Thermo King šaldymo įranga Lietuvoje

Lietuva yra tranzitinė valstybė. Puiki geografinė padėtis per daugelį metų lėmė, kad būtent per mūsų šalies teritoriją keliauja daugybė krovinių. Dar senovėje Lietuva tokia buvo, nes per jos teritoriją keliavo pirkliai iš Šiaurės ir Rytų. Dėl šios priežasties mūsų keliuose zuja itin daug vilkikų. Vežame daugybę krovinių. Kai kurie jų specifiniai, nes jiems reikalinga tam tikra temperatūra. Tokiu būdu jie vežami specialiuose šaldytuvuose-puspriekabėse, prie kurių sumontuota Thermo King šaldymo įranga. Arba kitų gamintojų, nesvarbu.

Thermo King šaldymo įranga gaminama daugiau nei 70 metų ir yra atėjusi iš JAV, kur automobilių pramonė vystėsi sparčiau, nei Europoje. Aišku, ir šis išradimas atėjo iš karinės srities. Dar II Pasauliniame kare amerikiečių sunkvežimiai paskui save vilko nedideles priekabas, kuriose buvo laikomi vaistai, donorų kraujas ir… šalta kola. Vėliau ši šaldymo technologija sparčiai tobulėjo ir atvėrė kelią prekybos centrams. Į juos buvo galima vežti greitai gendančius produktus iš toliau – iš didelių ūkių, o ne priemiesčio ūkininkų daržų.

Thermo King Lietuvoje atsirado kartu su visais vilkikais. Lietuviai Europoje yra žinomi vairuotojai, todėl netruko investuoti į naujausius vilkikų modelius, puspriekabes ir, žinoma, refrižeratorius. Liko tik prijungti kokybišką šaldymo įrangą, todėl daugelis pasirinko Thermo King įrangą, kuri garsėja savo efektyvumu ir ilgaamžiškumu.

Įsikūrė keletas nepriklausomų serviso centrų, kurie dirba su Thermo King ir kitų gamintojų šaldymo įranga. Taip Lietuvoje atsirado daugiau sričių, susijusių su šiuo gamintoju. Serviso meistrams darbo tikrai netrūksta, net kai Thermo King yra laikomas vienu patikimiausių šaldymo įrangos gamintoju. Kaip ir bet kokiai technikai, taip ir Thermo King reikalingas kruopštus eksploatavimas ir nuolatinė priežiūra. Kai prižiūrima netinkamai, net ir geriausia įranga genda. Lietuvoje oficialiai trūksta sunkvežimių vairuotojų, tad šis darbas suteikiamas vos ne bet kam, kas turi atitinkamos kategorijos teises. Deja, tarp tokių vairuotojų pasitaiko tokių, kurie negali pasigirti išpuoselėtu atsakomybės už svetimą techniką jausmu. Tokiu būdu Thermo King šaldymo įranga ir atsiduria servise.

Aišku, ją ten pataiso ir ji tarnauja dar ne vienerius metus…

Leave a Comment