Kaip pasirinkti: vairavimo mokykla ar teorijos mokymasis eksternu?

Jei nusprendėte laikyti vairavimo kursus, pirmasis jūsų darbas – išsirinkti visus jūsų lūkesčius atitinkančią vairavimo mokyklą. Geriausias sprendimas – paklausti draugų ar artimųjų rekomendacijų. Žinoma, atsiliepimus apie vieną ar kitą mokyklą galite skaityti ir internetinėje erdvėje, tačiau nepamirškite, kad daugelis jų gali būti melagingi, t. y. nulemti konkurencijos sąlygų. Kai jau žinosite, kuri vairavimo mokykla atitinka jūsų poreikius, turėsite nuspręsti, kokio tipo pamokos jums priimtiniausios, t. y. vairavimo teorijos mokymas gali būti vykdomas tiek mokyklos klasėse (pamokas veda kvalifikuoti dėstytojai), tiek savarankiškai besimokant namuose.

Tiek mokymasis su dėstytojais, tiek teorijos žinių gilinimas mokantis savarankiškai turi savų privalumų ir trūkumų. Turite racionaliai įvertinti savo poreikius ir galimybes, kad priimtumėte optimaliausią sprendimą. Paprastai teorijos mokymasis eksternu rekomenduojamas asmenims, turintiems pradinį žinių kiekį, pvz., asmenims, kurie nori įgyti kitos kategorijos teises. Mokymasis eksternu puikus sprendimas ir tuo atveju, jei jūsų darbo tempas labai intensyvus, t. y. neturite tikslių darbo valandų arba vairavimo mokyklos pasiūlytas kursų laikas neatitinka jūsų galimybių. Žinoma, visais atvejais mokymasis eksternu suvokiamas kaip tam tikrų trikdžių nulemtas sprendimas, kuriam teikiama antrumo teisė. Mokymasis su profesionaliais dėstytojais turi kur kas didesnę vertę. Pirmiausia, vairavimo mokykla atsakys į visus jums rūpimus klausimus, padės spręsti KET testus ir sėkmingai pasiruošti egzaminų laikymui. Be to, ilgametę darbo patirtį turintys dėstytojai pateiks daugybę realių pavyzdžių, kurie ne tik padės išmokti teorijos taisykles, bet ir leis pasiruošti vairavimo egzaminui. Dar vienas privalumas yra tai, kad būdami klasėje turėsite galimybę susipažinti su kitais mokiniais ir užmegzti naujas draugystes.

Jei abejojate dėl savo sprendimo, pasitarkite su vairavimo mokykla. Daugelis įstaigų yra pasirengusios geranoriškai jums padėti, t. y. pasiūlyti individualų ir jūsų poreikius atitinkantį pamokų tvarkaraštį ar keisti pamokų laiką. Jei jums nepatinka konkretus paskaitas vedantis dėstytojas, daugelis įstaigų sutiks minėtąjį asmenį pakeisti kitu dėstytoju. Be to, lankydami vairavimo teorijos paskaitas, gausite naudingų patarimų, padėsiančių pasiruošti egzaminui (daugelis dėstytojų pasufleruoja, kokiems klausimams turėtumėte skirti ypatingą dėmesį ir kuriais turėtumėte rūpintis mažiau).

Teorijos žinias turėsite patvirtinti, laikydami valstybinį teorijos egzaminą „Regitros“ egzaminų centre. Nurodytą dieną atvykę į minėtąją įstaigą turėsite pateikti asmens tapatybės dokumentą ir dokumentus, liudijančius jūsų teisę laikyti valstybinį teorijos egzaminą: galiojančią medicininę pažymą, pirmosios pagalbos kursų pažymėjimą ir, jei turite, – galiojantį vairuotojo pažymėjimą.

 

Leave a Comment