Ne paslaptis – paskolų rinkoje pasitaiko ne viena situacija, kai kredito gavėjas tampa nebepajėgus vykdyti savo įsipareigojimų. Tokiu atveju paskolų teikėjai imasi teisėtų priemonių, kad skola būtų gražinama pagal visas nustatytas sąlygas, tačiau ar visada visi reikalavimai yra teisiškai leistini? Kiekvienas prasiskolinęs asmuo, turi pasidomėti kokių priemonių gali imtis kredito teikėjai, o svarbiausia žinoti ko iš jų gali būti reikalaujama pagal šalyje galiojančius teisės aktus.
Kaip jau žinote – kreditorių veikla yra prižiūrima tam tikrų tarnybų, tačiau tai nepaneigia fakto, jog vis tiek pasitaiko itin nemalonių situacijų, kurių metu kreditoriaus reikalavimai prasilenkia su elementaria logika bei įstatymais. Vienas svarbiausių aspektų yra tas, jog palūkanos yra konkrečios ir nekeičiamos, jeigu kalbame apie vartojimo kreditą. Šiuo metu vartojimo kredito kaina turi būti nedidesnė nei 200 procentų per metus. Tai reiškia, jog ši riba galioja visiems paskolų teikėjams ir visai nesvarbu kokį teisinį statusą jie turi – ši riba galioja visiems be jokių išimčių. Paskolos teikėjas negali reikalaut mokėti didesnių palūkanų, o ir apskritai kiekvienoje greitųjų kreditų bendrovių svetainėje nematysite viršijančios šios ribos, nes paprasčiausiai iškart būtų sulaukta priežiūros institucijų dėmesio. Jeigu matote, kad paskolos sutartyje yra nurodomos palūkanos, viršijančios leistiną normą, tai nedelsiant kreipkitės į patį kreditorių, jog klaida būtų ištaisyta, jog jeigu vis dėlto pagal jį tai yra normalu – kreipkitės į atitinkamas institucijas.
Neretai paskolų teikėjai imasi itin drastiškų ir svarbiausia – neleistinų priemonių, siekiant atgauti savo pinigus. Viena iš jų – reikalavimas įkeisti turtą. Būtina pabrėžti – vartojimo kreditas yra suteikiamas be jokio turto įkeitimo ir jeigu sutarties sudarymo metu nebuvo tokio reikalavimo, tai ir mokumo galimybėms suprastėjus, jų negali atsirasti. Paprasčiausiai, joks kreditorius negali reikalauti įkeisti kažkokį turtą jeigu vėluojate grąžinti skolą. Toks reikalavimas yra pažeidžiantis vartotojų teises, o ir apskritai žvelgiant iš šalies, šis reikalavimas yra neadekvatus. Būtinai atsisakykite perleisti savo turtą, nes jo niekas negali reikalauti be teismo nuosprendžio.
Delspinigių suma yra apibrėžiama ties 0,05 proc. per dieną. Tai reiškia, jog jeigu jūs vėluojate grąžinti kreditą, tai paskolos teikėjas negali prašyti sumokėti didesnių delspinigių ar kitų netesybų negu ši procentinė išraiška, kuri skaičiuojama pagal suteiktą paskolos sumą. Jeigu pastebėjote, jog kreditorius imasi šių neleistinų veiksmų, tai tikrai nesėdėkite sudėję rankų ir priminkite jo pareigą laikytis mūsų šalyje galiojančių įstatymų.
Vienas dažniausiai pasitaikančių atvejų kai pasiskolinama iš neaiškių paskolų teikėjų tai – reikalavimas gražinti skolą į kito asmens sąskaitą. Jeigu jūs paskolą gavote iš vieno asmens, tai būtinai kredito sumą ir kitus sutartus mokesčius perveskite į tą pačią banko sąskaitą, iš kurios jums buvo pervesta paskolos suma, nes kitu atveju, kredito teikėjas galės įrodyti, jog jūs jam skolos iki šiol negrąžinote.
Nevenkite domėtis aktualia informacija, nes tik tokiu būdu apsisaugosite nuo žalingų finansinių sandorių ar įvairių neteisėtų kreditorių reikalavimų.