Kodėl genda medinės lauko durys?

Mediniai baldai nuo seno ypač vertinami lietuvių namuose. Juk medis – natūralus, patikimas ir ilgaamžis, todėl iš jo gaminami baldai ir dirbiniai visuomet ilgai tarnauja ir išsiskiria savo kokybe. Net keičiantis stilių deriniams, medžio baldai namuose užimą svarbų ir reikšmingą vaidmenį. Tačiau specialistai, o ir medinius baldus pamėgę gyventojai žino, jog natūralaus produkto baldai, visgi turi ir savo trūkumų. Dažniausiai jais pasižymi medinės lauko durys. Tačiau žinant problemos sprendimo būdą, ją galima lengvai įveikti ir toliau džiaugtis kokybišku baldu.

Durys nebetelpa į staktą

Viena populiariausių problemų, kuri kamuoja medines lauko duris įsistačiusius gyventojus tai durų formų pasikeitimas. Mediena – natūrali medžiaga, todėl ji ypač greitai reaguoja į natūralią aplinką. Medines lauko ar vidaus duris paveikia besikeičianti temperatūra, drėgmė, saulė ar vėjas. Dažniausiai būtent dėl dažnos drėgmės ir lietaus durys per kelis metus išbrinksta. Tai gali būti priežastis problemos, kodėl durys staiga tapo didesnės ir netelpa į durų staktą. Tačiau tai nedidelė bėda ir ją galia išspręsti gana greitai. Pakanka pašlifuoti durų šonus ir kliuvimo kaip nebūta.

Lauko durys ėmė girgždėti

Daugelis gyventojų po kelių metų durų tarnavimo ima girdėti, kad lauko durys pradėjo skleisti keistus garsus. Vienas jų – girgždėjimas. Žinoma, galima sakyti, jog tai dažniausiai pasitaiko medinių durų savininkams, tačiau iš tiesų girgždėjimas nuo durų medžiagos nepriklauso. O šios bėdos įveikimas yra labai paprastas – geriausiai tiesiog patepti durų vyrius kokybiška natūralia alyva. Nuo seno liaudyje yra likęs įprotis tepti durų vyrius aliejumi ir taip išvengti girgždėjimo, tačiau tai tikrai nėra geras sprendimas. Mat aliejus su laiku paskatina metalą rūdyti, tad girgždėjimas gali atsinaujinti ir tapti gerokai įkyresniu.

Nubluko durų spalva

Kita populiari arba dažna lauko durų problema, su kuria susiduria namų šeimininkai, kurių lauko durys pagamintos iš medžio – spalvos praradimas. Ilgainiui medinės durys nebeatrodo taip, kaip atrodė, kai tik jas įstatėte namuose. Tai natūralu, nes jos su laiku šiek tiek išblunka. Tačiau tai nereiškia, jog lauko durys nebėra patvarios. Jos vis dar tokios pačios tvirtos, tiesiog pakeitė spalva. Tokiu atveju tiesiog reikėtų perdažyti durys arba jas restauruoti ir toliau galėsite džiaugtis jų funkcionalumu savo namuose.

 

Leave a Comment