ventiliacija, kuo dažniau laikykite atviras vonios kambario duris, kad galėtumėte užtikrinti oro cirkuliaciją.

Leave a Comment