žaislai

Tėvų ir vaikų laisvalaikis: idėjos žaidimams su mašinėlėmis

žaislaiKartais pasirodo straipsnių, jog tėvai per mažai dėmesio skiria savo vaikams, pernelyg mažai su jais bendrauja. Geri tėvai stengiasi elgtis tinkamai ir paneigti šias nuostatas. Ir tikrai ne dėl kokių nors rodiklių ar noro pasipuikuoti prieš kaimynus. Laisvalaikis neįsivaizduojamas be žaislų, ir suaugusieji įsitraukia į procesą. Jei turite berniuką, tai tikėtina, kad mėgstamiausi jo žaislai yra automobiliukai. Todėl tolesnėse eilutėse bus pateiktos kelios idėjos žaidimams su mašinėlėmis.

Pirmiausia reikia pasakyti, kad šiandieninėje rinkoje apstu pačių įvairiausių žaislų, skirtų tiek berniukams, tiek mergaitėms, atitinkančių nevienodas kainos kategorijas ir pasižyminčių skirtingomis funkcijomis. Žaislai įsigyjami ne tik fizinėse, bet ir internetinėse parduotuvėse, kur paprastai džiugina patrauklios kainos ir platus asortimentas. Tad ir mašinėlių pasirinkimas nemenkas – nuo elementariausių plastmasinių iki nepriekaištingų kolekcinių egzempliorių ir radijo bangomis valdomų „lakstūnų“. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad nieko ypatingo nenuveiksi, tačiau…

Garažo statybos

Jei vaikas turi ne vieną mašinėlę, galima pasiūlyti jam pastatyti garažą iš kaladėlių. Toks kūrybinis darbas bus ne tik įdomus, bet ir pareikalaus logikos – juk reikalingas įvažiavimas, o jei garažas kelių vietų, tai kalba sukasi apie rimtą projektą. Kaladėlių būna visokiausių spalvų, tad galima sukurti tikrą mini architektūrinį šedevrą.

Ne tik mažiems automobiliukams, bet ir masyviems radijo bangomis valdomiems modeliams galima pastatyti garažą. Dar viena paslėpta mintis, kuri turėtų prisidėti prie vaiko lavinimo, yra matmenų pritaikymas. Juk žaislinis garažas turės būti kiek didesnis už automobiliuką, tad teks pagalvoti, kiek kokių kaladėlių reikės. Tai netgi galima pavadinti smagiąja matematika.

Stovėjimo aikštelės piešimas

Kita idėja įdomiam laisvalaikiui – automobilių aikštelės piešimas. Reikia didelio lapo (arba suklijuoti keletą mažesnių) ir piešimo priemonių. Kartu su atžala galite nupiešti keletą pastatų ar kitų objektų, o tarp jų automobilių stovėjimo vietas. Kaip ir garažo atveju, čia taip pat reikėtų atsižvelgti į žaislinių mašinėlių matmenis, kad vietos tarp linijų nebūtų nei per mažos, nei per didelės. Galima pripiešti ne tik tipinių prekybos centrų aikštelių, bet ir tokių erdvių, kur žaislinį automobiliuką reikėtų priparkuoti lygiagrečiai (žinoma, viskas priklauso nuo vaiko amžiaus). Na, o aikšteles nupiešti neturėtų būti sunku – reikės flomasterio ir, ko gero, liniuotės.

Kad vėliau žaidimas būtų įdomesnis, į ant lapo sukurtas vietas pastatoma keletas automobiliukų, tarp kurių vaikas bandys „priparkuoti“ savąjį automobiliuką. Žinoma, galite klausti, kam viso to reikia, jeigu galima tiesiog į išmanųjį telefoną parsisiųsti parkavimo žaidimą. Atsakome klausimu: ar jums smagiau, kai vaikas įnikęs į ekraną? Juk „senoviškas“ žaidimo variantas ir žaislai leidžia pabūti kartu. Beje, dar įdomiau jei esate vaikui nupirkę radijo bangomis valdomą mašiną.

Miesto kūrimas

Tuo pačiu principu galima nupiešti pastatus, kelius su juostomis bei ženklais ir žaidžiant mokyti vaiką kelių eismo taisyklių. Tokios žinios tikrai pravers – ne tik sulaukus pilnametystės, kai bus galima sėsti prie tikro automobilio vairo, bet ir kiek anksčiau, dalyvaujant eisme kaip pėsčiajam (t. y. einant per perėjas).

Trasos konstravimas

Kai vaiko žaislai sudomina ir jus, ir kai vaikas turi radijo bangomis valdomą automobiliuką, galite kartu sukonstruoti arba nupiešti lenktynių trasą. Yra visokių sprendimų. Pavyzdžiui, galite pasitelkti popieriaus lapą ir piešimo priemones arba trasos kraštus suformuoti iš kaladėlių. Sukuriama įspūdingų tiesiųjų ir posūkių kombinacijų. O jei trasa ruošiama džipui, primąstoma ir kliūčių, pavyzdžiui, jei žaidžiama lauke, galima suformuoti smėlio kopas. Kaip dar labiau įsitraukti į tokį laisvalaikį? Idėjos: „pasikinkykite“ atskirus automobiliukus ir lenktyniaukite; skaičiuokite laiką ir tegul vaikas gerina trasos įveikimo rekordą.

Štai tokios idėjos įdomiam laisvalaikiui. Neprireiks kažkokių įmantrių priemonių ar didžiulių pastangų, tačiau pabūsite kartu su savo atžala. Tai lavinimas ir pramoga. Laisvalaikį praleisite turiningai ir smagiai.

Leave a Comment