Termo rūbai ir žiemos pramogų inventorius: ką pasirinkti?

Žiema – puikus metas kelionėms, žygiams ir sportui. Žiemos pramogų entuziastai tvirtina, kad šis metų laikas skirtas ne tik įsimintinam laisvalaikiui, bet ir fiziniam stiprėjimui – leisdami laiką gryname ore stipriname imunitetą. Tiesa, žiema neatsiejama nuo drėgmės, šalčio ir vėjo, todėl, prieš imdamiesi vienos ar kitos veiklos, visų pirma turime tam pasiruošti – mums reikalingi kokybiški termo rūbai ir žiemos pramogoms skirti aksesuarai.

Skirtingoms pramogoms – skirtingas inventorius

Laisvalaikiui, sportui ir pramogoms naudojamas inventorius gali skirtis, priklausomai nuo konkrečios veiklos, jos intensyvumo ir žiemos pramogų trukmės, tačiau kiekvienu atveju būtini kokybiški termo rūbai, šilta kepurė ir drėgmei atsparios pirštinės, daugeliu atveju – ir apsauginiai akiniai. Svarbiausia šiame sąraše – kokybiška apranga. Nesvarbu, ar nusprendėte leistis į žygį, užsiimti sportu ar tiesiog linksmai praleisti laiką su draugais, jums bus reikalingi šilti drabužiai. Visada vadovaukitės žiemos sporto entuziastų pamėgtu posakiu – nėra blogo oro, tik – netinkama apranga.

Trijų sluoksnių termo drabužiai

Jei norite jaustis patogiai, apsisaugoti nuo drėgmės ir vėjo, išvengti prakaitavimo rūpesčių ir apsisaugoti nuo peršalimo, vadovaukitės trijų sluoksnių aprangos taisykle. Tai reiškia, kad rinkdamiesi žiemos pramogoms skirtus drabužius, turite galvoti apie apatinį, vidurinį ir viršutinį drabužių sluoksnį.

Ieškodami apatiniai drabužių, venkite medvilnės, kadangi ši sugeria drėgmę, todėl su tokiais apatiniais greitai sušalsite. Tuo metu termo drabužiai drėgmę išgarina, todėl kūnas lieka sausas. Be to, ieškodami apatinių rūbų, rinkitės tik idealiai jums tinkančius arba kiek mažesnius modelius, kurie bus prigludę prie kūno ir padės palaikyti optimalią temperatūrą. Viduriniam sluoksniui priskiriamos kelnės, megztukai ir kiti rūbai, kuriuos vilkime ant apatiniojo sluoksnio. Šios kategorijos termo rūbai yra pralaidūs orai, tačiau puikiai sulaiko šilumą. Išorinis drabužių sluoksnis turi šildyti ir apsaugoti nuo nemalonių oro sąlygų: sniego, vėjo ir lietaus. Be to, šie drabužiai turi būti lengvi ir nevaržyti judesių, priešingu atveju jausitės nepatogiai.

Nepamirškite aksesuarų!

Jei norite išvengti peršalimo problemų, jaustis šiltai ir patogiai, negalite apsiriboti minėtąja drabužių sluoksniavimo sistema. Jums bus reikalingos ir patikimos kepurės bei šiltos pirštinės. Nepamirškite, kad didžioji dalis šilumos prarandama neturint galvos apdangalo, todėl be patikimos ir šiltos kepurės – nė iš vietos! Be to, specialistai rekomenduoja turėti šiltas ir kokybiškas pirštines. Geriausia – į kelioninį krepšį įsimesti kelias jų poras. Nepamirškite ir akinių, kurie apsaugos nuo kenksmingų saulės spindulių ir sniego.

 

Leave a Comment