Klastinga ir gana reta vyrų liga – sėklidžių vėžys

sėklidžių ligų gydymas

Kiekvienam vyrui rūpi, kad jo lytinį gyvenimą lydėtų sėkmė, o ji praktiškai visada priklauso nuo jo seksualinės sveikatos. Jeigu kuriame nors lytiniame organe ar visoje sistemoje, mažajame dubenyje ar kitoje organizmo vietoje įsimetė infekcija, labai tikėtina, kad uždegimo židiniai plis su krauju per kraujagysles ir pasiekę kurią nors kūno vietą įsitvirtins. Svetimkūnių karaliavimas vyro viduje labai greitai ir skaudžiai kerta per vyro seksualinę energiją, ištvermę, potenciją, todėl gali sumažėti erekcija, atsirasti priešlaikinė ejakuliacija arba lytinį aktą lydėti visiškas fiasko. Kartais suprastėjusios lytinės sveikatos priežastimi gali būti nedidelis uždegimas šlapimo pūslėje, prostatoje  ar sėklidėse. Reta, tačiau ypač pavojinga liga yra sėklidžių vėžys. Ši problema yra pavojinga tiek senam, tiek jaunam vyrui. Pirmų ryškių simptomų kartais pastebėti taip paprastai neina. Pirmosios vėžio stadijos gali būti apčiuopiamos.

Sveikatos priežiūros specialistai kiekvienam vyrui rekomenduoja reguliariai apžiūrėti savo sėklides. Paprastai liečiant, jose galima apčiuopti neaiškius pakitimus. Tokia pirminė apžiūra tiesiog namuose, neišėjus iš savo komforto zonos bei nesumokant pinigų vizitui pas medikus, padeda užkirsti kelią klastingai ligai.

Nors dažniausiai sėklidžių vėžys būdavo diagnozuojamas vidutinio amžiaus bei vyresniems vyrams, paskutiniu metu šia liga suserga vis jaunesni vyrai. Kaip ir kitų sėklidžių ligų gydymas, tai ir kova su sėklidžių vėžiu nėra lengva ir reikalauja atsakingos priežiūros. Ignoruojant ligą, nesaugant savo sveikatos bei lytinės sistemos, sėklidžių vėžio ląstelės pasklinda už sėklidžių ribų, o ten pilna limfmazgiais tolyn į kitus organus.

Dėl ko atsiranda sėklidžių vėžys ir kas skatina jo vystymąsi, kol kas nėra nustatyta. Šalia daugybės prielaidų, labiausiai tikėtina, kad vėžinių ląstelių plitimui įtakos turi imuninės sistemos žymus suprastėjimas, žalingi įpročiai, netinkama mityba, stresas ar kitos gretutinės ligos.

Nepaisant to, kad tikslios sėklidžių vėžio priežasties dar nėra, organizme išplitus vėžinėms ląstelėms, pastebi tam tikri simptomai, bylojantys, kad kūne plinta itin pavojinga liga. Jeigu vyras pastebi ar apčiuopia sukietėjusias, padidėjusias sėklides, jaučia sunkumą kapšelyje, nuolatinį, erzinantį skausmą pilvo apačioje arba kirkšnyje bei jį kamuoja diskomforto jausmas sėklidėse ar kapšelyje, – vykite pas mediką. Kartais vyrai, net ir pastebėję tokius požymius nesikreipia į gydytojus, manydami, kad tai yra gėdinga problema, kuri ilgainiui praeis savaime. Tačiau su vėžiu juokauti negalima, nes kiekviena diena gali būti svarbi. Tad, vyrus reikėtų padrąsinti ir paskatinti nuvykti pas daktarus, kad šie atliktų visus reikalingus tyrimus. Sėklidžių ligų gydymas, pradėtas laiku, paveikia infekciją, o su liga galima susidoroti daug greičiau. Nedelskite, pasitikrinkite bei paskatinkite išsitirti sėklides kitiems vyrams, kurių sveikata jums rūpi.

Pagal: http://www.manomedicina.lt/category/onkologija/

Leave a Comment